dyplomy1

     W dniu 28 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Turniej wiedzy „Umiem więcej”. Była to część  podsumowująca projekt „Umiem więcej” realizowany w Szkole Podstawowej  z oddziałami gimnazjalnymi przez uczniów gimnazjum.

Na początku pan dyrektor Zbigniew Turkowski przedstawił krótkie podsumowanie działań, które zostały zrealizowane w ramach projektu oraz przedstawił zebranym listę głównych pomocy dydaktycznych, w która została wyposażona szkoła dzięki funduszom z projektu.

Następnie odbyły się zmagania konkursowe, w których brało udział cztery trzyosobowe drużyny. Prowadzący Jakub Tarkowski zaprezentował drużyny oraz przedstawił jury, w skład którego wchodzili nauczyciele prowadzący zajęcia projektowe: M. Dzięsław,  J. Grykałowska, K. Grzegorczyk, E. Kuśmirska, P. Martyniak, k. Migdal. Pierwsza część składała się z pytań obejmujących wszystkie przedmioty, z których były prowadzone zajęcia przedmiotowe w ramach projektu, czyli: języka angielskiego, biologii, geografii, fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Druga część to kalambury, a trzecia wykreślanka.  Ostatnia część wymagała od uczniów współdziałania w grupie, gdyż było to zadanie praktyczne. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie, którego celem było złożyć model anatomiczny człowieka, okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe.

W czasie gdy komisja wyłaniała zwycięzców  uczeń Karol Grykałowski  przedstawił krótką prezentację multimedialną z wyjazdu edukacyjnego Kraków – Zakopane, który był częścią zajęć Przyroda ożywiona i nieożywiona.

Na koniec zostały uczestnikom  wręczone dyplomy  pamiątkowe.

wstep

komisja

druzyny

prezentacja