dzien j ojczystego

"Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym; broniąc naszego języka, bronimy samej istoty naszej kultury."

Jarosław Iwaszkiewicz

      Dnia 21 lutego 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

      W jego ramach uczniowie klasy 2 gimnazjum (Aleksandra Stasiak, Iwona Stasiak i Michał Tarkowski) przygotowali ciekawe pytania oraz bardzo trudne do wypowiedzenia łamańce językowe- wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami, np. Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca.  

W zaciętej rywalizacji Mistrzami Języka Polskiego zostali:

Mateusz Gajek-4at

Bartosz Wrótniak- 3at

Klaudia Eciak-1bg

Barbara Tarkowska

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w miłej   oraz radosnej atmosferze. Były okazją do wspólnej zabawy i śmiechu. Mamy nadzieję, że uczniowie uświadomili sobie, iż język polski jest naszym skarbem,

o który wszyscy powinniśmy dbać.

Galeria fotografii ...

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1637223
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com