8

3 września 2016 roku odbyła się piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe CzytanieW tym roku po raz pierwszy Polacy mogli sami dokonać wyboru, jakiej lekturze ma być poświęcone. Spośród propozycji książkowych, wybrali dzieło historyczne Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.

1

5

      Narodowe czytanie rozpoczęło się w sobotę o godz 10.30. w naszym  internacie. Najpierw głos zabrała pani Barbara Tarkowska, która przypomniała, że jego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

2

6

     Następnie nauczycielki języka polskiego (p. Pietrzak, p. Witkowska), przybliżyły akcję powieści i wyjaśniły jej tytuł. Potem zostały odczytane wspólnie z młodzieżą fragmenty opisujące rodzącą się miłość pomiędzy Markiem Winicjuszem a Ligią.

3

7

     W tym momencie  zapraszamy już wszystkich na następny rok. Planujemy wówczas zorganizowanie czytania w plenerze, w naszym szkolnym parku.

4

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 383 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1493029
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com