Godło RP

godlo_RP.png
logo_zsa.png
logo_fundacja.gif

      Silosy zbożowe 4

W czwartek 18 maja 2017 klasy II i III technikum wzięły udział w zajęciach wyjazdowych z produkcji roślinnej.

     Wycieczka odbyła się do miejscowości Sieprawki, gdzie mieści się skup zboża oraz silosy zbożowe. Uczniowie zapoznali się tam z zasadami skupu zboża , parametrami warunkującymi przyjęcie produktu do skupu i przechowania. Poznali budowę i działanie silosów lejowych, warunki przechowywania zbóż, choroby i szkodniki przechowalnicze zbóż.

Silosy zbożowe 1   Silosy zbożowe 2

Silosy zbożowe 3   Silosy zbożowe 5

   Właściciel firmy ciekawie wprowadził uczniów w tematykę prowadzenia własnej działalności, jako źródła dochodu i możliwości utrzymania się na rynku pracy. Zachęcał uczniów do pozyskania wszystkich możliwych kwalifikacji zawodowych i założenia własnego interesu. Stwierdził, że w naszym rejonie występuje niewiele przechowalni zbóż a cena rośnie wraz z okresem przechowywania. Większość producentów nie ma warunków do przechowywania dużych ilości zboża w odpowiednich warunkach, stąd zapotrzebowanie na przechowalnie jest duże.

Silosy zbożowe 6

 

Silosy zbożowe 7

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 400 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1163323
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com