Uczeń Krystian Bartuzi stypendystą Akademii Liderów Fundacji Swiętego Mikołaja

   Fundacja Świętego Mikołaja od 01.09.2015 r. realizuje program Akademia Liderów sponsorowany przez Bank Zachodni WBK pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W projekcie mogli wziąć udział uczniowie, którzy wykazywali się dużym zaangażowaniem społecznym i sukcesami w nauce oraz przedstawili pomysł na realizację wybranego przez siebie tematu w następujących kategoriach:

- Pamięć i tożsamość lokalna,

- Więzi międzypokoleniowe,

- Projekt samopomocowy,

- Projekt charytatywny.

   Projekt naszego ucznia „Klementowice- moja mała Ojczyzna” w ramach kategorii „Pamięć i tożsamość lokalna” zajął II miejsce spośród 32 zakwalifikowanych uczestników.

   Celem projektu będzie podtrzymywanie i upowszechnianie wiedzy dotyczącej historii Klementowice oraz pielęgnowanie tożsamości regionalnej.

    Serdecznie gratulujemy Krystianowi Bartuziemu i życzymy sukcesów w realizacji.

artykul 1

Akademia Liderów ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych i aktywnych ludzi w działania społeczne i sprawy publiczne. W ramach tego programu Krystian otrzymuje od września 2015 r. stypendium. Projekt jest sponsorowany przez Bank Zachodni WBK pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W projekcie tym mogli wziąć udział uczniowie, którzy wykazywali się dużym zaangażowaniem społecznym i sukcesami w nauce oraz przedstawili pomysł na realizację wybranego przez siebie tematu w następujących kategoriach: pamięć i tożsamość lokalna; więzi międzypokoleniowe; projekt samopomocowy oraz projekt charytatywny. Projekt naszego ucznia „Klementowice- moja mała Ojczyzna” w ramach kategorii „Pamięć i tożsamość lokalna” zajął II miejsce spośród 32 zakwalifikowanych uczestników. Uzyskał 31 punktów na 35 możliwych do uzyskania. Celem projektu było podtrzymywanie i upowszechnianie wiedzy dotyczącej historii Klementowic oraz pielęgnowanie tożsamości lokalnej. W realizacji tego projektu pomagało Krystianowi 3 wolontariuszy- stypendystów Fundacji. W II połowie sierpnia nasz lider uczestniczył w 7-mio dniowej szkole letniej, która przygotowywała uczestników do realizacji projektu, kształciła kompetencje liderskie oraz rozwijała wiedzę z zakresu sfery obywatelskiej. Następnie przez 4 miesiące pod okiem tutorki realizował swój projekt. W ramach tego projektu nasz stypendysta wydał album z płytą z przeprowadzonymi z mieszkańcami Klementowic wywiadami w 60-ciu egzemplarzach. Środki na wydanie albumu zostały przekazane przez Wójta Gminy Kurów. W dniu 7 grudnia 2015 r. odbyła się prezentacja zakończonego przez Krystiana projektu. Udział w prezentacji wzięła Pani Ula Sadowska z Fundacji Świętego Mikołaja Wójt Gminy Kurów, radni z Klementowic, rodzice Krystiana, Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, Dyrekcja i nauczyciele, Księża oraz wolontariusze. Podczas tego spotkania została zaprezentowana książka oraz przybliżona historia jej powstania. „ Musimy być dumni ze swoich korzeni, z tego skąd pochodzimy…….” tak podsumował swój projekt Krystian. Opiekunką /tutorką/ projektu była Pani Dorota Piskorska, której dziadkowie pochodzili z Buchałowic. Odwiedziła ona w grudniu 2015 r. naszą szkolę , spotkała się z naszym liderem oraz Dyrekcją i nauczycielami, którzy pomagali przy projekcie. Album będzie dostępny na stronie internetowej.

artykul 4

W dniu 22 stycznia 2016 r. uczestnicy Akademii Liderów , w tym również Krystian wyjechali w kierunku Livorno we Włoszech , skąd zostali zaokrętowani na jacht Pogoria i wyruszyli w tygodniowy rejs po Morzu Śródziemnym. Rejs na Pogorii był zwieńczeniem półrocznej pracy na rzecz innych.

artykul 3

Na pokładzie jachtu młodzi liderzy z całej Polski podsumowali przeprowadzone przez siebie projekty społeczne. Wspólnie spędzony czas podczas szkoły zimowej dodał liderom wiele energii do pracy i kolejnych działań. To była długa lekcja zmieniania świata. Była to niesamowita przygoda , którą liderzy zapamiętają na zawsze. Była nauką jak zmieniać świat i że w życiu można dokonywać wiele rzeczy.

artykul 5

 

artykul 2

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344769
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com