07022017 151

     Złoto i brąz przywozimy z mistrzostw powiatu puławskiego w drużynowym tenisie stołowym szkół gimnazjalnych rozegranych 7 lutego 2017 roku w Nałęczowie. Dziewczęta w składzie Julia Ścibior, Ewa Samorek i Dominika Lis obroniły tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem, natomiast chłopcy w składzie Jakub Tarkowski, Karol Grykałowski i Michał Tarkowski wywalczyli trzecie miejsce w powiecie.

    Na zwody do Nałęczowa trener Andrzej Jarzynka wytypował prawie ten sam skład na który postawił przed rokiem czyli uczniów 2 gimnazjum. Jedyną zmianą jakiej dokonał trener było wystawienie do pierwszego składu w reprezentacji chłopców ucznia 1 b gimnazjum Karola Grykałowskiego. Jak się okazało była to dobra zmiana, chociaż pierwszy mecz nie poszedł najlepiej naszym chłopcom. Przegraliśmy 1-3 z Nałęczowem ale los się do nas uśmiechnął i wobec uczestnictwa w grupie 2-drużynowej awansowaliśmy z drugiego miejsca do półfinału. Tam po niezłej grze przegraliśmy z Kazimierzem Dolnym, który wygrał całą imprezę. Pozostała nam walka o 3 miejsce. W meczu o brąz spotkali się finaliści poprzedniego etapu czyli Markuszów-Klementowice. Dla naszych chłopaków była to doskonała okazja do rewanżu za porażkę 2-3 w zawodach międzygminnych. Na neutralnym terenie po ciężkim boju zwyciężyliśmy nieznacznie 3-2 i to nasza szkoła znalazła sie na "pudle" zajmując trzecie miejsce. W kategorii dziewcząt przystępowaliśmy do rywalizacji sportowej w charakterze faworytów. Nie od dziś wiadomo, że jest to trudna rola bowiem wszystkie szkoły dodatkowo mobilizują sie na walkę z obrońcą tytułu. Nasze dziewczęta w grupie nie miały łatwo i musiały rywalizować z Gimnazjum nr 4 w Puławach i gospodarzem Gimnazjum w Nałęczowie. Pierwszy mecz wcale nie był spacerkiem, a nasze zawodniczki musiały włożyć wiele wysiłku żeby wygrać 3-1. W drugim meczu również wygraliśmy 3-1 tym razem z Nałęczowem, a o końcowym sukcesie decydowały punkty na przewagi. Z pierwszego miejsca awansowaliśmy do półfinału gdzie rozegraliśmy najłatwiejszy mecz z Markuszowem zakończony wynikiem 3-0. W finale z Kazimierzem Dolnym od samego początku grało się naszym dziewczętom bardzo ciężko. Wygrana Ewy i porażka Julki dawała remis 1-1 przed grą deblową. W tej rozgrywce nasze dużo szybsze zawodniczki nie dały szans rywalkom i wygraliśmy 3-0, w całej rywalizacji prowadziliśmy 2-1. W odwróconej grze pojedynczej niespodziewanej porażki 1-3 doznała Ewa Samorek i zrobiło sie 2-2 w dużych punktach. Decydujący mecz grała zatem Julka Ścibior , a początek miała fatalny. 0-2 w setach gdzie zawodniczce z Kazimierza wychodziło wszystko. Po krótkiej konsultacji z trenerem losy trzeciego seta się odmieniły i to Julka wygrała 11-7. W czwartym secie było podobnie z tym że Julka wygrała 11-9. W piątym ostatnim secie całego turnieju zwycięzca mógł sie cieszyć z pierwszego miejsca w powiecie. Grę nerwów lepiej wytrzymała Julia Ścbior wygrywając 11-9, w setach 3-2, a całe spotkanie również 3-2. Mogliśmy sie zatem cieszyć mistrzostwem powiatu wywalczonym drugi raz z rzędu i awansem na szczebel rejonowy, który rozegrany zostanie 15 lutego 2017 r. w Niedźwiadzie. Miejmy nadzieję, że w następnym roku również chłopcy wywalczą awans bowiem tylko dwie drużyny z powiatu mają zapewnione prawo gry na szczeblu rejonowym. W nagrodę za pierwsze trzy miejsca Powiatowy Szkolny Związek Sportowy ufundował dyplomy. Gratulacje i wielkie brawa dla naszych reprezentantów!

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria dziewcząt:

1 miejsce - Gimnazjum w Klementowicach

2 miejsce - Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym

3 miejsce - Gimnazjum w Nałęczowie

4 miejsce - Gimnazjum w Markuszowie

5 miejsce - Gimnazjum nr 4 w Puławach

Kategoria chłopców:

1 miejsce - Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym

2 miejsce - Gimnazjum w Nałęczowie

3 miejsce - Gimnazjum w Klementowicach

4 miejsce - Gimnazjum w Markuszowie

5 miejsce - Gimnazjum nr 4 w Puławach

Do następnego etapu rejonowego awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny z powiatu.

 

Galeria fotografii

Gościmy

Odwiedza nas 308 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640827
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com