ZSA

26 lutego 2019 r. odbyły się eliminacje do finału w siatkówce dziewcząt w ramach Licealiady 2019. Po dwóch zwycięstwach z IV LO Puławy i ZS nr 3 Puławy w identycznym stosunku 2-0, zanotowaliśmy również jedną porażkę z zamienionym w ostatniej chwili gospodarzem ZST w Puławach 0-2. W wielkim finale zmierzymy się z dwiema najlepszymi drużynami z grupy B czyli z II LO Puławy i III LO Puławy. Gratulacje dziewczęta dobrego wyniku!

IMG 1417  IMG 1422

IMG 1430  IMG 1448

W pierwszym meczu z ZS nr 3 w Puławach (szpulkami) straciliśmy zaledwie 10 punktów w dwóch setach. Wynik 2-0 (25-7, 25-3) świadczy o totalnej dominacji w tym meczu, a najwięcej pracy miały trzy dziewczęta na zagrywce Dominika, Natalia i Monika, która pierwszy kontakt z piłką odnotowała po 5 minutach gry. W siatkówce jest to praktycznie niespotykane. Tak łatwej przeprawy nikt się nie spodziewał i to uśpiło nasze siatkarki. W drugim meczu stoczyliśmy ciężki bój z ZST Puławy, któremu Powiatowy Szkolny Związek Sportowy ufundował prawo organizacji turnieju niestety naszym kosztem.  Przewodniczący tej organizacji Pan Sławomir Michna tak argumentował zmianę gospodarza rozgrywek na 5 dni przed wyznaczonym terminem: "W związku z tym, iż w zawodach bierze udział 7 szkół z Puław i jedna z poza miasta nieuczciwe byłoby wysyłać 3 szkoły poza teren miasta. PSZS nie ma zabezpieczonych pieniędzy na takie wyjazdy. Ponadto w ZSA Klementowice jest możliwość rozgrywania meczy tylko na jednym boisku, co znacznie wydłużyłoby czas rozgrywania zawodów, a co za tym idzie także komfort uczestników. W ZST, w którym ostatecznie postanowiono rozgrywać zawody, istnieje możliwość rozstawiani dwóch boisk, dzięki czemu 4 zespoły grają jednocześnie." Jak ważny jest atut własnego boiska wiemy chociażby na przykładzie naszych chłopców. Wracając do meczu to pierwszego seta nasze dziewczęta po prostu przespały przegrywając 14-25. W drugim secie było już znacznie lepiej i nawiązaliśmy równa walkę. Końcówkę lepiej rozegrały przeciwniczki wygrywając 25-23, a cały mecz 2-0.  W trzecim meczu z IV LO Puławy znowu pokazaliśmy moc i gładko wygraliśmy 2-0 (25-12, 25-18).

IMG 1459  IMG 1464

IMG 1473  IMG 1479

Kontynuujemy zatem wspaniałą passę jeśli chodzi o wyniki w siatkówce dziewcząt i chłopców. Dziewczęta trzeci raz z rzędu zakwalifikowały się do wielkiego finału mistrzostw powiatu. Przypomnijmy, że w roku 2017 i 2018 zajęliśmy 2 miejsce. w 2019 roku jesteśmy już w najlepszej czwórce . Finały odbędą się 28 lutego 2019 r. Skład naszej reprezentacji: Dominika Bartuzi (kapitan), Natalia Śmich, Monika Rodzik, Karolina Łowczak, Mariia Feeofilaktova, Aleksandra Migdal, Dominika Lis, Wiktoria Mańka, trener Andrzej Jarzynka.