MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

IMG 3070     

20 maja 2019 r. w Kurowie, rozegrane zostały zawody w siatkówkę plażową w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Klementowicach nieoczekiwanie wygrały ten turniej, a murowanymi faworytkami były gospodynie z SP Kurów. W finale imprezy nasze siatkarki po horrorze z "happy endem" wygrały 2-1 (9-21, 21-12, 15-13), uzyskując tym samym awans do następnego szczebla rozgrywek. Chłopcy musieli zadowolić się drugim miejscem.

   Galeria ...

     Dziewczęta w składzie: Justyna Niezabitowska 3ag, Natalia Paciejewska 3ag i Julia Kruk 8 NSP pod wodzą trenera Andrzeja Jarzynki osiągnęły historyczny sukces bowiem jeszcze nigdy w historii istnienia gimnazjum nie pokonaliśmy Kurowa w siatkówce w kategorii dziewcząt. Chłopcy mają na swoim koncie kilka bardzo istotnych zwycięstw, natomiast dziewczętom zawsze czegoś brakowało. Wiele meczów kończyło się porażkami 1-2 na przewagi, a mieliśmy w swoich szeregach takie zawodniczki jak Karolina Pączkowska – późniejsza MVP mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych, później była era Aleksandry Stasiak, następnie Natalii Śmich również późniejszej MVP mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych. Były to bardzo utytułowane roczniki ale dopiero w liceum pokazywały swoją moc. Większość sukcesów sportowych w ostatnim 15-leciu ZSA jest autorstwa dziewcząt z LO. Teraz za sprawą trzech wojowniczek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w ZSA w Klementowicach w końcu przełamujemy niemoc. Wielkie brawa należą się naszym dziewczętom bowiem faworytkami tej imprezy były siatkarki z Kurowa, które w tym roku poszły śladem naszych gladiatorów z LO z 2018 roku i wygrały powiat oraz rejon w siatkówkę halową. Zapewne nie spodziewały się, że na etapie gminnym mogą pojawić się schody. Nic nie zapowiadało katastrofy po pierwszym secie wygranym przez Kurów 21-9. W drugim secie wychowanki sora Witkowskiego, przyjęły jasne przesłanie od trenera aby zupełnie zmienić taktykę gry (której nie będziemy zdradzać) i pewnie wygrały 21-12 doprowadzając do tie-breaka. A w tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt przy silnym majowym słońcu, którą to minimalnie wygrały nasze dziewczęta 15-13, a cały mecz 2-1 uzyskując awans na szczebel międzygminny, który zostanie rozegrany w Żyrzynie. Chłopcy w składzie: Jakub Wrzesiński, Kamil Gawlik i Daniel Parshyn przegrali mecz z Kurowem 0-2 ale prawdopodobnie otrzymają „dziką kartę” i też wezmą udział w turnieju w Żyrzynie. Czekamy na kontynuację sukcesów na kolejnych szczeblach jak również w LO w Klementowicach.