Pierwszy występ naszych siatkarek w nowym roku szkolnym czyli Z UKS-u do AZS-u.

24092017 505

 25 września 2017 r. nasze dziewczęta jak co roku pojechały na wojewódzki turniej siatkówki pod nazwą „Z UKS-u do AZS-u” do Lublina. W hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II rywalizowało 9 drużyn. Nasza drużyna rywalizowała w grupie A razem z V LO Lublin, II LO Świdnik i XXI LO Lublin czyli w tzw. „grupie śmierci”. Z grupy do półfinału przechodziły dwie najlepsze drużyny.

Pierwszy mecz z II LO Świdnik okazał się później kluczowym dla losów całego turnieju, ponieważ był to mecz o 2 miejsce w grupie. Zaczęliśmy od zagrywki Natalii Śmich i szybko wyszliśmy na prowadzenie 5-0. Do końca seta (graliśmy nietypowo do 15 punktów) utrzymaliśmy prowadzenie, dzięki dobrej grze na siatce Katarzyny Kruk i wygraliśmy 15-9. W drugim secie to my przysnęliśmy, a rywalki szybko odskoczyły na 5-0. Pogoń za Świdnikiem okazała się nieskuteczna ze względu na zbyt dużą liczbę błędów własnych (6 zespsutych zagrywek!!!). W efekcie przegraliśmy 7-15. W decydującym secie posypaliśmy się całkowicie i nie podjęliśmy walki przegrywając zdecydowanie 4-15, a cały mecz 1-2.

W drugim meczu odbiliśmy się trochę psychicznie bowiem trafiliśmy na XXI LO Lublin i po rozgrzewce już było widać, że tego meczu nie przegramy, choć nie takie cuda już w przeszłości się zdarzały. Tym razem od początku seta narzuciliśmy swój styl gry i szybko wyszliśmy na prowadzenie za sprawą trudnych technicznie zagrywek Dominiki Bartuzi. Pewna wygrana 15-11 i w drugim secie trener Andrzej Jarzynka dał pograć zmienniczkom. Te bardzo dobrze zaprezentowały się na boisku i w dużej mierze dzięki liderce Marlenie Kozak zdeklasowały popularny „Biskupiak” 15-3, a cały mecz 2-0.

W trzecim meczu o wszystko rywalkami były dziewczęta z V LO Lublin czyli zawodniczki ze szkoły mistrzostwa sportowego. W tym meczu nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia z najlepszymi zebranymi zawodniczkami z województwa pomimo niezłej gry z naszej strony. Przegraliśmy 0-2 w stosunku 5-15, 7-15. Pech chciał, że trafiliśmy do tak trudnej grupy, bowiem jak się później okazało V LO Lublin nie miało z nikim problemów wygrywając całą imprezę.

W końcowej klasyfikacji zajęliśmy niezłe piąte miejsce dzięki wygranemu setowi ze Świdnikiem. Po tych zawodach pozostaje niedosyt bowiem trochę na własne życzenie nie trafiliśmy do najlepszej czwórki województwa. Warto zaznaczyć, że drużyny z naszej grupy zajęły 1,3 i 5 miejsce wcałym turnieju. Przed naszymi dziewczętami najważniejsze zawody w roku szkolnym czyli już nie turniej, a Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych. W ubiegłym roku przywieźliśmy brązowe medale. Jeśli przez następny miesiąc poprawimy grę blokiem będzie dobrze.

Skład naszej reprezentacji:

Katarzyna Kruk (kapitan), Natalia Śmich, Dominika Bartuzi, Marlena Kozak, Monika Rodzik, Karolina Łowczak, Kamila Blicharz, Agata Kołosińska, Kinga Stasiak, Anna Kruk, Aleksandra Stasiak, Ewa Samorek, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja turnieju:

1 miejsce: V LO w Lublinie

2 miejsce: IV LO w Białej Podlaskiej

3 miejsce: II LO w Świdniku

4 miejsce: ZS Ekonomicznych w Lublinie

5 miejsce: ZSA w Klementowicach

6 miejsce: I LO w Lublinie

7 miejsce: IV LO w Lublinie

8 miejsce: XXI LO w Lublinie

9 miejsce: II LO w Lublinie

Siatkarze naszego Klubu blisko czołówki w województwie po turnieju ” Z UKS-u do AZS-u”.

 Piątka również dla naszych siatkarzy na Turnieju Wojewódzkim z UKS-u do AZS-u

26092017 350

Nasi siatkarze dzień po siatkarkach 26 września 2017 r. szlifowali swoje umiejętności w gronie 14 zespołów z lubelszczyzny, podzielonych na 4 grupy. Nasza reprezentacja w składzie: Konstantyn Ścibior (kapitan), Krystian Bartuzi, Daniel Kruk, Bartłomiej Migdal, Krystian Kałdonek, Bartłomiej Kozak, Bartosz Kozak, Ksawery Mierzejewski, Maurycy Mierzejewski, Przemysław Robak, Albert Samorek, Kacper Jasiocha oraz trener Andrzej Jarzynka trafiła do grupy A razem z Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, Zespołem Szkół Elektronicznych w Lublinie i I LO w Lublinie. Pierwszy mecz z ZS Elektronicznych w Lublinie wygraliśmy 2-1 po dramatycznej końcówce. Żadna z drużyn nawet przez chwilę nie mogła odskoczyć na więcej niż kilka punktów w ciągu całego meczu. Pierwszy set przegraliśmy 14-16, a to za sprawą zepsutych aż 5 zagrywek. W drugim secie to my byliśmy górą i wygralismy 15-10 po bardzo solidnej i konsekwentnej grze taktycznej. W tie-breaku było sporo dramaturgii i zwrotów akcji jednak na świeżości to my przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść 15-13, a cały mecz 2-1. Drugi mecz w grupie był meczem o 1 miejsce z I LO w Lublinie. W nim walka podobnie jak w poprzednim toczyła się punkt za punkt. Pierwszego seta przegraliśmy nieznacznie na przewagi 15-17, natomiast w drugim prowadziliśmy już 14-12, by przegrać 14-16. Przy piłkach setowych naszym chłopakom dwukrotnie zadrżały ręce i nie mogliśmy skończyć seta. Gdy wydawało się, że wyjdziemy na prowadzenie 15-14 do akcji wkroczyła sędzina i przyznała punkt I LO gdy zawodnik z tej drużyny niemalże zerwał siatkę, nie mówiąc o dotknięciu za które jest strata punktu. Na nic zdały się protesty naszego trenera. Sędzina pozostała przy swoim i przy kolejnej piłce kończącej Daniela Kruka uznała, że piłka jest autowa, podczas gdy cała hala widziała inaczej. W ten sposób przegraliśmy 0-2. Jest to na pewno nauczka dla nas, że podczas takich zawodów gdy gra się z gospodarzem trzeba wykorzystywać swoje szanse, bo później do akcji mogą wkroczyć sędziowie na decyzje których nie mamy wpływu. Niestety na nstępnych zawodach będziemy zdani na tych samych sędziów, którzy na co dzień nie sędziują rozgrywek wyższego szczebla jak zawody szkolne. W trzecim meczu z ZSTK w Lublinie trener dał pograć zmiennikom bowiem graliśmy z najsłabszą drużyną w grupie. Mecz ten był toczony pod dyktando naszych i pewnie wygraliśmy 2-0 (15-10, 15-10). Niestety zajęliśmy 2 miejsce w grupie, oczywiście awansowaliśmy do ćwierćfinału jednak tam czekał na nas zwycięzca grupy D czyli ZSL w Biłgoraju. W meczu tym zaczęliśmy bardzo dobrze i pierwszego seta wygraliśmy 15-13. Od tego momentu nasi chłopcy opadli z sił i grali coraz gorzej. Zmiennicy niestety też nie pomagali i przegraliśmy drugiego seta 9-15. W tie-breaku brak sił był jeszcze bardziej wyraźny, jednak nasi nadrabiali ofiarnością i wolą walki. Ostatecznie jednak to nie wystarczyło i przegraliśmy 9-15, a cały mecz 1-2 odpadając z turnieju. Zostaliśmy sklasyfikowani na piątym miejscu co na 14 drużyn jest niezłym osiągnięciem i przetarciem przed Wojewódzkimi Mistrzostwami LZS i Szkół Rolniczych. Chłopcy muszą pamiętać, że kondycja jest podstawą w każdej dyscyplinie sportu i w każdej wolnej chwili należy ją ćwiczyć poprzez biegi, steper, skakankę czy jazdę na rowerze. Miejmy nadzieję, że do mistrzostw uda się to poprawić.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce: V LO w Lublinie

2 miejsce: ZSL w Biłgoraju

3 miejsce: IV LO w Białej Podlaskiej

4 miejsce: I LO w Lublinie

5 miejsce: ZSA w Klementowicach

6 miejsce: II LO w Lublinie

7 miejsce: ZS Ekonomicznych w Lublinie

8 miejsce: PSBiG w Lublinie

9 miejsce: ZS Elektronicznych w Lublinie

10 miejsce: ZSS w Lublinie

11 miejsce: XXI LO w Lublinie

12 miejsce: ZSTK w Lublinie

13 miejsce: XXVII LO w Lublinie

14 miejsce: II LO w Świdniku

 

Galeria fotografii

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640170
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com