Przedstawienie II części „Dziadów”

dziady cz 2 1

W dniu 17 października 2017 roku gościliśmy Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Dziady” II część, na podstawie znanego dramatu Adama Mickiewicza. Obrzęd dziadów, czyli wywoływania duchów, znany był w kulturach na całym świecie i od zawsze fascynował artystów. „(…)miejsca samotne, czas nocny, obrzędy fantastyczne przemawiały niegdyś silnie do mojej imaginacji…”- pisał romantyczny poeta. Młodzi aktorzy, swoją grą i za pomocą rekwizytów, przybliżyli nam ten niegdyś tak popularny zwyczaj. I choć dziady były zakazane, do dziś aktualne wydają się ludowe przekonania: „Kto nie doznał goryczy ni razu, ten nie dozna słodyczy w niebie”, czy „Bo kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże”  albo „Kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nigdy nie może być w niebie”.

dziady cz 2 2

Podziękowaniem dla młodych  artystów były gorące brawa, jakimi obdarzyła ich młodzież naszej szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1635795
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com