MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

DSC06262

        21 lutego na całym świecie  jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. W naszej szkole po raz pierwszy w historii przeprowadziliśmy konkurs w dwóch kategoriach : polskiej i ukraińskiej. Pytania dotyczyły znajomości ortografii, gramatyki i teorii literatury. Nauczyciele mieli za zadanie przeczytać polskie łamańce językowe, czyli trudne do wypowiedzenia teksty. W zmaganiach językowych przeprowadzonych wśród uczniów zwyciężyli bezkonkurencyjnie: Natalia Paciejewska oraz Oleksander Pryschepa.

DSC06271   DSC06273

DSC06275   DSC06281

Warto dodać, że Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są doskonałą okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

DSC06289   DSC06313

DSC06320   DSC06330