Trafiony prezent - mecz Ligi Mistrzów!

20122016 134

20 grudnia 2016 r. uczniowie ZSA w Klementowicach pojechali do Łodzi kibicować polskiej drużynie PGE Skrze Bełchatów w meczu ligi mistrzów z włoską drużyną Azimutem Modena. Wycieczka ta była prezentem gwiazdkowym od szkoły i UKS Klementovia dla naszych medalistek i medalistów mistrzostw województwa w siatkówce szkół ponadgimnazjalnych. Po przybyciu do Łodzi, nasi uczniowie zwiedzali miasto, następnie udali się do Atlas Areny i wspólnie z 10-tysięczną publicznością wspierali Skrę Bełchatów. Warto wspomnieć, że taki mecz to nie lada gratka dla kibiców siatkówki, bowiem w zespole z Bełchatowa można było na żywo podziwiać m. in. reprezentantów Polski jak: Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Karol Kłos, a także reprezentantów innych krajów jak: Jurij Gladyr, Srećko Lisinac, Nikolay Penchev, Nicolas Uriate. W drużynie mistrza Włoch nasi uczniowie mogli podziwiać światowe gwiazdy siatkówki na czele z reprezentantem Francji Earvinem Ngapethem, chyba najlepszym obecnie siatkarzem globu, ponadto wystąpili Kevin Le Roux (FRA), Maxwell Holt (USA), Luca Vettori (ITA) i wielu innych znakomitych sportowców. Mecz obfitował w wiele pięknych akcji, długich wymian oraz dramaturgią i ostatecznie zakończył się wygraną włoskiej drużyny 3-1. Perfekcyjna oprawa meczu i atmosfera podczas takiego widowiska zapewne na długo zapadną w pamięci naszych uczniów, którzy w większości pierwszy raz byli na tak dużej imprezie sportowej. Po meczu zawodnicy obydwu drużyn przez kilkadziesiąt minut rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z fanami wśród których pojawiali się uczniowie Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach. Nasi sportowcy wykazali się pomysłowością i zaczekali przed autokarem zawodników Skry co było prawie niemożliwe, i tam praktycznie „dla siebie” mieli głównych aktorów wtorkowego spektaklu, bowiem nikt inny nie wpadł na taki pomysł. Kolejne autografy, wspólne zdjęcia i w poczuciu spełnienia marzeń wróciliśmy do Klementowic krótko po północy. Wycieczka ta bardzo przypadła do gustu naszym młodym siatkarzom i już myślą o wyjeździe na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu i wrześniu 2017 roku w Polsce.

 

Foto galeria ...

Gościmy

Odwiedza nas 342 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640835
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com