Bayer 1

       Nasza Szkoła została partnerem kampanii „ Grunt to bezpieczeństwo” organizowanej przez firmę „Bayer”. Klasy technikum, na zajęciach z produkcji roślinnej i mechanizacji rolnictwa poznają zasady bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin: magazynowania, stosowania, wpływu na rośliny uprawne oraz organizmy niebędące celem zastosowania, aż do utylizacji resztek po oprysku, pustych opakowań czy przeterminowanych zapasów środka.

Bayer 2

      W ramach tej akcji otrzymaliśmy od firmy „ Bayer” nowoczesny mikroskop, pozwalający obserwować szkodniki roślin, oraz objawy chorobowe w wymiarze 3D oraz zestaw preparatów insektów w formie inkluzji. Ułatwia to umiejętność rozpoznawania szkodników, szczególnie owadów, zaklasyfikowanie ich do odpowiedniej grupy i dobranie odpowiedniego środka. Mikroskop umożliwia również rozpoznanie chorób roślin po dokładnej obserwacji oznak etiologicznych. Jest to niezwykle cenna pomoc dydaktyczna.

Bayer 3

     Firma „Bayer” ufundowała również zestaw ochronny: kombinezon, maski , okulary i rękawice ochronne, które zostały przekazane do gospodarstwa i będą wykorzystane przez uczniów na zajęciach praktycznych.

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640134
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com