MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

       

  Młodzież wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Agrobiznesu im. M. Rataja w Klementowicach uczestniczyła 04. 09.2021r. w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie Narodowego Czytania. W  plenerze, na tle parkowej scenerii odczytywaliśmy wybrane fragmenty dramatu naturalistycznego  Gabrieli Zapolskiej pt. ,,Moralność pani Dulskiej”. Oddaliśmy się rozmyślaniom nad ponadczasowym przesłaniem utworu, w którym autorka krytykuje hipokryzję, obłudę zakłamanie oraz styl życia  mieszczan w okresie Młodej Polski.

  

         Tegoroczne czytanie  uatrakcyjniła  krótka prelekcja na temat genezy i problematyki dramatu, która zakończyła się quizem ze znajomości lektury. Każdy uczeń za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywał słodki upominek. Na koniec wszystkim uczestnikom wręczyliśmy dyplomy dla najlepszego lektora oraz wyróżnienia wraz z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy za rok do współuczestnictwa w kolejnej edycji Narodowego Czytania i promowania polskiej literatury!