DSC03659

28 lutego 2018 roku odbył się w szkole konkurs dotyczący życia i twórczości Zbigniewa Herberta. Pomysł tego przedsięwzięcia zrodził się w związku z ustanowieniem roku 2018 rokiem Herberta. W ten sposób chcieliśmy oddać hołd jednemu z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku z okazji 20 rocznicy jego śmierci. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania biografii i dzieł poety oraz tworzenie własnego świata wartości w myśl wskazania z „Przesłania Pana Cogito”- "Bądź wierny Idź". Aby uatrakcyjnić zmagania konkursowe, wykorzystano platformę Kahoot. Umożliwia ona tworzenie i rozwiązywanie interaktywnych quizów, w których uczniowie za pośrednictwem smartfonów zaznaczają odpowiedzi na podane pytania. Strona na bieżąco zestawia i wyświetla odpowiedzi uczestników, przyznając punkty. W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów ( po dwie osoby z każdej klasy), którzy zmagali się z 51 zagadnieniami. Największą wiedzą na temat Zbigniewa Herberta wykazali się:

1 miejsce Monika Rodzik, Karolina Łowczak (2 liceum),

2 miejsce Michał Warchoł, Bartosz Wrótniak (4 technikum),

 3 miejsce Michał Tarkowski, Mateusz Syroka (3a gimnazjum).

 

Galeria ...

Gościmy

Odwiedza nas 420 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640864
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com