W dniu 15 marca 2016r. uczniowie kl. I i II Technikum w zawodzie: technik agrobiznesu  pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Janiny Lachowskiej   odbywali   zajęcia praktyczne w gospodarstwach rolnych specjalizujących się w nowoczesnych technologiach produkcji mleka.  

Prod zwierz 1

W gospodarstwie w Turowoli uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali dój krów wykonywany robotem udojowym.   Młodzież miała możliwość zapoznania się z zasadami pracy robota, czynnościami przygotowującymi do doju. Właściciel gospodarstwa pan Daniel Zygmunt omówił strukturą swojego gospodarstwa, zasady żywienia bydła mlecznego, wykonywane zabiegi pielęgnacyjne u zwierząt,  przygotowanie pasz do skarmiania.

Prod zwierz 2

W gospodarstwie Pana Krzysztofa Kołtunika w Kolonii Łuszczów uczniowie zobaczyli halę udojową typu tandem oraz robot do usuwania odchodów. Właściciel zapoznał nas z  procesem prowadzenia doju, zasadami postępowania z mlekiem   i warunkami sprzedaży mleka.  

Prod zwierz 3

Właściciele gospodarstw przyjęli nas z wielką życzliwością i gościnnością. Chętnie podzielili się swoją fachową wiedzą i zawodowym doświadczeniem , za co wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

Prod zwierz 4

 

Foto galeria ...

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344449
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com