Godło RP

godlo_RP.png
logo_zsa.png
logo_fundacja.gif

narodowe czytanie 2017 2

2 września 2017 roku odbyła się szósta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Polacy już po raz drugi mogli sami dokonać wyboru, jakiej lekturze ma być poświęcone. Spośród propozycji książkowych, wybrali młodopolski dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”.

 

narodowe czytanie 2017 9

 

Narodowe Czytanie w ZSA rozpoczęło się w sobotę o godzinie dziewiątej w szkolnym internacie. Najpierw pani Monika Witkowska przybliżyła młodzieży genezę utworu. Następnie pani Jadwiga Pietrzak przypomniała cechy dramatu.Potem nauczycielki języka polskiego odczytały dialog między Kliminą i Radczynią, który ukazywał różnice kulturowe między inteligencją a chłopami. Później ( Eugeniusz i Polina) przeczytali rozmowę Pana Młodego oraz Panny Młodej toczącej się podczas wesela. Również pani Barbara Tarkowska przytoczyła dialog między głównymi bohaterami. Fragmenty te ukazywały w krytycznym świetle modną wówczas chłopomanię, czyli pozorne zainteresowanie inteligencji wsią. Z postaci fantastycznych panie zaprezentowały sylwetkę Wernyhory (ukraińskiego Kozaka). Ukazał on się Gospodarzowi i wręczył mu złoty róg, który miał wezwać Polaków do powstania.Na podsumowanie młodzież uporządkowała określenia i stworzyła charakterystykę chłopów oraz inteligencji.

narodowe czytanie 2017 5

 

narodowe czytanie 2017 3   narodowe czytanie 2017 6

 

narodowe czytanie 2017 7    narodowe czytanie 2017 8

 

narodowe czytanie 2017 9   narodowe czytanie 2017 10

 

narodowe czytanie 2017 4                   narodowe czytanie 2017 1

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 509 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1163387
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com