LZS dz gim

 

      7 listopada 2017 r. uczennice naszej szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi rywalizowały w mistrzostwach województwa LZS. Po całkiem niezłym występie wywalczyliśmy 4 miejsce, tuż za podium. Jest to jeden z naszych najlepszych wyników w historii jaki  na poziomie gimnazjalnym można było osiągnąć. Identyczny rezultat dwa lata temu zanotowały dziewczęta, które obecnie uczęszczają do naszego liceum.

       Do historycznego brązu zabrakło zaledwie 2 małych punktów, a mecz o 3 miejsce ze Stoczkiem Łukowskim to prawdziwy horror dla ludzi o mocnych nerwach. Warto tylko nadmienić, że żadna z drużyn w przeciągu całego meczu nie mogła sobie wypracować przewagi większej niż dwa punkty. Prowadzenie zmieniało sie raz w jedną, raz w drugą stronę. Mecze rozgrywane były do 21 punktów. Przy niekorzystnym wyniku w pierwszym secie 18-20, doskonałą zmianę na zagrywce dała Wiktoria Grykałowska, dzięki której odwróciliśmy losy seta na naszą korzyść wygrywając na przewagi 22-20. W drugim secie również toczyła sie walka punkt za punkt przy ogłuszającym dopingu zawodniczek rezerwowych. Tego seta w identycznym stosunku wygrał Stoczek Łukowski 22-20. W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu, kiedy to mieliśmy piłkę meczową przy wyniku 15-14. Wtedy to nasze dziewczęta zagrały 2 akcje  wbrew zaleceniom trenera, które  realizowały przez całe mistrzostwa i niestety kosztowało  nas to utratą punktów, a  rywalki wyszły na prowadzenie 16-15. W ostatniej akcji nasze wojowniczki zagrały przemyślaną akcję, jednak piłka po naszym ataku nieszczęśliwie zatańczyła na taśmie i wróciła na naszą stronę. Można sie było załamać...ale nic z tych rzeczy. Pomimo bolesnej porażki, nasze dziewczęta wracają do domu z postanowieniem jeszcze większej pracy na SKS-ach i UKS-ach aby w przyszłości pójść w ślady starszych koleżanek i kolegów  z liceum i technikm, którzy w swojej kolekcji posiadają medale różnych kolorów.  

        Na turnieju tym nasze zawodniczki grały falami. Fantastyczne momenty przeplatały z prostymi błędami. Przykładem może być rewelacyjna postawa całej drużyny, a w szczególności Moniki Członki w meczu grupowym przeciwko Karczmiskom. Monika rozpoczęła seta od zagrywki i po chwili prowadziliśmy 10-0! Po takim piorunującym początku rywalki się nie podniosły i wygraliśmy 21-7. W drugim secie gdy Monika stawała na zagrywce rywalki nawet nie podejmowały próby odbioru silnej zagrywki i również pewnie wygraliśmy 21-15. Z kolei mecz półfinałowy z Annopolem przegraliśmy równie gładko przez zbyt dużą ilość błędów własnych 0-2 (11-21, 12-21). Świadczy to zapewne o nieustabilizowanej formie ale też i o dużym potencjale drużyny. Najrówniej grającymi zawodniczkami naszego zespołu były: Ewa Samorek i Julia Ścibior które rozegrały wszystkie mecze bez zmiany i stanowiły solidne filary reprezentacji szkoły. Ostatecznie mistrzostwa wygrał Annopol przed Wierzbicą (powiat chełmski) i Stoczkiem Łukowskim.

        Nasze wszystkie dziewczęta zasługują na wielkie brawa za mimo wszystko udany występ i kapitalną atmosferę jaką stworzyły podczas zawodów, a także po nich bowiem śpiewy i dobra zabawa towarzyszyły naszym siatkarkom przez całą powrotną drogę szkolnym busem.

Galeria ...

        Skład: Ewa Samorek (kapitan), Julia Ścibior, Natalia Paciejewska,  Monika Członka, Aleksandra Stasiak, Oliwia Płowaś, Wiktoria Grykałowska, Julia Wójcik, Izabela Eciak, Klaudia Eciak, Justyna Niezabitowska, Julia Sumorek, Julia Kruk.

Gościmy

Odwiedza nas 407 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640855
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com