IMG 3402

Koncertowy występ naszych siatkarek i siatkarzy

22 i 23 lutego 2018 r. reprezentacje dziewcząt i chłopców Liceum Ogólnokształcącego w Klementowicach rywalizowały w swoich grupach w zmaganiach siatkarskich w ramach Licealiady 2018. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uzyskali awans do ścisłego finału o mistrzostwo powiatu z pierwszego miejsca.

Nasze siatkarki w składzie: Katarzyna Kruk (kapitan), Marlena Kozak, Natalia Śmich, Dominika Bartuzi, Monika Rodzik, Karolina Łowczak, Kinga Stasiak, Agata Kołosińska , Anna Kruk z trenerem Andrzejem Jarzynką walczyły w II LO w Puławach. Pierwszy mecz to całkowita dominacja ZSA w Klementowicach i pewna wygrana 25-3. Warto zaznaczyć  wyrównany rekord szkoły Dominiki Mareckiej z 2012 roku jeśli chodzi o precyzję na zagrywce. Natalia Śmich wykonała ich w tym secie aż 15, a na tablicy widniał wynik 15-0. W całym secie nasze siatkarki popełniły tylko 3 błędy. W drugim secie również wygraliśmy z tym, że nie było już tak łatwo bo 25-14, a w całym meczu 2-0. Drugi mecz to pojedynek z ZS nr w Puławach (tzw. "gary").  Tutaj również zagraliśmy pierwszego seta bez większych błędów i pewnie wygraliśmy 25-10. Nic zatem nie zapowiadało horroru w drugim secie. Siatkówka to jednak specyficzna gra i każdy nowy seta to zupełnie inna bajka. Dziewczęta z ZS nr 1 w Puławach postawiły duży opór już od pierwszych piłek drugiego seta i odbijały piłki bardzo wymagające. Nasze dziewczęta robiły co mogły jednak niemalże cały set przegrywaliśmy 3-4 punktami. Doświadczenie i opanowanie z Kle-Ligi przyniosło jednak oczekiwane rezultaty i od stanu 18-22 nie popełniliśmy błędu własnego i systematycznie zmniejszaliśmy dystans. Rywalki natomiast całkowicie sie pogubiły i po ich zagraniach piłka lądowała w siatce. Ostatni punkt przy wyniku 24-23 to techniczne zagranie Karoliny Łowczak i zwycięstwo 25-23, a w całym meczu 2-0. Wygraliśmy zatem grupę bez straty seta i awansowaliśmy do najlepszej trójki powiatu. W czwartek zmierzymy się z II LO w Puławach i ZST w Puławach. Miejsce medalowe już mamy, teraz spróbujemy powalczyć  o powtórkę sprzed roku czyli 2 miejsce lub przejść do historii i wywalczyć upragnione 1 miejsce w powiecie.

Siatkarze w składzie: Konstantyn Ścibior (kapitan), Krystian Bartuzi, Daniel Kruk, Krystian Kałdonek, Bartosz Kozak, Ksawery Mierzejewski, Maurycy Mierzejewski, Kacper Jasiocha i trener Andrzej Jarzynka swoje mecze rozgrywali z popularnej "budowlance", a w grupie mieli ZS w Nałęczowie, ZS nr 1 w Puławach i gospodarza ZS nr 2 w Puławach.  Pierwszy mecz to pojedynek z gospodarzami. Nie kleiła nam się gra w pierwszym secie, a to za sprawą całkiem nowego ustawienia wobec braku dwóch podstawowych zawodników.  W efekcie porażka 19-25 choć gra nie wyglądała najgorzej. W drugim secie nasi chłopcy już się zgrali i pewnie wygrali 25-14. Mieliśmy zatem  remis 1-1 i o zwycięstwie decydował tie-break. Tutaj gra toczyła sie punkt za punkt z lekką przewagą "budowlanki". Od wyniku 12-13 nastąpiła niesamowita mobilizacja w naszych szeregach, a ustawienie z Bartoszem Kozakiem na zagrywce, Krystianem Bartuzim na rozegraniu i Danielem Krukiem jako atakującym robiło cuda na boisku, zdobywając punkt za punktem, stopując gospodarzy turnieju.  Po heroicznym boju ZSA w Klementowicach wygrało tego seta 15-13, a cały mecz 2-1. Drugi mecz to pojedynek z tzw. "garami". Będący na fali wznoszącej nasi chłopcy pewnie wygrali pierwszego seta 25-15. W drugim secie prowadziliśmy od samego początku i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Ostatecznie wygraliśmy 25-22, a cały mecz 2-0. Ponieważ szkoła z Nałęczowa nie dotarła na zawody mogliśmy się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie. Chłopcy w wielkim finale będą rywalizować  z trzema innymi drużynami, czyli z ZS w Kazimierzu Dolnym, ZS nr 2 w Puławach i z ZST w Puławach. W półfinale tego turnieju zagramy z 2 drużyną z grupy B czyli z ZS w Kazimierzu Dolnym. W drugim półfinale ZST w Puławach zmierzy się z ZS nr 2 w Puławach. Zwycięzcy półfinałów zagrają o 1 miejsce, natomiast przegrani o 3 miejsce. 

Wielkie gratulacje dla naszych drużyn i życzymy powodzenia w finałach!

    Galeria ...

Gościmy

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1637279
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com