Godło RP

Idziemy za ciosem!

IMG 5054

6 marca 2018 r. w Rykach rozegrane zostały mistrzostwa rejonu w siatkówkę chłopców w ramach rozgrywek Licealiada 2018. Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach wygrał wszystkie swoje mecze i zajął 1 miejsce uzyskując tym samym awans do mistrzostw województwa, które rozegrane zostaną 14 marca 2018 r. w Białej Podlaskiej. Piękny sen naszych siatkarzy  trwa i po sukcesie w powiecie w jeszcze lepszym stylu wywalczyli mistrzostwo tworząc nową historię szkoły.

W mistrzostwach rejonu lubartowskiego, opolskiego, ryckiego i puławskiego nasza szkoła jako mistrz powiatu puławskiego w półfinale zmierzyła się z ZS nr 2 w Lubartowie. Po nieoczekiwanie bardzo łatwym początku prowadziliśmy 15-5, głównie za sprawą rygorystycznego sędziego, który odgwizdywał przeciwnikom nawet najmniejszy błąd w rozegraniu piłki. Tak skrupulatnego sędziowania nie ma nawet w Plus Lidze ale to był nie nasz problem. Przeciwnicy zaczęli rozgrywać sposobem dolnym wobec czego nie było dokładności. Wygraliśmy zatem seta 25-11, tak naprawdę nie wykonując groźniejszej akcji. W drugim secie powtórzyła się sytuacja z jakże przykrego w skutkach meczu dziewcząt z ZST. Nasi chłopcy uwierzyli, że mecz sam sie wygra w efekcie bardzo długo utrzymywał się wynik wokół remisu. W końcówce dostaliśmy tzw. „czapę” na bloku i coś sie zacięło do końca seta. Przegraliśmy 22-25 i w całym meczu zrobił sie remis 1-1. Tie-break to chyba jednak nasza specjalność bo po raz kolejny rozstrzygamy w ten sposób mecz na naszą korzyść. Tym razem również tak się stało z tą różnicą, że trochę spokojniej 15-8, a nie jak dotychczas na przewagi. W bólach to w bólach ale najważniejsze, że wygraliśmy ten mecz i awansowaliśmy do finału. W meczu finałowym przeciwnikiem okazał sie nasz stary znajomy z mistrzostw LZS, mianowicie ZS w Dęblinie. Jak zacięte pojedynki toczyły się między naszymi szkołami w ostatnich dwóch latach można odszukać w poprzednich relacjach. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko.  Pierwszy set to kompletna mobilizacja w naszym zespole i walka punkt za punkt do stanu 7-7. Później odskoczyliśmy na kilka punktów, a w końcówce seta zagraliśmy jeszcze odważniej w ataku w efekcie wygraliśmy 25-17. W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 20-20. Końcówka ponownie została rozegrana przez naszych chłopaków po profesorsku i cała drużyna mogła świętować wygraną 25-22 w secie, natomiast 2-0 w setach i 1 miejsce w rejonie. Bardzo cieszy styl w jakim nasz zespół wygrał mecz finałowy pokazując coraz to wyższy poziom w każdym kolejnym turnieju. Atmosfera w zespole też jest fantastyczna, a poszczególni zawodnicy znają swoje miejsce na boisku. Każdy zawodnik miał swój udział w tym historycznym zwycięstwie. Nie do podbicia są ataki Daniela Kruka i Konstatntyna Ścibiora, kiedy rewelacyjne piłki dogrywają Bartosz Kozak i Krystian Bartuzi. Kiedy do tego dołożymy kapitalna grę blokiem Ksawerego Mierzejewskiego i Krystiana Kałdonka okazuje się, że w końcu trener Andrzej Jarzynka ma kompletną drużynę. Nie można pominąć też naszych rezerwowych Kacpra Jasiochę i Maurycego Mierzejewskiego, którzy mają trudną rolę gdyż musza być skoncentrowani i gotowi do wejścia na boisko gdy któryś z podstawowej szóstki ma kryzys bądź kontuzję. Na mistrzostwach województwa nie stoimy na straconej pozycji, jednak turniej z udziałem 6 lub 8 drużyn będzie wymagał od nas dużego poświecenia i umiejętności gry na zmęczeniu, ponieważ nie jesteśmy szkołą do której uczęszcza 1000 osób i w której moglibyśmy stworzyć drużynę 12 osobową ze zmiennikami na każdej pozycji. Czeka nas nowe wyzwanie i premierowy występ na nowej hali  sportowej stanowiącej część kompleksu akademickiego Centrum Edukacji Prozdrowotnej i Rehabilitacji w Białej Podlaskiej mogącej pomieścić blisko 2100 osób na trybunach.  Na takiej hali jeszcze nie graliśmy. Na pewno bardzo ładnie będziemy się na niej  prezentować z medalami.