Siatkarze ZSA w najlepszej trójce województwa!

LZS Ch 15

      W dniu 27 października 2016 roku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych w siatkówkę chłopców.

      W oddalonym blisko 100 kilometrów od Klementowic – Potoczku – reprezentanci ZSA rywalizowali w ścisłym finale wśród sześciu najlepszych drużyn województwa, które zostały podzielone na dwie grupy. Losowanie ułożyło się pomyślnie i w grupie A mierzyliśmy się z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju oraz z drużyną z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku (gospodarzem). Niespodziewanie w pierwszym meczu z Potoczkiem znaleźliśmy się w tarapatach, bowiem gospodarze turnieju poczynili ogromne postępy w porównaniu z rokiem ubiegłym gdzie gładko wygraliśmy 2-0 i teraz narzucili swój styl gry wygrywając pierwszego seta 21-18. Najwidoczniej naszym chłopakom potrzebny był zimny prysznic i w drugim secie pokazali siłę wygrywając 21-4. W tie-breaku ponownie było nerwowo ale końcówkę lepiej wytrzymali nasi i ostatecznie wygraliśmy nieznacznie 15-13, a cały mecz 2-1.

      W drugim meczu z Biłgorajem nie podjęliśmy walki, kompletnie nic nie wychodziło w rezultacie gładko ulegliśmy 0-2 (15-21, 13-21). Pomimo porażki awans do półfinału mieliśmy zapewniony, a w nim graliśmy z obrońcą tytułu Nałęczowem. Niestety ten mecz również nam nie wyszedł pomimo równej walki w pierwszym secie do stanu 17-17. Później nastąpiły błędy własne w efekcie ulegliśmy 18-21. Drugi set nasi chłopcy zupełnie odpuścili, dając możliwość walki rezerwowym wobec czego wynik był jasny do przewidzenia 7-21, a cały mecz 0-2. Słaba postawa w półfinale była tylko zasłoną dymną przed meczem o trzecie miejsce w którym przyszło nam grać z Dęblinem.

Najważniejszy mecz w turnieju, a może i w całym roku nasi reprezentanci rozpoczęli bardzo skoncentrowani a walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta drobne zamieszanie w naszych szeregach sprawiło, że przegraliśmy 18-21. Drugi set to ponownie ambitna gra naszych i walka o każdą piłkę co trochę wybiło z uderzenia pewnych siebie uczniów z Dęblina. W końcówce brak błędów własnych sprawiło, że wygraliśmy dokładnie w takim samym stosunku 21-18 doprowadzając do kolejnego tie-breaka. W decydującym secie od początku Dęblin narzucił swój styl gry i uzyskał trzy punktową przewagę. Przy zmianie stron mieliśmy wynik 5-8. Taka sytuacja utrzymała się do wyniku 10-13, kiedy to na zagrywce pojawił się Bartłomiej Kozak i swoimi delikatnymi serwami wprawił w osłupienie przeciwników. Bardzo łatwe piłki w przyjęciu zamieniali na ….ataki w siatkę bądź posyłali w aut. Przy wyniku 13-13, trener Dęblina poprosił o czas jednak nie na wiele się zdał bowiem po chwili Daniel Kruk wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 14-13. Kolejna łatwa zagrywka naszego zespołu i kolejna piłka posłana w aut przez Dęblin zakończyła seta w którym ZSA pokonał LO Dęblin 15-13 a w całym meczu 2-1. Takiego horroru z happy endem jeszcze nie mieliśmy w historii naszych występów, a jeśli dodamy, że była to walka o medale to jasno można stwierdzić, że nasi chłopcy podobnie jak 2 dni wcześniej dziewczęta mają nerwy ze stali. Dodatkowym czynnikiem który pozwolił przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść był ciężki trening, taktyka i okres przygotowawczy podporządkowany najważniejszej imprezie sportowej roku.

    Podsumowując wyniki naszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzeba zauważyć, że osiągnęliśmy najlepszy wynik w województwie bowiem zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli miejsca w pierwszej trójce co nie udało się żadnej szkole. Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nasi uczniowie już w gimnazjum nie zaufali szkoleniowcom ZSA jak i UKS Klementovia, kiedy to pomimo braku sukcesów cierpliwie podążali ścieżką wyznaczoną przez nauczycieli ZSA. Cierpliwość ta została nagrodzona medalami i sławą oraz niewątpliwie opinią o szkole z którą trzeba się liczyć i której trzeba się obawiać w rywalizacji sportowej. Gratulacje dla wszystkich medalistów ZSA w Klementowicach. Skład brązowych medalistów: Konstantyn Ścibior (kapitan), Krystian Bartuzi, Bartłomiej Kozak, Daniel Kruk, Ksawery Mierzejewski, Bartłomiej Migdal, Maurycy Mierzejewski, Albert Samorek, Przemysław Robak, Miłosz Banaszek, Cezary Grądziel, Krystian Kałdonek, trener Andrzej Jarzynka.

       Foto galeria ...

Gościmy

Odwiedza nas 291 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1640816
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com