W dniu 28 września uczniowie klasy drugiej gimnazjum wraz z kilkoma kolegami i koleżankami z klasy pierwszej byli na wycieczce w Kazimierzu Dolnym. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego, gdzie uczniowie odbyli lekcję z geografii. Pani przewodnik przedstawiła genezę powstania wąwozów oraz opowiedziała o różnych gatunkach roślin i zwierząt występujących na tych terenach.

zwierzeta

Następnie udaliśmy się do wąwozu Norowy Dół. Pani Przewodnik poinformowała nas, że w latach 70 dnem wąwozu poprowadzono drogę z betonowych płyt prowadzącą na Góry. Jednak natura zatryumfowała i pierwsze większe opady zniszczyły nawierzchnię.

norowy

Następnie przeszliśmy do wąwozu Korzeniowy Dół, chociaż poprawnie powinniśmy powiedzieć nie wąwóz a głębocznica. Zachwyca ona niezwykłymi pionowymi ścianami oprawionymi w korzenie i pnie drzew.

gleboczniica

Wędrówkę zakończyliśmy na Rynku, gdzie wspólnie zjedliśmy lody i przeszliśmy do autokaru.

Wszystkim uczniom taka bardzo się podobała.

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1425843
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com