zsa_1920x700-7
podziekowanie_1920x700
1 2
MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

Wydarzyło się ...

Rekrutacja 2022/2023

ZSA od kilku lat w czołówce powiatu

IMG 1731  IMG 1987

Nasze siatkarki i siatkarze ze szkoły ponadpodstawowej zakończyli zmagania w mistrzostwach powiatu puławskiego szkół średnich. Zarówno chłopcom jak i dziewczętom należą się wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły.  Chłopcy zajęli trzecie miejsce czyli medalowe, natomiast dziewczęta najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce.

Biorąc pod uwagę fakt, że w powiecie puławskim jest kilkanaście szkół średnich, to wynik uzyskany przez naszych uczniów jest godny podziwu. Warto zaznaczyć, że od lat jesteśmy jedyną szkołą wiejską z powodzeniem rywalizującą ze szkołami z Puław, Nałęczowa czy Kazimierza Dolnego.  Nasze dziewczęta od kilku lat kwalifikują się do wielkiego finału tak jak  w 2017 roku zajmując II miejsce w powiecie, w 2018 roku również II miejsce w powiecie i w tym roku 4 miejsce. Chłopcy natomiast mogą pochwalić sie jeszcze lepszym wynikiem bowiem w 2015 roku zajęli II miejsce w powiecie, w 2016 roku również II miejsce w powiecie,  w 2018 roku historyczne I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie i 5 miejsce w województwie, natomiast w tym roku III miejsce w powiecie. Inne szkoły puławskie takie jak np. ZS nr 1 ("gary"), ZS nr 3("szpulki") czy LO  I Puławy ("czartorych") w kategorii dziewcząt od kilku lat mogą tylko pomarzyć o miejscach medalowych w rozgrywkach powiatowych, natomiast w kategorii chłopców za nami plasują sie od lat takie szkoły jak: LO I Puławy ("czartorych"), LO II Puławy ("dziewiątka"), LO III Puławy ("piątka"), ZS 1 ("gary"), ZS 3 Puławy ("szpulki") i wiele szkół z poza Puław. Dlatego też wynik z tego roku dziewcząt tuż za podium i chłopców na najniższym stopniu podium może być dla niektórych małym rozczarowaniem, jednak trzeba pamiętać , że w sporcie nie zawsze faworyci wygrywają, a przy równych zespołach decyduje dyspozycja dnia i wiele innych czynników zewnętrznych. Ponadto turniej finałowy w kategorii chłopców miał być rozegrany w Klementowicach, a nie w ZST w Puławach i to miało istotny wpływ na ostateczne wyniki rywalizacji w której przegraliśmy z ZST 0-2 (22-25 i 13-25) oraz z ZS nr 2 Puławy 0-2 (22-25, 23-25). Przy tak wyrównanym poziomie, decydującym czynnikiem jest atut własnego boiska. Podobnie było z rywalizacja grupową dziewcząt, która miała być rozegrana w Klementowicach. Jak wiadomo Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Puławach przeniósł rywalizację do Puław argumentując, że:  "...nieuczciwe byłoby wysyłać 3 szkoły poza teren miasta. PSZS nie ma zabezpieczonych pieniędzy na takie wyjazdy..."

Gratulujemy naszym sportowcom bardzo dobrych wyników, które zostały wypracowane na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Klementovia", działającego przy naszej szkole.

    Galeria ...

Skład reprezentacji dziewcząt w siatkówkę podczas Licealiady 2019: Dominika Bartuzi (kapitan), Monika Rodzik, Natalia Śmich, Karolina Łowczak, Aleksandra Migdal, Dominika Lis, Mariia Feofilaktova, Wiktoria Mańka, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: II LO Puławy

2 miejsce: ZST Puławy

3 miejsce: III LO Puławy

4 miejsce: ZSA Klementowice

Skład reprezentacji chłopców w siatkówkę podczas Licealiady 2019: Krystian Kałdonek (kapitan), Bartosz Kozak, Roman Romanov, Bartłomiej Kozak, Marcin Saran, Grzegorz Cwajda, Jakub Tarkowski, Adrian Bieniek, Karol Ścibior, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: ZST Puławy

2 miejsce: ZS nr 2 Puławy

3 miejsce: ZSA Klementowice

 

 

    

Liceum Ogólnokształcące

  • Klasa matematyczno-geograficzna
  • Klasa medialna

 

    

Szkoła podstawowa

  • Rozwijanie zainteresowań w ramach
  • Język angielski i język niemiecki 
  • Wyrównywanie wiedzy

 

    

Technikum

  • Technik agrobiznesu
  • Technik informatyk
  • KKZ ROL.04

 

    

Dla dorosłych

  • KKZ ROL.04