Stypendia z Fundacji św. Mikołaja
w Zespole Szkół Agrobiznesu w  Klementowicach

stypendysci

   Fundacja Świętego Mikołaja działa od 18 lat. Program Stypendia św. Mikołaja stworzony jest po to , by budować więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Społeczność lokalna i absolwenci fundując stypendia w wybranej szkole, dają ich uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację i  spełnienie marzeń. Obecnie w programie stypendialnym bierze udział 287 szkół w Polsce.

    Stypendium może ufundować każdy , kto chce pomóc młodym, zdolnym osobom w trudnej sytuacji materialnej. Stypendium jest formą wyróżnienia i motywacją samą w sobie. W Polsce jeszcze tego nie doceniamy, ale edukacja jest najcenniejszą rzeczą jaką możemy dać dzieciom.

    Stypendia są przyznawane na podstawie Regulaminu przez komisje stypendialne utworzone w  szkołach. W każdej szkole jest powoływany koordynator, do którego zadań należy m.in. zbieranie wniosków i sprawozdań od uczniów, a także kontakt z fundacją.

    Kryteria przyznawania stypendium to dochód na osobę w rodzinie, średnia ocen z roku poprzedzającego przyznanie stypendium i inne osiągnięcia oraz aktywność społeczno-kulturalna.

    W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkól Agrobiznesu komisja stypendialna przyznała stypendia dla 6 uczniów na kwotę 12 600,00 zł. Stypendyści oprócz wysokich wyników w nauce mają duże osiągnięcia sportowe, artystyczne i społeczne. Pięciu stypendystów tańczy w Młodzieżowym Zespole Tańca Ludowego.

    Kasia Kruk i Krystian Bartuzi zajęli I miejsce w kategorii IV D w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica”, II miejsce w kategorii IV D w III Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Bursztynowy Żagiel”, II miejsce w kat. IV OPEN w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica, VI miejsce w kat. IV B w XIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „ O Pierścień Księżnej Izabeli”.

   Daniel Kruk zajął III miejsce w kat. IV D w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich  „ O Szablę Kmicica” w Drohiczynie oraz IV miejsce w kat. IV OPEN w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Szablę Kmicica”.

   Rodzeństwo Kasia i Daniel Krukowie są absolwentami  2 edycji Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja. W ubiegłym roku szkolnym zrealizowali projekt „ Panie! Panowie! Do Mazura…”. Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego zajął II miejsce w Siódmym Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „7 Talent”.

   Nasze stypendystki Kasia Kruk i Natalia Śmich mają również osiągnięcia sportowe: III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Puławskiego w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Licealiada 2017.

   Drużyna sportowa, w której występują Krystian Bartuzi i Daniel Kruk zajęła III miejsce w Turnieju Siatkówki Mężczyzn Klementovia CUP  2017 , III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.

    Gimnazjalista Jakub Tarkowski zajął I miejsce w Międzygminnym Turnieju Tenisa Stołowego, I miejsce w Czwartych Mistrzostwach Nałęczowa w Pływaniu, I miejsce w sztafecie w Czwartych Mistrzostwach Nałęczowa w Pływaniu; 3 miejsce w powiatowych zawodach drużynowych w tenisie stołowym, 2 miejsce w międzygimnazjalnych zawodach w tenisie stołowym, 1 miejsce w międzygimnazjalnych zawodach w  siatkówkę, 3 miejsce w powiatowych zawodach w siatkówkę,  4 miejsce w międzygimnazjalnych zawodach sportowych w piłkę nożną Gimnazjada 2017.

    Karol Grykałowski zajął II miejsce w międzygminnym turnieju tenisa stołowego, zdobył brązowy medal w zawodach powiatowych „Gimnazjada 2016” w tenisie stołowym. Był uczestnikiem Lokalnej Ligi Siatkówki KLEM-LIGA. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.
Wszyscy nasi stypendyści działają charytatywnie, przeprowadzają zbiórki pieniędzy na rzecz chorych, zbierają nakrętki, baterie, działają w samorządzie szkolnym i klasowym.

                                                                              Koordynator Teresa Chojnacka

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640068
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com