LZS dz

14 listopada 2017 r. na pięknej sali gimnastycznej w Stężycy k. Dęblina odbyły się mistrzostwa województwa lubelskiego LZS i szkół ponadgimnazjalnych w siatkówkę dziewcząt. Do turnieju zakwalifikowało się 8 drużyn w tym dwie z powiatu puławskiego: Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach i Zespół Szkół w Nałęczowie. Kolejny znakomity występ odnotowały dziewczęta z naszej szkoły, które uplasowały się na trzecim miejscu powtarzając suksec sprzed roku.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy 4 drużynowe. Nasza szkoła rywalizowała z Biłgorajem, Urzędowem i Sobieszynem, czyli ponownie los nas nie oszczędził bowiem poza Sobieszynem pozostałe trzy drużyny prezentowały zbliżony poziom, a do półfinału mogły awansować tylko dwie najlepsze z grupy. Poziom jaki na obecnym etapie prezentują nasze dziewczęta to ścisła czołówka województwa wobec czego nie mieliśmy większych  problemów z Biłgorajem, który pokonaliśmy 2-0 (19-8, 19-12) przy 10 bezbłędnych zagrywkach Natalii Śmich w pierwszym secie. W kolejnym meczu z Urzędowem trochę się przestraszyliśmy renomowanej drużyny i pierweszy set to porażka 13-19. W drugim secie zaskoczyliśmy rywalki grą blokiem ( to nowość w naszej ekipie) i do końca toczyliśmy równą walkę przegrywając nieznacznie 20-22, a cały mecz 0-2. W trzecim meczu z Sobieszynem grały już zawodniczki rezerwowe aby odciążyć na półfinał Marlenę, Karolinę i Katarzynę. Zgodnie z planem pokonaliśmy Sobieszyn 2-0 (19-9, 19-7) i awansowaliśmy do półfinału z 2 miejsca. Tam spotkaliśmy się z Dęblinem i niestety nie do końca panowaliśmy nad emocjami. Po pewnej wygranej 19-10 w pierwszym secie, przyszedł drugi set, który należało dokończyć tak jak pierwszy, jednak walka toczyła się punkt za punkt i o zwycięstwie decydowała końcówka. Dwa błędy więcej zrobiły nasze dziewczyny i przegraliśmy 17-19. W decydującym secie coś się zacięło w naszej drużynie. Co gorsze nie było żadnej komunikacji ani łączności pomiędzy zawodniczkami. Czasy na żądanie też na nic się zdały i zdecydowanie przegraliśmy 5-15, tracąc szansę na grę o złoto. Pozostał zatem mecz o 3 miejsce w którym siatkarki z ZSA odrodziły się niczym Feniks z popiołów rozbijając Siennicę Różaną 2-0 (19-5, 19-3). Gdyby z taką sportową złością zagrały z Dęblinem.... Powtarzamy zatem sukces sprzed roku, kiedy to również wywalczyliśmy brąz na mistrzostwach w Nałęczowie.  Warto zaznaczyć, że dla maturzystki Marleny Kozak to już trzeci medal w kolekcji z tak dużej imprezy, natomiast dla pozostałych koleżanek drugi. Klementowice zatem wspaniale nawiązują do bogatej historii szkoły z lat 80-tych i 90-tych, gdzie w województwie mało kto dotrzymywał im kroku. W klasyfikacji szkół uczestniczących w tych rozgrywkach tylko ZSA w  Klementowicach zdobył miejsca medalowe w kategorii dziewcząt i chłopców. Druga nasza szkoła z powiatu ZS Nałęczów zajęła 7 miejsce. Mistrzostwa województwa LZS cieszą się bardzo dobrą opinią ze względu na wzorową organizację turnieju, który prowadzą sędziowie okręgowi. Ponadto zawsze dla czołowych trzech drużyn przygotowane są medale, dla najlepszych 6 drużyn puchary, a dla najlepszych zawodników statuetka MVP, którą otrzymała zawodniczka z Urzędowa. Nie dziwi więc fakt, że na mistrzostwa przyjeżdżają szkoły oddalone nawet 200 km jak np. ZSL Biłgoraj.

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce: LO Urzędów

2 miejsce: ZS Dęblin

3 miejsce: ZSA Klementowice

4 miejsce: ZS Siennica Różana

5 miejsce: ZS Jabłoń

6 miejsce: ZSL Biłgoraj

7 miejsce: ZS Nałęczów

8 miejsce: ZS Sobieszyn

Galeria ...

Skład naszej drużyny:  Marlena Kozak, Natalia Śmich, Katarzyna Kruk, Dominika Bartuzi, trener Andrzej Jarzynka, Monika Rodzik, Karolina Łowczak, Agata Kołosińska, Kamila Blicharz, Kinga Stasiak, Anna Kruk.

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640169
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com