Etwinning i cyfrowe obywatelstwo – Ateny 2016

Ateny 3

Tegoroczna konferencja programu eTwinning połączona z ceremonią rozdania nagród w Europejskim Konkursie eTwinning 2016 odbyła się w Atenach w dniach 27-29 października 2016.

Wśród niemal 600 zaproszonych gości znalazła się liczna grupa polskich nauczycieli oraz przedstawicieli ministerstw edukacji z całej Europy. Polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentował zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji.

Ateny 1

Naszą szkołę zaś reprezentowała pani Katarzyna Migdal. Głównym punktem konferencji była ceremonia rozdania nagród, gdzie wśród nagrodzonych znalazło się wiele projektów realizowanych z udziałem polskich eTwinnerów. Kolejne dni konferencji wypełnione były licznymi warsztatami dla uczestników, odbywającymi się w grupach międzynarodowych. Wśród oferowanych zajęć znalazły się:

„Teachmeet” – przykłady dobrych projektów etwinning realizowanych przez nauczycieli z całej Europy.

„Discover new collaboration opportunities with eTwinning Plus” – nawiązywanie współpracyz krajami Europy Wschodniej będącymi poza Unią Europejską.

Ateny 2

„Digital skills for All – now and in the future” – przestrzeganie zasad współpracy w sieci oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa, prezentacja nowych narzędzi internetowych urozmaicających realizację projektów międzynarodowych.

„eTwinning classroom: Project ideas and practises relating to the theme of citizenship” – skoncentrowanie uwagi na obywatelstwie cyfrowym będącego częścią społeczeństwa europejskiego, nawiązywanie współpracy, kreowanie poczucia wspólnoty w realizacji projektów e-twinning.

Dzięki współpracy nauczycieli z całej Europy podczas konferencji, warsztatów oraz wspólnego zwiedzania stolicy Grecji, Aten nawiązały się nie tylko nowe przyjaźnie ale również zrodziły się pomysły nowych projektów.

Gościmy

Odwiedza nas 357 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640839
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com