LZS dz gim

 

      7 listopada 2017 r. uczennice naszej szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi rywalizowały w mistrzostwach województwa LZS. Po całkiem niezłym występie wywalczyliśmy 4 miejsce, tuż za podium. Jest to jeden z naszych najlepszych wyników w historii jaki  na poziomie gimnazjalnym można było osiągnąć. Identyczny rezultat dwa lata temu zanotowały dziewczęta, które obecnie uczęszczają do naszego liceum.

       Do historycznego brązu zabrakło zaledwie 2 małych punktów, a mecz o 3 miejsce ze Stoczkiem Łukowskim to prawdziwy horror dla ludzi o mocnych nerwach. Warto tylko nadmienić, że żadna z drużyn w przeciągu całego meczu nie mogła sobie wypracować przewagi większej niż dwa punkty. Prowadzenie zmieniało sie raz w jedną, raz w drugą stronę. Mecze rozgrywane były do 21 punktów. Przy niekorzystnym wyniku w pierwszym secie 18-20, doskonałą zmianę na zagrywce dała Wiktoria Grykałowska, dzięki której odwróciliśmy losy seta na naszą korzyść wygrywając na przewagi 22-20. W drugim secie również toczyła sie walka punkt za punkt przy ogłuszającym dopingu zawodniczek rezerwowych. Tego seta w identycznym stosunku wygrał Stoczek Łukowski 22-20. W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu, kiedy to mieliśmy piłkę meczową przy wyniku 15-14. Wtedy to nasze dziewczęta zagrały 2 akcje  wbrew zaleceniom trenera, które  realizowały przez całe mistrzostwa i niestety kosztowało  nas to utratą punktów, a  rywalki wyszły na prowadzenie 16-15. W ostatniej akcji nasze wojowniczki zagrały przemyślaną akcję, jednak piłka po naszym ataku nieszczęśliwie zatańczyła na taśmie i wróciła na naszą stronę. Można sie było załamać...ale nic z tych rzeczy. Pomimo bolesnej porażki, nasze dziewczęta wracają do domu z postanowieniem jeszcze większej pracy na SKS-ach i UKS-ach aby w przyszłości pójść w ślady starszych koleżanek i kolegów  z liceum i technikm, którzy w swojej kolekcji posiadają medale różnych kolorów.  

        Na turnieju tym nasze zawodniczki grały falami. Fantastyczne momenty przeplatały z prostymi błędami. Przykładem może być rewelacyjna postawa całej drużyny, a w szczególności Moniki Członki w meczu grupowym przeciwko Karczmiskom. Monika rozpoczęła seta od zagrywki i po chwili prowadziliśmy 10-0! Po takim piorunującym początku rywalki się nie podniosły i wygraliśmy 21-7. W drugim secie gdy Monika stawała na zagrywce rywalki nawet nie podejmowały próby odbioru silnej zagrywki i również pewnie wygraliśmy 21-15. Z kolei mecz półfinałowy z Annopolem przegraliśmy równie gładko przez zbyt dużą ilość błędów własnych 0-2 (11-21, 12-21). Świadczy to zapewne o nieustabilizowanej formie ale też i o dużym potencjale drużyny. Najrówniej grającymi zawodniczkami naszego zespołu były: Ewa Samorek i Julia Ścibior które rozegrały wszystkie mecze bez zmiany i stanowiły solidne filary reprezentacji szkoły. Ostatecznie mistrzostwa wygrał Annopol przed Wierzbicą (powiat chełmski) i Stoczkiem Łukowskim.

        Nasze wszystkie dziewczęta zasługują na wielkie brawa za mimo wszystko udany występ i kapitalną atmosferę jaką stworzyły podczas zawodów, a także po nich bowiem śpiewy i dobra zabawa towarzyszyły naszym siatkarkom przez całą powrotną drogę szkolnym busem.

Galeria ...

        Skład: Ewa Samorek (kapitan), Julia Ścibior, Natalia Paciejewska,  Monika Członka, Aleksandra Stasiak, Oliwia Płowaś, Wiktoria Grykałowska, Julia Wójcik, Izabela Eciak, Klaudia Eciak, Justyna Niezabitowska, Julia Sumorek, Julia Kruk.

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1397089
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com