Uczniowie

Uczniowie (6)

 

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2011/2012


 

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2010/2011

 

Na zajęciach pozalekcyjnych młodzież naszej szkoły realizuje się sportowo i rozwija w tych dyscyplinach, które lubi. Uczniowie nasi chętnie reprezentują Szkołę na zawodach sportowych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Mają duże osiągnięcia w piłce siatkowej i tenisie stołowym. Wyjeżdżają również kibicować na imprezy ogólnopolskie.

W dniach 17-19.IX.2010 r. uczestniczyła w II Memoriale „Agaty Mróz-Olszewskiej”.

Turniej, w którym poza reprezentantkami Polski grały również Chorwatki, Serbki oraz Czeszki odbył się  w Katowickim „Spodku”.

 

 

 

Nasza ekipa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja - może kiedyś któraś z naszych dziewczyn też się w niej znajdzie

 

 

 

 

 

 

 

 

Startup

Internetowa gra symulacyjna pn. „St@rt up”

 

Uczestnik prowadzi wirtualną firmę na zasadach bardzo zbliżonych do funkcjonowania rzeczywistych przedsiębiorstw, istniejących w warunkach gospodarki wolnorynkowej. W swojej działalności gracz musi wziąć pod uwagę zasady konkurencji, umiejętności w zdobywaniu klientów oraz dostawców, planowanie rozwoju firmy, obowiązki wobec ZUS, Urzędu Skarbowego, i inne.

Celem gry jest więc dostarczenie jej uczestnikom wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. 
Gra jest innowacyjnym i jedynym tego typu narzędziem edukacyjnym w Polsce,  a projekt, w ramach którego powstała, został oceniony najwyżej w kraju przez ekspertów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Sukcesem jest również fakt, iż niektórzy uczestnicy gry decydują się z powodzeniem wcielać swoje pomysły w realnym świecie. 
Gra dostępna jest bezpłatnie.  

 Gra powstała w ramach realizacji  partnerskiego projektu pod nazwą „St@rt up. Wypróbuj swój pomysł na biznes.” dofinansowany ze środków Unii 
Europejskiej oraz budżetu państwa przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Związek Pracodawców Prywatnych Opolszczyzny „Lewiatan”.

Plan pracy SU

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014

Lp.

Zaplanowana działalność

Termin realizacji

Klasa

1.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

1 wrzesień

3 gimn.

2.

Dyskoteka na Dzień Chłopaka

25.09.2013

2 gimn. Opieka: MK, EG-S, JL, AP

3.

Wizyta fotografa

październik

SU

4.

Dzień Edukacji Narodowej

14 październik

 

5.

Szczęśliwy numerek

Wrzesień- czerwiec

SU

6.

Dodatkowe nieprzygotowanie (np.)

październik - czerwiec

SU

7.

Dzień bez papierosa - gazetka

1 semestr/  2 semestr

3 LO 

8.

Święto Niepodległości

8 listopad 2013

 

9.

Dyskoteka – Andrzejki

27 listopad (środa)

1at/2at Opieka: 

AJ, WW, JG, KG

10.

Tydzień Młodzieży

2- 6 grudzień

SU

11.

Przygotowanie sal do matury próbnej Operon

 listopad/grudzień

2 LO, 3at

12.

Mikołajki

6 grudzień

SU

13.

Przygotowanie sal do próbnego egz. gimn.

listopad/grudzień

2 gimn.

14.

Dyskoteka Walentynowa

12 luty (środa)

3 gimn. Opieka: AA, MP, GW, PM

15.

Dzień kobiet

8 marzec

3 gimn. –gazetka

16.

Dzień wiosny

24.03.2014

SU

17.

Dzień papieski

2 kwiecień

1 LO-radiowęzeł

18

Przygotowanie sal do egzaminu gimnazjalnego

23-25 kwiecień

1 gimn.

19.

Tradycja świąt Wielkiej Nocy

10.04.2014

3 at –gazetka

20.

Dyskoteka wiosenna

23 kwiecień (środa)/15 maja

1 LO / 2LO Opieka A, BA, PB

21.

Pożegnanie klasy maturalnej

26 kwiecień

 

22.

Święto Konstytucji 3 Maja

31 kwietnia

 

23.

Sprzątanie Świata

marzec/kwiecień

SU

24.

Przygotowanie sal do matury

5-11 maj

2 LO. 3 at.

25.

Dzień Matki

26 maj

1 at - gazetka

26.

Święto Stowarzyszenia

Maj/czerwiec

SU

27.

Dzień Dziecka

01 czerwiec

1 gimn. -gazetka

38.

Przygotowanie sal do egzaminu zawodowego

czerwiec 2014

1 at, 2 at

29.

Zakończenie roku szkolnego

27.06.2013

 

30.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

 

3 gimn.

Nasze sukcesy

 

Osiągnięcia uczniów w konkursach i w zawodach w 1 semestrze roku szkolnego 2012/2013

 

  I.  Uczniowie  brali udział w następujących konkursach:

  • "Bhp w rolnictwie" – 20 uczniów.
  • VIII Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej, Puławy 2012. „Żeby Polska była Polską…” – 3 uczniów.
  • Olimpiada wiedzy ekologicznej – 13 uczniów
  • Konkurs Halloween – 45 uczniów
  • Konkurs językowy z wiedzy o krajach angielskojęzycznych i niemieckojęzycznych – 30 uczniów
  • VI Poetycki Apel Pamięci „ …O Niepodległą…” – 1 uczennica
  • Konkursu z języka polskiego EDI – 6 uczniów

 ogółem w konkursach wzięło udział 118 uczniów.

 

W konkursach tych wyróżnienie i nagrody otrzymali:

Paweł Skibniewski 

 

  • laureat w XI Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej, Puławy 2012. „Żeby Polska była Polską…

Agnieszka Rodzik

  • awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady wiedzy ekologicznej

10 osób

  • Wyróżnienie w konkursie „BHP i ergonomia w rolnictwie“.

 

ZAWODY SPORTOWE

1)      23.10.2012     Markuszów – tenis stołowy indywidualny – gimnazjada; T. Komsta i M. Furtak IV miejsce;

2)      30.10.2012     Nałęczów – tenis stołowy indywidualny; T. Komsta IX-XII miejsce i M. Furtak V-VII miejsce;

3)      06.11.2012     LZS gimnazjum, siatkówka w Ludwinie;

4)      13.11.2012     LZS ponadgimnazjalna, siatkówka chłopców w Piaskach, VI miejsce;

5)      22.11.2012     LZS gimnazjum, siatkówka chłopców w Nałęczowie, IV miejsce;

6)      26.11.2012     LZS ponadgimnazjalna, siatkówka w Dęblinie, II miejsce;

7)      28.11.2012     LZS ponadgimnazjalna dziewcząt w piłkę nożną w Nałęczowie, V miejsce;

8)      30.11.2012     Mecz charytatywny Kurów-Klementowice, siatkówka dziewcząt gimnazjum;

9)      28.01.2013     Gimnazjada w Kurowie, siatkówka dziewcząt i chłopców;

10)    30.01.2013     Licealiada w Nałęczowie, siatkówka chłopców, III miejsce;

11)    01.02.2013     Licealiada w Nałęczowie, siatkówka dziewcząt II miejsce.

 

 


 

Osiągnięcia uczniów w konkursach i w zawodach w roku szkolnym 2011/2012

 

I.  Uczniowie brali udział w następujących konkursach:

  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z matematyki „Edi”  -  10 uczniów.
  • Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów - 2 uczniów
  • „Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów”– 14 uczniów.
    • "Bhp i ergonomia w rolnictwie" – 27 uczniów.
    • VII edycji Konkursu Poezji i Prozy Jana Pawła II Żyrzyn 2012 r.
    • XII Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej – Kurów 2012 r. - 1 uczeń
      • Internetowy Listopadowy Konkurs Historyczny – 6 uczniów.
      • Internetowy Jesienny Konkurs Historyczny – 7 uczniów.
      • Szkolny konkurs wiedzy o szkole – 20 uczniów.
  • VIII Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej, Puławy 2010. „Żeby Polska była Polską…” – 4 uczniów.
  • Konkurs Czytelniczy „Stefan Żeromski jego życie i dzieło” – 2 uczniów.
  • Konkurs „Miłość niejedno ma imię” Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach – 5 uczniów.
  • VIII Powiatowy Konkurs recytatorski „..gdy myślę ojczyzna...” w Górze Puławskiej 15 listopada 2011. - 2 uczniów.
  • V Poetycki Apel Pamięci „ …O Niepodległą…” – 3 uczniów.
  • III Międzygimnazjalny konkurs młodych talentów pt. „Krajobraz zimą malowany” – 8 uczniów.
  • Konkurs poetycki „Mój świat” organizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach – 6 uczniów
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej – 3 uczniów

ogółem w konkursach wzięło udział 100 uczniów.

 

W konkursach tych wyróżnienie i nagrody otrzymali:

Paweł Skibniewski 

 

  • III miejsce w VIII Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej, Puławy 2011. „Żeby Polska była Polską…
  • Wyróżnienie Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

Kamil Pasek

  • III miejsce w VIII Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej, Puławy 2011. „Żeby Polska była Polską…

10 osób

  • Wyróżnienie w konkursie „BHP i ergonomia w rolnictwie“.

3 osoby

  • Wyróżnienie w Szkolnym konkursie wiedzy o szkole

Dominika Sykut

  • Laureatka w Konkursie „Miłość niejedno ma imię” Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Weronika Członka

  • Wyróżnienie w Konkursie „Miłość niejedno ma imię” Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Justyna Mączka

  • IV miejsce w konkursie czytelniczym „Stefan Żeromski – jego życie i dzieła”.
  • III miejsce Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

Dorota Nowak

  • II miejsce w III Międzygimnazjalnym konkursie młodych talentów pt. „Krajobraz zimą malowany”
  • 1 miejsce Konkurs poetycki „Mój świat” organizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Agnieszka Płachta

  • Wyróżnienie w III Międzygimnazjalnym konkursie młodych talentów pt. „Krajobraz zimą malowany”

Maciej Stasiak

  • Udział w finale ogólnopolskim konkursu "Bhp i ergonomia w rolnictwie"

Ada Wręga

  • 2 miejsce Konkurs poetycki „Mój świat” organizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Agata Mrozek

  • 3 miejsce Konkurs poetycki „Mój świat” organizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Andrzej Tomasiak

  • 3 miejsce Konkurs poetycki „Mój świat” organizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

 

Zawody sportowe w roku szkolnym 2011/2012

opiekunowie Andrzej Jarzynka, Przemysław Banaszek

  1. 22.09.2011r. – sparing reprezentacji dziewcząt ZSA z reprezentacją dziewcząt  ZS nr 1 w Mrągowie
    w siatkówkę – wynik 3:0 dla ZSA podczas wycieczki na Mazury.
  2. 26.09.2011r. – zawody gminne indywidualne  w tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady w Kurowie - wygrana dziewcząt i chłopców  Gimnazjum w Klementowicach 3:0, 3:0 z Gimnazjum w Kurowie.
  3. 27.09.2011r. - zawody międzygminne indywidualne w tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady  w Markuszowie – Dawid Komsta 3 miejsce, Tomasz Komsta 6 miejsce. Dziewczyny poza pierwszą „6”.
  4. 12.10.2011r. – uczestnictwo w I etapie Turnieju Coca-cola Cup w piłkę nożną chłopców szkół gimnazjalnych w Karczmiskach – 3 miejsce.
  5. 04.11.2011r. - zawody powiatowe indywidualne w tenisa stołowego dla chłopców w ramach Gimnazjady  w Nałęczowie  – Dawid Komsta 6 miejsce.
  6. 08.11.2011r. – Mistrzostwa Województwa LZS dla szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców w Nałęczowie – V miejsce.
  7. 16.11.2011r. - Mistrzostwa Województwa LZS dla szkół gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt  w Tomaszowie Lubelskim – V miejsce.
  8. 16.11.2011r. - Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych w siatkówce dziewcząt  w Tomaszowie Lubelskim –  II miejsce.
  9. 30.11.2011r. - Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych w siatkówce chłopców  w Nałęczowie –  III miejsce.
  10. 12.12.2011r. – Turniej Mikołajkowy w tenisa stołowego dla uczniów klasy I gimnazjum i klas V-VI szkół podstawowych zorganizowany w ZSA w Klementowicach – Migdal Bartłomiej  I miejsce w kat. chłopców, Łowczak Izabela II miejsce, Furtak Marcelina III miejsce w kat. dziewcząt.
  11. 18.01.2012r. - zawody międzygminne drużynowe w tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady  w Markuszowie – chłopcy i dziewczęta 2 miejsce.
  12. 15.02.2012r.  – zawody powiatowe w siatkówkę dziewcząt w ZSO nr 2 w Puławach w ramach Licealiady – 2 miejsce w grupie i awans do finałów.
  13. 20.02.2012r. – zawody gminne w siatkówkę dziewcząt i chłopców w Kurowie w ramach Gimnazjady – dziewczęta 0:2 z Kurowem, chłopcy 2:0 z Kurowem i awans do kolejnej fazy mistrzostw.
  14. 21.02.2012r. -  zawody powiatowe w siatkówkę dziewcząt w ZSO nr 1 w Puławach w ramach Licealiady – 2 miejsce w powiecie.
  15. 23.02.2012r. - zawody międzygminne w siatkówkę chłopców w Kurowie w ramach Gimnazjady – 2 miejsce.
  16. 23.02.2012r. - zawody powiatowe w siatkówkę chłopców w ZSO nr 1 w Puławach w ramach Licealiady – 4 miejsce w grupie.
  17. 02.04.2012r. – Turniej Siatkówki Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych  o Puchar Samorządu Uczniowskiego ZSA w Klementowicach – I miejsce.
  18. 16.05.2012r. – Turniej siatkówki chłopców szkół gimnazjalnych organizowany przez ZSA w Klementowicach –  I  miejsce.
  19. 06.06.2012r. – Wojewódzka Parafiada w Bełżycach dla szkół gimnazjalnych – siatkówka plażowa chłopców III miejsce, siatkówka dziewcząt V miejsce, piłka nożna chłopców VI miejsce.
  20. 25.06.2012r. - Turniej siatkówki chłopców szkół gimnazjalnych organizowany przez Publiczne Gimnazjum w Wąwolnicy  –  II  miejsce.

 

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2011/2012

 TENIS STOŁOWY

  • Międzyszkolne Zawody Szkół Gimnazjalnych (Kurów)– etap gminny
  • Dawid Komsta – I miejsce,
  • Tomasz Komsta – II miejsce,
  •  Miłosz Banaszek – III miejsce,
  • Międzyszkolne Zawody Szkół Gimnazjalnych (Markuszów) – etap międzygminny:
  • Dawid Komsta – III miejsce,
  • Tomasz Komsta – VI miejsce,
  • Międzyszkolne Zawody Szkół Gimnazjalnych (Nałęczów)  – etap powiatowy:
  • Dawid  Komsta – VII miejsce.

 

  • Turniej Mikołajkowy w tenisa stołowego dla szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjum
  • Bartłomiej Migdal – I miejsce,
  • Izabela Łowczak – I miejsce,
  • Marcelina Furtak  – III miejsce,
  • Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Gimnazjów – etap międzygminny
  • Dziewczęta  – II miejsce,
  • Chłopcy  – II miejsce,

 SIATKÓWKA

  • Reprezentacja ponadgimnazjalna chłopców - III miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Rolniczych (Nałęczów),
  • Reprezentacja ponadgimnazjalna dziewcząt – II miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Rolniczych (Tomaszów Lubelski).
  • Reprezentacja gimnazjum chłopców - V miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Rolniczych (Nałęczów),
  • Reprezentacja gimnazjum dziewcząt – V miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Rolniczych (Tomaszów Lubelski).
  • Reprezentacja ponadgimnazjalna dziewcząt – Zwycięstwo w meczu towarzyskim z zespołem ZS w Mrągowie 
  • zawody powiatowe w siatkówkę dziewcząt w ZSO nr 1 w Puławach w ramach Licealiady – 2 miejsce w powiecie.
  • Turniej Siatkówki Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych  o Puchar Samorządu Uczniowskiego ZSA w Klementowicach – I miejsce.
  • Turniej siatkówki chłopców szkół gimnazjalnych organizowany przez ZSA w Klementowicach –  I  miejsce.
  • - zawody międzygminne w siatkówkę chłopców w Kurowie w ramach Gimnazjady – 2 miejsce.
  • Wojewódzka Parafiada w Bełżycach dla szkół gimnazjalnych – siatkówka plażowa chłopców III miejsce, siatkówka dziewcząt V miejsce

 Piłka nożna

  • Turniej piłki nożnej „Coca – Cola Cup” chłopców szkół gimnazjalnych w Karczmiskach I etap – 3 miejsce w grupie.
  • Wojewódzka Parafiada w Bełżycach dla szkół gimnazjalnych chłopców VI miejsce

 

 


 

Osiągnięć uczniów w konkursach i w zawodach w roku szkolnym 2010/2011

 

    I.            W Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym: „Olimpus”, „Edi”  wzięło udział w sumie 146 uczniów.

    II.           W konkursie recytatorskim wzięło udział 10 uczniów.

    III.         W innych konkursach międzyszkolnych i wewnątrzszkolnych takich jak:

  • olimpiada z języka polskiego,
  • konkurs „Ad – Rem” – przekonajmy się do prywatyzacji,
  • konkurs „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”,
  • olimpiada przedsiębiorczości,
  • konkurs „Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej”,
  • powiatowy konkurs czytelniczy „Stefan Żeromski – jego życie i dzieła”,
  • olimpiada ekologiczna dla szkół średnich,
  • wewnątrzszkolny konkurs przyrodniczy,
  • konkurs „Jedz smacznie i zdrowo”,
  • konkurs „Make Friends with English”,
  • konkurs lingwistyczny,
  • konkurs “Deutsch macht Spab“,
  • konkurs „BHP w rolnictwie“,
  • konkurs przyrodniczy,
  • wewnątrzszkolny konkurs „Wiedzy o prawach człowieka”,
  • wewnątrzszkolny konkurs matematyczny,
  • zimowy konkurs historyczny,
  • wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o prawach człowieka,
  • konkurs „Ergonomia i bhp w rolnictwie”.

ogółem wzięło udział 375 uczniów.

W konkursach tych wyróżnienie i nagrody otrzymali:

Andrzej Tomasiak II at

  • I miejsce w konkursie „BHP w rolnictwie“.

Jacek Stasiak II at

  • II miejsce w konkursie „BHP w rolnictwie“.

Jarosław Czepiński II at

  • III miejsce w konkursie „BHP w rolnictwie“.

Paweł Skibniewski I lo

  • II miejsce w konkursie „Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej”.

Justyna Mączka II lo

  • II miejsce w konkursie czytelniczym „Stefan Żeromski – jego życie i dzieła”.

Leszek Dudzik III at

  • Zakwalifikowanie do II etapu konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”. 

Łukasz Murat II at

  • Zakwalifikowanie do II etapu konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”. 

Kamil Rusek III at

  •  Zakwalifikowanie do II etapu konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”. 

Monika Krakowiak I lo

  • I miejsce w konkursie przyrodniczym.

Krzysztof Capała II at

  • I miejsce w konkursie przyrodniczym.

Justyna Mączka II lo

  • Zakwalifikowanie do II etapu konkursu “Deutsch macht Spab“.

Ewelina Tarkowska II lo

  • I miejsce w konkursie lingwistycznym.

Paweł Pardyka III lo

  • II miejsce w konkursie lingwistycznym.

Maria Bąkała II lo

  • III miejsce w konkursie lingwistycznym.

Sylwester Samiec II at

  • I miejsce w konkursie lingwistycznym.

Kinga Misiurek II at

  • II miejsce w konkursie lingwistycznym.

Maciej Stasiak II at

  • III miejsce w konkursie lingwistycznym.

Aleksandra Stasiak I g

  • I miejsce w konkursie lingwistycznym.

Emilia Łowczak II g

  • II miejsce w konkursie lingwistycznym.

Piotr Figura III g

  • III miejsce w konkursie lingwistycznym.

Łukasz Murat III at

  • Zakwalifikowanie do centralnego etapu konkursu „Ergonomia i bhp w rolnictwie”.

Aleksandra Stasiak I g

  • Wyróżnienie w konkursie matematycznym „Edi”.

Piotr Matyjaszek III g

  • Wyróżnienie w konkursie ekologicznym „Edi”.

Piotr Figura III g

  • Wyróżnienie w konkursie ekologicznym „Edi”.

Aleksandra Stasiak I g

  • I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym.

Piotr Matyjaszek III g

  • II miejsce w szkolnym konkursie matematycznym.

Piotr Stasiak I g

  • III miejsce w szkolnym konkursie matematycznym.

Justyna Mączka II lo

  • II miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Miłosz – w stulecie urodzin”.

Justyna Mączka II lo

  • III miejsce w trzecim powiatowym „Konkursie poezji Wisławy Szymborskiej”.

 

 

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2010/2011

GIMNAZJUM

  1. TENIS STOŁOWY
    • Międzyszkolne Zawody Szkół Gimnazjalnych (Markuszów):
  1. Dawid Komsta – IV miejsce,
  2. Tomasz Komsta – VI miejsce,
  3. Piotr Figura – VIII miejsce,
  4. Agata Wijaszka - VII miejsce,
  5. Emilia Łowczak - IX miejsce.
    • Powiatowe Zawody Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Indywidualnym (Nałęczów):

               1.  Dawid  Komsta – udział w fazie grupowej.

  1. SIATKÓWKA
    • Reprezentacja chłopców - IV miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Rolniczych (Nałęczów),
    • Reprezentacja chłopców – II miejsce w międzygminnych Mistrzostwach chłopców w siatkówce w Kurowie,
    • Reprezentacja dziewcząt – II miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Rolniczych (Urzędów),
    • Reprezentacja dziewcząt – II miejsce w międzygminnych Mistrzostwach chłopców w siatkówce w Kurowie.

 

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

  1. SIATKÓWKA
    • Reprezentacja dziewcząt – II miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS Szkół Rolniczych (Nałęczów),
    • Reprezentacja dziewcząt – IV miejsce w Turnieju o Puchar Starosty Łęczyńskiego (Kijanów),
    • Reprezentacja dziewcząt - IV miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 (Puławy),
    • Reprezentacja dziewcząt – remis w sparingu z drużyną ZS nr 3 (Puławy),
    • Reprezentacja dziewcząt – III miejsce w grupie w powiatowych Mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych.
    • Reprezentacja dziewcząt – nagroda starosty puławskiego za wybitne osiągnięcia sportowe.

Zespółu Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja

 

Postanowienia ogólne (podstawa prawna).

Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329)

 

  1. W Zespole Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach działa Samorząd Uczniowski, zwany dalej samorządem.
  2. Samorząd tworzą wszyscy uczniowie zespołu szkół zwanego dalej szkołą.
  3. Zasady wybierania i działania organów samorządu określa regulamin uchwalany przez ogół uczniów w głosowaniu w równym tajnym i powszechnym. Organy samorządu są jednymi reprezentantami ogółu uczniów.
  4. Regulamin samorządu nie może być sprzeczny ze statutem szkoły.
  5. Samorząd może przedstawiać radzie pedagogicznej oraz dyrektorowi szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:

         a)    Prawo do zapoznania się z programem nauczania, z jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami.
         b)    Prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu.
         c)    Prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiając zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym 
               a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań.
         d)    Prawo redagowania i wydawania gazety szkolnej.
         e)    Prawo do korzystania z radiowęzła.
         f)     Prawo do organizowania apeli w celu informowania ogółu uczniów o swojej działalności w porozumieniu z dyrektorem szkoły.
         g)    Prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi
                potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, w porozumieniu z dyrektorem.
         h)    Prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu . Wybory przeprowadza się co dwa lata we wrześniu.
         i)     Prawo do prowadzenia sklepiku szkolnego

 

Cele działalności S.U.

  1. Uczestnictwo w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły.
  2. Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i wzajemnego spierania się, przyjmowania współodpowiedzialności za jednostki i grupę.
  3. Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, stwarzanie warunków do aktywności społecznej, samokontroli, samooceny i samodyscypliny uczniów.

 

Zadnia S.U.

  1. Organizowanie społeczności uczniowskiej do jak najlepszego spełniania obowiązków szkolnych.
  2. Przedstawienie władzom szkoły opinii i potrzeb koleżanek i kolegów, spełnianie wobec tych władz rzecznictwa interesów społeczności uczniowskiej.
  3. Współdziałanie z władzami szkoły w zapewnieniu uczniom należytych warunków do nauki i udzielania niezbędnej pomocy młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.
  4. Współudział w rozwoju w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, zainteresowań naukowych, kulturalnych, sportowych, turystyczno-krajoznawczych, organizowanie wypoczynku i rozrywki.
  5. Dbanie o sprzęt i urządzenia szkolne,  organizowanie uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz klasy i szkoły, inspirowanie do pracy społecznej użytecznej w środowisku.
  6. Rozstrzyganie sporów między uczniami, zapobieganie konfliktom między nauczycielami a uczniami, a w przypadku pojawienia się takiego konfliktu zgłaszanie go przez opiekuna dyrektorowi szkoły lub radzie pedagogicznej.
  7. Organizowanie pomocy koleżeńskiej uczniom napotykającym trudności w szkole, w środowisku rówieśniczym i rodzinnym.
  8. Dbanie – w całokształcie swojej działalności – o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

 

Struktura organizacyjna S.U.

Organami Samorządu Uczniowskiego są:

  1. Rada Samorządu, w skład której wchodzi po trzech przedstawicieli z Samorządów Klasowych.
  2. Zarząd Samorządu Uczniowskiego, w skład której wchodzi nie mniej niż 4 uczniów i nie więcej niż 11 uczniów.

 

Kompetencje wybranych przedstawicieli.

  1. Rada Samorządu Uczniowskiego ma prawo ustalać zasady organizacji swojej pracy np. tworzenie sekcji, zespołów uczniowskich do realizacji stałych bądź doraźnych zadań programowych.
    1. Przedstawiciele Rady SU są członkami Samorządów Klasowych i kierują ich pracą.
    2. Samorządy Klasowe współdziałają z wychowawcami klas, informują ogół uczniów o swojej działalności i składają im sprawozdania  na zebraniach odbywających się w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, a za zgodą wychowawców klas mogą odbywać się również, podczas godziny przeznaczonej do jego dyspozycji.
  2. Zarząd SU zatwierdza wszystkie  propozycje i decyzje Rady dotyczące działalności samorządu, realizacji programowych i uprawnień określonych w regulaminie i Statucie Szkoły.
  3. Zadaniem Zarządu Samorządu Uczniowskiego jest:
  • stała współpraca z Radą Samorządu oraz całą społecznością uczniowską szkoły,
  • współpraca z wychowawcami, opiekunem SU,
  • współpraca z organami Szkoły m.in. Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców,
  • Zarząd SU czuwa nad tym, aby samorząd mógł korzystać z uprawnień zagwarantowanych przez władze oświatowe w dokumentach prawnych

 

 

Do kompetencji Samorządu Uczniowskiego należą:

  • przedstawienie propozycji do planu dydaktyczno-wychowawczego szkoły wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów,
  • wyrażenie opinii dotyczących problemów młodzieży, udział w formułowaniu przepisów wewnątrz szkolnych regulujących życie społeczności uczniowskiej
  • wydawanie gazetek szkolnych, prowadzenie kroniki, apeli itp. W celu informowania ogółu uczniów o swojej działalności,
  • współdecydowanie o przyznawaniu uczniom stypendiów i innych form pomocy materialnej przeznaczonej dla młodzieży szkolnej,
  • zgłaszanie uczniów do wyróżnień i nagród stosowanych w szkole oraz prawo wnoszenia uwag do opinii władz szkoły o uczniach, udzielanie poręczeń za uczniów w celu wstrzymania wymierzonej im kary,
  • formułowanie opinii o nauczycielu, którego praca podlega ocenie dyrektora,
  • wnioskowanie do dyrektora szkoły w sprawie powołania określonego nauczyciela na opiekuna samorządu z ramienia rady pedagogicznej,
  • dysponowanie, w porozumieniu z  opiekunem funduszami będącymi w posiadaniu samorządu oraz środkami wspólnie wypracowanymi przez młodzież.

 

Ordynacja wyborcza.

Wybory do SU odbywają się według ordynacji ustanowionej na zasadach demokratycznych.

  1. Rada SU
    1. Członkowie Rady SU są wybierani na zebraniach samorządów klasowych we wrześniu, również we wrześniu dzielą się na sekcje (przydzielają sobie zadania),
    2. Zarząd SU zatwierdza podane kandydatury,
    3. Kadencja Rady SU trwa przez cały rok szkolny, uczeń może pełnić tę samą funkcję pochodząca z wyboru nie dłużej niż 4 lata.
  2. Zarząd SU
    1. Wybierany jest na zebraniu Rady SU spośród wszystkich uczniów szkoły.
    2. Kandydaci do zarządu na zebraniu Rady najpierw przedstawiają swoje programy.
    3. Członkowie Rady omawiają podane kandydatury z klasami na lekcjach wychowawczych i dokonują wyboru.
    4. Na kolejnym zebraniu Rady SU wszyscy wybierają członków Zarządu SU w tajnym głosowaniu.
    5. Powołani do Zarządu SU uczniowie przydzielają sobie funkcje
    • przewodniczącego,
    • 2 zastępców przewodniczącego (1 z gimnazjum i 1 ze szkoły ponadgimnazjalnych),
    • skarbnika,
    • sekretarza.

    Kadencja Zarządu trwa 1 rok szkolny.

     

    Sposób odwoływania wybranych przedstawicieli.

    1. Członkowie Rady SU i Zarządu SU mogą być odwołani w trakcie trwania kadencji z powodu nie wywiązania się ze swoich obowiązków na wniosek członków Rady SU, opiekuna SU, wychowawców lub dyrekcji szkoły.
    2. Odwołanie członków Rady SU lub Zarządu SU musi odbyć się na zebraniu SU w obecności odwoływanych przedstawicieli po wcześniejszym sformułowaniu i przedyskutowaniu zarzutów przez członków Rady SU.
    3. Odwoływanie odbywa się na drodze  tajnego głosowania członków Rady SU.

     

    Gromadzenie i gospodarowanie środkami finansowymi.

    1. Samorząd Uczniowski może posiadać własne fundusze, które służą do finansowania ich działalności, dysponentem funduszów jest Rada SU w porozumieniu z opiekunem,
    2. Fundusze samorządu mogą być tworzone:
      1. z kwot uzyskanych za wykonywaną przez uczniów odpłatnie pracę,
      2. z organizowanych przez samorząd imprez dochodowych,
      3. z usług kserograficznych,
      4. ze zbiórki surowców wtórnych,
      5. ze środków przekazywanych przez Radę Rodziców, zakład opiekuńczy, inne organizacje i instytucje,
      6. ze środków sklepiku szkolnego.
    3. Wszystkie rozchody i przychody są dokładnie odnotowane przez skarbnika. W dokumentacji finansowej są wszystkie rachunki zakupów dokonanych przez SU lub dowody przekazania funduszy samorządowi na konkretny cel.
    4. Nad gospodarowaniem środkami finansowymi przez SU czuwa opiekun.

     

    Współdziałanie z innymi organami szkoły.

    1)      SU współdziała z Radą Młodzieżową internatu oraz zespołem tańca ludowego, którzy pomagają SU w organizowaniu uroczystości szkolnych.

    2)      SU współpracuje ze Szkolnym Klubem Sportowym.

     

    Postanowienia końcowe.

    1. Pracę Samorządu Uczniowskiego koordynuje nauczyciel wybrany w wyborach powszechnych przez uczniów na okres dwóch lat.
    2. Decyzje o wyborach opiekuna SU musi podjąć Rada SU, Zarząd SU lub Dyrektor Szkoły po wcześniejszych uzgodnieniach.

     

    Zadania samorządu klasowego.

    1. W skład samorządu klasowego wchodzą:
      1. przewodniczący,
      2. zastępca przewodniczącego,
      3. skarbnik.
    2. Samorządy klasowe ustalają z wychowawcami wspólne zadania oraz najważniejsze przedsięwzięcia i informują na bieżąco uczniów w klasie o swojej działalności.
    3. Uczniowie wchodzący w skład samorządu klasowego inspirują działalność całej klasy. Organizują życie kulturalno – oświatowe klasy, pomoc w nauce podejmują działania mające na celu integrację klasy oraz dbają o estetyczny wygląd klasopracowni.
    4. Samorządy klasowe są reprezentantami klasy na forum Samorządu Uczniowskiego, przekazują wnioski i postulaty poszczególnych klas oraz informują społeczność klasową o zamierzeniach Samorządu Uczniowskiego.

 

Tekst jednolity regulaminu przyjęto na zebraniu Rady Samorządu Uczniowskiego w dniu 13 marca 2009 roku.

ZARZĄD Samorządu Uczniowskiego

Przewodniczący:         Adrian Bieniek

Wiceprzewodniczący:   Julia Kruk

Wiceprzewodniczący:   Grzegorz Cwajda

Członkowie Zarządu: Nikola Bielecka, Tina Blicharz, Natalia Paciejewska, Dominika Lis, Kacper Jasiocha, Emilka Kałdunek, Iwona Grykałowska, Bohdan Kalinichenko

Prowadzenie facebooka szkolnego: Jakub Tarkowski
Radiowęzeł: Jakub Wrzesiński, Kamil Gawlik, Krzysztof Ścibior, Patryk Łata, Jakub Byzdra
Fotografowanie uroczystości szkolnych: Vitalii Vasyliev
Opiekun Samorządu: Jadwiga Pietrzak

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1567155
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com