Dla Frania 1

Od 17 do 28 października trwała prowadzona przez Samorząd Uczniowski zbiórka pieniędzy dla siedmioletniego Franka z Kazimierza Dolnego, u którego na początku maja stwierdzono genetyczną chorobę ALD- adrenoleukodystrofię. Polega ona na występowaniu zaburzeń metabolicznych, doprowadzających do nieprawidłowych zmian w obrębie istoty białej ośrodkowego układu nerwowego i korze nadnerczej. Przebieg choroby, a więc objawy neurologiczne i zaburzenia endokrynne są indywidualnie zmienne. W Polsce jest w tej chwili nieuleczalna. Przedłużyć chłopcu życie może jedynie przeszczep komórek macierzystych. Niestety leczenie Frania jest skomplikowane i bardzo kosztowne.

         Dla Frania 8          Dla Frania 5

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli finansowo naszą akcję.

   Dla Frania 7  Dla Frania 4

Gościmy

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640801
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com