„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą –nauczać”
Twain

DEN 4

     Przywołane motto znanego pisarza przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole oraz Jubileuszowi 15-leciu działalności Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Wspólna Szansa”. Galę otworzył pokaz tańców ludowych (lublin, kujawiak, oberek, podlasie) w wykonaniu członków Młodzieżowego Zespołu Ludowego, który jest chlubą Stowarzyszenia od 2004 roku. Zespół uświetnia uroczystości lokalne i festyny środowiskowe, ukazując piękno tańca ludowego jako żywego elementu współczesnej kultury. Tancerze godnie reprezentują nasz kraj za granicą  i odnoszą liczne sukcesy w krajowych konkursach i przeglądach.

DEN 2

Podczas uroczystości odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów 1 liceum  i uczniów 7 klasy szkoły podstawowej. Pan dyrektor Zbigniew Turkowski wręczył przedstawicielom oddziałów akty pasowania na uczniów. Po tym prowadzący przywołali historię szkoły i nazwiska założycieli Stowarzyszenia oraz zaprezentowali etapy jego działalności i znaczenie w środowisku lokalnym. Od 1 września 2004 roku, na mocy porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Puławach, Stowarzyszenie prowadzi Zespół Szkół Agrobiznesu w  Klementowicach. Przez 15 lat Stowarzyszenie realizowało liczne projekty na rzecz edukacji i środowiska. W 2015 roku została nawiązana współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem a Związkiem Polaków Miasta Kijowa.

DEN 21

Uroczystość uświetnili przybyli goście: przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, ksiądz proboszcz parafii Klementowice, prezes Banku Spółdzielczego w Kurowie, lokalni przedsiębiorcy, członkowie Stowarzyszenia i jego sympatycy, rodzice, członkowie lokalnej społeczności.

DEN 10

Podziękowaniem dla nauczycieli i pracowników szkoły była część artystyczna. Życzenia, wiersze i piosenki, przygotowane przez młodzież polską  i ukraińską, pokazywały trud pracy nauczycielskiej. Prezentem dla wszystkich były przepiękne indywidualne układy taneczne zaprezentowane przez dwie pary tancerzy. Na zakończenie uroczystości Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego przedstawił tańce narodowe: poloneza, mazura i krakowiaka.

 DEN 3

Galeria fotografii ...

Gościmy

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1635997
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com