MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM


Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Agrobiznesu
im. Macieja Rataja w Klementowicach

 

Klementowice 365, 24-170 Kurów
tel. 81 88-23-002 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Regulamin rekrutacji

Proponujemy podjęcie nauki w oddziałach z następującymi rozszerzeniami:

  • Klasa matematyczno-geograficzna z j.angielskim: geografia, język angielski, matematyka.
  • Klasa medialna: historia, język angielski, język polski.

 

Szkoła nie przystępuje do naboru elektronicznego.
Kandydaci do Liceum Ogólnokształcącego składają wniosek o przyjęcie  w sekretariacie ZSA.

 

Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego należy:

  • pobrać z naszej strony i otworzyć go poza przeglądarką (przeglądarki mają problem z uzupełnianiem pól formularza),
  • wypełnić komputerowo,
  • wydrukować, podpisać i wypełniony (komputerowo lub ręcznie) oraz podpisany wniosek złożyć w sekretariacie ZSA.

 

Załączniki:

Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego.pdf
Word Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego.doc

 

Uczniom zapewniamy wiele atrakcji w ramach całorocznej nauki (konkursy, zawody sportowe, udział w imprezach kulturalnych, wyjazdy do kina i teatru, dyskoteki, ogniska, wycieczki),

Sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt multimedialny i interaktywny.

Nauka języków obcych prowadzona jest w laboratoriach językowych. Drugim nauczanym językiem obcym jest język niemiecki. 

Posiadamy własną salę gimnastyczną i salę do ćwiczeń siłowych.

Biblioteka szkolna stanowi bogate zaplecze do pracy samokształceniowej uczniów i służy rozwojowi ich zainteresowań. Księgozbiór biblioteki gromadzony od 1938 r. liczy ponad 19 tys. woluminów.

Uczniom klas maturalnych zapewniamy bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury.

Najlepsi uczniowie otrzymują stypendium za wyniki w nauce.

Miejsce w internacie dla wszystkich zainteresowanych. Dobrze wyposażone 3-osobowe pokoje, dzienna stawka wyżywienia 16 zł, czesne 75 zł w przypadku zamieszkiwanie 5 dni w tygodniu, 90 zł w przypadku zamieszkiwanie 7 dni w tygodniu.

Szkoła jest czysta, zadbana i starannie utrzymana. Każda pracownia ma własny charakter i wystrój. Na terenie posesji szkolnej znajduje się park rekreacyjny oraz pełnowymiarowe boisko szkolne.

Każdego roku nasi uczniowie są wyróżniani otrzymując za wyniki w nauce stypendia Stowarzyszenia, nagrodę Starosty Powiatu Puławskiego oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów. Odnoszą również sukcesy w konkursach organizowanych przez różne organizacje i instytucje.

Należy wspomnieć o dużych osiągnięciach sportowych drużyny dziewcząt i chłopców w siatkówce i w tenisie stołowym, a także o sukcesach Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego na różnych konkursach i przeglądach oraz o sukcesach naszych uczniów w konkursach polonistycznych i plastycznych.

Swoje różnorodne zainteresowania uczniowie mogą realizować w zespole tańca ludowego, w zajęciach sportowych, w fakultetach dla klas maturach, kołach zainteresowań, godzinach konsultacji.

Prężnie w szkole działa Samorząd Uczniowski. Uczniowie prowadzą Spółdzielnię Uczniowską i Radiowęzeł. Organizują Tydzień Młodzieży, szereg akcji charytatywnych, szkolną wigilię, dyskoteki, ogniska, wycieczki, spektakle profilaktyczne, akcję szczęśliwy numerek.


LICEUM Ogólnokształcące, to doskonała propozycja dla uczniów, którzy lubią przedmioty ścisłe i wiążą swoją przyszłość z kierunkami politechnicznymi, ekonomicznymi, jak również dla uczniów mających predyspozycje i zainteresowania humanistyczne, którzy chcą w przyszłości studiować takie kierunki jak: dziennikarstwo, kulturoznawstwo, etnografię, politologię itp. poprzez fakt wyboru dodatkowych obowiązkowych przedmiotów ujętych w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym.

******