Godło RP

Siatkarze ZSA w najlepszej trójce województwa!

LZS Ch 15

W dniu 27 października 2016 roku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych w siatkówkę chłopców.

W oddalonym blisko 100 kilometrów od Klementowic – Potoczku – reprezentanci ZSA rywalizowali w ścisłym finale wśród sześciu najlepszych drużyn województwa, które zostały podzielone na dwie grupy. Losowanie ułożyło się pomyślnie i w grupie A mierzyliśmy się z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju oraz z drużyną z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku (gospodarzem). Niespodziewanie w pierwszym meczu z Potoczkiem znaleźliśmy się w tarapatach, bowiem gospodarze turnieju poczynili ogromne postępy w porównaniu z rokiem ubiegłym gdzie gładko wygraliśmy 2-0 i teraz narzucili swój styl gry wygrywając pierwszego seta 21-18. Najwidoczniej naszym chłopakom potrzebny był zimny prysznic i w drugim secie pokazali siłę wygrywając 21-4. W tie-breaku ponownie było nerwowo ale końcówkę lepiej wytrzymali nasi i ostatecznie wygraliśmy nieznacznie 15-13, a cały mecz 2-1.

W drugim meczu z Biłgorajem nie podjęliśmy walki, kompletnie nic nie wychodziło w rezultacie gładko ulegliśmy 0-2 (15-21, 13-21). Pomimo porażki awans do półfinału mieliśmy zapewniony, a w nim graliśmy z obrońcą tytułu Nałęczowem. Niestety ten mecz również nam nie wyszedł pomimo równej walki w pierwszym secie do stanu 17-17. Później nastąpiły błędy własne w efekcie ulegliśmy 18-21. Drugi set nasi chłopcy zupełnie odpuścili, dając możliwość walki rezerwowym wobec czego wynik był jasny do przewidzenia 7-21, a cały mecz 0-2. Słaba postawa w półfinale była tylko zasłoną dymną przed meczem o trzecie miejsce w którym przyszło nam grać z Dęblinem.

Najważniejszy mecz w turnieju, a może i w całym roku nasi reprezentanci rozpoczęli bardzo skoncentrowani a walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta drobne zamieszanie w naszych szeregach sprawiło, że przegraliśmy 18-21. Drugi set to ponownie ambitna gra naszych i walka o każdą piłkę co trochę wybiło z uderzenia pewnych siebie uczniów z Dęblina. W końcówce brak błędów własnych sprawiło, że wygraliśmy dokładnie w takim samym stosunku 21-18 doprowadzając do kolejnego tie-breaka. W decydującym secie od początku Dęblin narzucił swój styl gry i uzyskał trzy punktową przewagę. Przy zmianie stron mieliśmy wynik 5-8. Taka sytuacja utrzymała się do wyniku 10-13, kiedy to na zagrywce pojawił się Bartłomiej Kozak i swoimi delikatnymi serwami wprawił w osłupienie przeciwników. Bardzo łatwe piłki w przyjęciu zamieniali na ….ataki w siatkę bądź posyłali w aut. Przy wyniku 13-13, trener Dęblina poprosił o czas jednak nie na wiele się zdał bowiem po chwili Daniel Kruk wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 14-13. Kolejna łatwa zagrywka naszego zespołu i kolejna piłka posłana w aut przez Dęblin zakończyła seta w którym ZSA pokonał LO Dęblin 15-13 a w całym meczu 2-1. Takiego horroru z happy endem jeszcze nie mieliśmy w historii naszych występów, a jeśli dodamy, że była to walka o medale to jasno można stwierdzić, że nasi chłopcy podobnie jak 2 dni wcześniej dziewczęta mają nerwy ze stali. Dodatkowym czynnikiem który pozwolił przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść był ciężki trening, taktyka i okres przygotowawczy podporządkowany najważniejszej imprezie sportowej roku.

Podsumowując wyniki naszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzeba zauważyć, że osiągnęliśmy najlepszy wynik w województwie bowiem zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli miejsca w pierwszej trójce co nie udało się żadnej szkole. Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nasi uczniowie już w gimnazjum nie zaufali szkoleniowcom ZSA jak i UKS Klementovia, kiedy to pomimo braku sukcesów cierpliwie podążali ścieżką wyznaczoną przez nauczycieli ZSA. Cierpliwość ta została nagrodzona medalami i sławą oraz niewątpliwie opinią o szkole z którą trzeba się liczyć i której trzeba się obawiać w rywalizacji sportowej. Gratulacje dla wszystkich medalistów ZSA w Klementowicach. Skład brązowych medalistów: Konstantyn Ścibior (kapitan), Krystian Bartuzi, Bartłomiej Kozak, Daniel Kruk, Ksawery Mierzejewski, Bartłomiej Migdal, Maurycy Mierzejewski, Albert Samorek, Przemysław Robak, Miłosz Banaszek, Cezary Grądziel, Krystian Kałdonek, trener Andrzej Jarzynka.