Ojczyzna slowem malowana 1     

Uczeń klasy 2 liceum Krystian Bartuzi został wyróżniony w Konkursie Recytatorskim „Ojczyzna słowem malowana” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kurowie w dniu 10 maja 2017 roku. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął starosta puławski.

Ojczyzna slowem malowana 2

      Konkurs był skierowany do młodzieży i dzieci interesujących się poezją, którzy chcieli słowem opisać naszą Ojczyznę. Temat okazał się wdzięczny i szeroki, jak szerokie jest pojęcie tego słowa. Jedni poeci sławią piękno krajobrazu, drudzy rycerską przeszłość, inni rozważają fenomen kultury i języka lub ukazują marzenia o przyszłej Polsce. Krystian przedstawił piękno naszej ziemi i jej patriotyczną przeszłość recytując wiersze Antoniego Słonimskiego pt. „Polska” i Stanisława Balińskiego „Ojczyzna Szopena”. W konkursie wzięły również udział uczennice gimnazjum: Iza Eciak, Klaudia Eciak i Andżelika Guz.

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640151
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com