MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

 

     Obecnie w Zespole Szkół Agrobiznesu w Klementowicach prowadzonym przez Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Wspólna Szansa” uczy się 85 uczniów z Ukrainy. 

Zespół Szkół Agrobiznesu prowadzi stałą akcję mającą na celu wsparcie dzieci, młodzieży i dorosłych uchodźców znajdujących się w trudnej sytuacji w formie zbiórki:

  • ŻYWNOŚCI DŁUGOTERMINOWEJ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa inka, kakao, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), ogórki konserwowe, przeciery pomidorowe, pomidory w puszce, musztarda, suszone owoce, fasola, groch, orzechy, płody rolne.
  • KOSMETYKÓW I CHEMII: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, maszynki do golenia, kremy ochronne, podpaski, płyny i żele do prania, proszki do prania, płyny do mycia naczyń.
  • DLA DZIECI: słodycze, przybory szkolne, przybory plastyczne, zabawki, środki higieniczne, pampersy dla dzieci.
  • NOWE koce i śpiwory!
  • Przed wybuchem wojny wyżywienie ucznia mieszkającego w Internacie ZSA pokrywali jego rodzice. Obecnie część rodziców straciła dobytek, pracę a nawet dorobek życia. Ich ojcowie walczą na wojnie w obronie swojej ojczyzny, a matki szukają schronienia i pracy w Polsce.
    Wobec powyższego, nie wszystkich będzie stać na opłacanie wyżywienia dziecka.

Jedną z form pomocy jest dofinansowanie wyżywienia  uczniom z UA (koszt całodziennego wyżywienia -12 zł) lub przekazanie dowolnej kwoty darowizny wpłacając na konto Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Wspólna Szansa” z dopiskiem „Darowizna dla uczniów z UA”, nr konta w mBanku: 24 1140 2004 0000 3402 8101 3779.

Stowarzyszenie „Wspólna Szansa” jest Organizacją Pożytku Publicznego, nr KRS: 0000141072.

---------------------------------------------------------------------

Na bieżąco przekazujemy zebrane produkty naszym uczniom z UA i innym potrzebującym.
Zapraszamy mieszkańców, którzy przyjęli mamy z dziećmi po wsparcie. Posiadamy dla maluszków ubranka, pieluszki, kaszki, zabawki, wózek z nosidełkiem. Dla starszych dzieci oraz dla dorosłych: środki czystości, koce i żywność.
Zapewniamy dzieciom w wieku szkolnym miejsce w Internacie oraz w szkole podstawowej lub w Liceum Ogólnokształcącym.

Zespół Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach

Klementowice 365, 24-170 Kurów
tel. 81 88-23-002 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.