Historyczne srebro naszych siatkarzy na mistrzostwach województwa

25102017 670

Niesamowite emocje towarzyszyły podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS szkół rolniczych i ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców rozegranych 25.10.2017 r. w Nałęczowie. Po zeszłorocznym brązie mieliśmy wielką ochotę by ponownie wrócić z medalami z tak dużej imprezy. Podczas takich turniejów istotny wpływ na przebieg rywalizacji ma losowanie. Do rozgrywek zakwalifikowało się 8 drużyn z naszego województwa, które zostały podzielone na dwie cztero drużynowe grupy.  Los był dla nas okrutny i trafiliśmy do tzw. "grupy śmierci" z Dęblinem, Biłgorajem i Siennicą Różaną. Organizator zaproponował system dalszej rywalizacji  bez półfinałów w/g klucza 1 miejsce z grupy A miało rywalizować o złoto z 1 miejscem z grupy B, 2 miejsce z grupy A miało rywalizować z 2 miejscem z grupy B o brąz, pozostałe drużyny zostały by sklasyfikowane na podstawie punktów i setów ugranych w meczach grupowych. Pierwszy mecz to rewanż za ubiegłoroczny mecz o 3 miejsce z Dęblinem, kiedy to w dramatycznych okolicznościach wywalczyliśmy zwycięstwo. W tym roku walka również była niezwykle wyrównana, a pierwszy set padł łupem naszych chłopców 21-19. W drugim secie popełniliśmy kilka błędów na zagrywce i w przyjęciu w związku z tym przegraliśmy 18-21. W tie-breaku było bardzo nerwowo z obydwu stron, a wynik oscylował wokół remisu. W końcówce wyszliśmy na prowadzenie 14-13 i mieliśmy piłkę meczową, jednak sędzina nie zauważyła jak zawodnik z Dęblina wyraźnie przeszkodził w rozgrywaniu naszej akcji wobec czego musieliśmy oddać piłkę "za darmo", a Dęblin nie miał problemu ze skończeniem swojej akcji. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku 17-19, kiedy to ponowny błąd sędziny na naszą niekorzyść pozbawił nas zwycięstwa i przegraliśmy 1-2. W tym momencie organizator po przeanalizowaniu poziomu wszystkich drużyn zarządził zebranie wszystkich trenerów i postanowił zmienić trochę warunki turnieju. Wobec nieszczęśliwego losowania, gdzie trzy najlepsze drużyny trafiły do jednej grupy, wprowadzono grę w półfinałach i później w finale. Poziom Dęblina, Biłgoraja i Klementowic był w tym turnieju o 2 klasy wyższy od pozostałych drużyn. Drugi mecz to pojedynek z Siennicą Różaną i spacerek 2-0 (19-8, 19-14). Mecz, który nasi potraktowali jako trening przed najważniejszym spotkaniem o wszystko z Biłgorajem. Po porażce z Dęblinem tylko zwycięstwo pozwalało nam pozostać w grze i nikt nie dawał nam większych szans. Pierwszy set meczu z Biłgorajem przebiegał jednak pod nasze dyktando. Nie zepsuliśmy żadnej zagrywki, po dokonaniu dwóch zmian Bartosz Kozak w przyjęciu wymiatał wszystkie piłki, w bloku zaistniał Ksawery Mierzejewski. Największą robotę robiła jednak nasza stalowa czwórka czyli rozgrywający: Krystian Bartuzi i Bartłomiej Migdal oraz atakujący: Konstantyn Ścibior i Daniel Kruk, którzy bez z chwili wytchnienia grali w każdym meczu bez zmian. Zagraliśmy w tym secie koncertowo i wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, że Klementowice postawiły się faworytowi do złota wygrywając pierwszego seta 19-17. W drugim secie zagraliśmy na tym samym bardzo wysokim poziomie i zwyciężyliśmy 19-12. Wobec takiego scenariusza zajęliśmy 1 miejsce w grupie A, Biłgoraj 2 miejsce, natomiast rozgoryczony Dęblin po wywalczeniu 3 miejsca w grupie, musiał wracać  do domu z V miejscem w turnieju. W półfinałach drużyny z grupy A wręcz rozjechały przeciwników z grupy B, mianowicie ZSA w Klementowicach wygrał z Potoczkiem 2-0 ( 19-4, 19-7), natomiast Biłgoraj również gładko pokonał Jabłoń 2-0. W finale zatem spotkały się drużyny ze wspomnianej grupy śmierci czyli ZSA Klementowice i ZSR Biłgoraj. Pierwszy set to trochę przespany początek i kilkupunktowe prowadzenie Biłgoraja. Później gra się wyrównała ale decydujący głos miał Biłgoraj, który wygrał 19-16. W drugim secie nawiązaliśmy walkę od samego początku i do wyniku 13-13 nikt nie mógł odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Wtedy na zagrywce pojawił się Krystian Bartuzi i zdobyliśmy 4 punkty z rzędu. Do końca utrzymaliśmy koncentrację i wygraliśmy 19-15, wyrównując stan rywalizacji na 1-1. W decydującym secie o złoto popełniliśmy kilka błędów w przyjęciu w jednym ustawieniu, a później zabrakło już sił na gonienie wyniku i przegraliśmy 11-15, a cały mecz 1-2. Warto podkreślić, że mecz ten sędziowała inna sędzina niż mecz z Dęblinem i poziomem dostosowała się do finalistów nie popełniając błędów. Przegraliśmy zatem w sportowej rywalizacji, będąc w tym meczu odrobinę słabsi.

Zajmując drugie miejsce w województwie drużyna w składzie: Konstantyn Ścibior (kapitan), Daniel Kruk, Krystian Bartuzi, Bartłomiej Migdal, Bartosz Kozak, Ksawery Mierzejewski, Krystian Kałdonek, Przemysław Robak, Albert Samorek, Kacper Jasiocha z trenerem Andrzejem Jarzynką, pierwszy raz w historii naszej szkoły zdobyła srebrne medale. Wcześniej tylko dwukrotnie w latach: 2013 i 2016 nasi siatkarze wracali z brązowymi medalami. Wielki sukces jaki osiągnęliśmy w województwie nie był możliwy gdyby nie kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest  kontynuacja nauki i treningów po ukończeniu gimnazjum w ZSA w Klementowicach w specjalnie utworzonym oddziale sportowym. Kolejnym czynnikiem było uczestnictwo w Uczniowskim Klubie Sportowym Klementovia w sekcji siatkówki, gdzie nasza młodzież miała stworzone warunki do rywalizacji z rywalami z powiatu i województwa w turniejach oraz w Lokalnej Lidze Piłki Siatkowej KLEM-LIGA. Jeszcze innym czynnikiem warunkującym ten sukces było bardzo dobre przygotowanie do mistrzostw i brak kontuzji. Istotnym warunkiem w rywalizacji zespołowej jest atmosfera w zespole. W drużynie srebrnych medalistów byli uczniowie zarówno technikum jak i liceum, którzy wspólnie pracowali na ten wynik uzupełniając się wzajemnie i motywując do walki od początku do końca turnieju. Przed naszymi siatkarzami jeszcze tylko jedna wielka impreza ale dopiero w lutym 2018 roku, mianowicie Licealiada. Z taką formą jak podczas mistrzostw województwa możemy powalczyć o mistrzostwo.

Podczas dekoracji najlepszych drużyn gdzie wszyscy nasi zawodnicy otrzymali srebrne medale, puchar i dyplom, kapituła sędziowska wspólnie z trenerami i organizatorem przeprowadziła głosowanie na najlepszego zawodnika mistrzostw. W tej klasyfikacji zwyciężył uczeń naszej szkoły Konstantyn Ścibior, który w nagrodę otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika mistrzostw województwa. Jest to niezwykle ważne wyróżnienie, bowiem w historii szkoły tylko Karolina Pączkowska  w 2013 roku była w ten sposób doceniona. Gratulacje dla naszych siatkarzy za godne reprezentowanie szkoły na arenie wojewódzkiej.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

2 miejsce: Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

3 miejsce: Zespół Szkół w Jabłoniu

4 miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

5 miejsce: Zespół Szkół w Dęblinie

6 miejsce: Zespół Szkół w Nałęczowie

7 miejsce: Zespół Szkół w Siennicy Różanej

8 miejsce: Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

 

Galeria fotografii ....

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1637203
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com