MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

    DSC04600 mw

     27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy podwójną uroczystość: 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i pożegnanie maturzystów. W pierwszej części młodzi recytatorzy przypomnieli nam znaczenie Uchwały Rządowej z 3  Maja 1791 roku w walce o utrzymanie wolności pod koniec XVIII wieku. Konstytucja bowiem znosiła szlacheckie przywileje takie jak liberum veto czy wolną elekcję. Wprowadzała zasadę większości głosów w uchwalaniu ustaw i dziedziczność tronu. I chociaż ta próba reform została zatrzymana przez uczestników konfederacji w Targowicy , to jednak 3 Maja na zawsze stał się symbolem patriotyzmu Polaków.

DSC04581mw

   W drugiej części uroczystości żegnaliśmy naszych maturzystów. Pan dyrektor wręczył im świadectwa i nagrody, wyróżnił najlepszych. Następnie młodsi uczniowie pożegnali swoich kolegów, życząc im sukcesów na maturze . Abiturienci musieli też zdać test przedmaturalny, który przygotowali dla nich uczniowie z klasy 2 liceum. Romek Romanov zaprezentował również w humorystyczny sposób maturzystom, jak matura nie powinna wyglądać. A Krystian Kałdonek wcielił się w rolę ulubienicy wszystkich, Mariolki, i opowiedział o wymarzonych wakacjach.

IMG 8735mw

Całą uroczystość uświetnił występ Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego, który w barwny i widowiskowy sposób zaprezentował tańce podlaskie i lubelskie.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości i wszelkich sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.