Nasza szkoła najlepsza w powiecie puławskim!

1
      20 stycznia 2016r. reprezentanci naszego gimnazjum dokonali niebywałego osiągnięcia podczas powiatowych zawodów drużynowych w tenisie stołowym, które odbyły się w Nałęczowie. Dziewczęta w złotym składzie: Ewa Samorek, Julia Ścibior i Dominika Lis zajęły 1 miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Jakub Tarkowski, Michał Tarkowski i Adrian Płowaś zajęli 4 miejsce. Na wielkie słowa uznania zasługują przede wszystkim dziewczęta, które po zwycięstwie na międzygminnych mistrzostwach w Markuszowie, wygrały w pięknym stylu na wyższym szczeblu w Nałęczowie.
      Droga do sukcesu zaczęła się od etapu grupowego, gdzie nasze „złotka”:) pewnie pokonały Publiczne Gimnazjum nr 4 w Puławach 3:0 oraz Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym 3:0. W półfinale czekały na nas odwieczne rywalki z Żyrzyna, które pokonaliśmy nieznacznie 3:2. Był to najtrudniejszy mecz dla naszych dziewczyn na tym turnieju. W finale zmierzyliśmy się z gospodarzami czyli Gimnazjum w Nałęczowie. Mecz ten nie przyniósł większych emocji, a nasza ekipa wygrała pewnie 4:1 i historyczne złoto oraz okazały puchar powędrowały do Klementowic!
      Chłopcy w meczach grupowych grali ze zmiennym szczęściem bowiem ograli Publiczne Gimnazjum  nr 2 w Puławach 3:0 oraz ulegli późniejszym mistrzom powiatu Gimnazjum w Kazimierzu 0:3. Zwycięstwo nad Puławami dało jednak przepustkę do półfinału, gdzie zmierzyliśmy się z Gimnazjum w Końskowoli. Niestety rywal okazał się za mocny w efekcie porażka 1:3. Pozostał nam jeszcze mecz o 3 miejsce, gdzie czekał na nas Żyrzyn. W tym meczu po bardzo wyrównanej walce również ulegliśmy ale nieznacznie bo tylko 2:3.
    W nieoficjalnej klasyfikacji cała reprezentacja Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach pod wodzą trenera Andrzeja Jarzynki,  wypadła najlepiej w powiecie,  bowiem dwie nasze drużyny uplasowały się w pierwszej czwórce turnieju. Dziewczęta ponadto z racji wspaniałego wyniku dostały prawo reprezentowania naszego powiatu na mistrzostwach rejonowych.
25 stycznia 2016r. nasza żeńska reprezentacja wzięła udział w rejonowych mistrzostwach drużynowych w tenisie stołowym, które odbyły się w Łaziskach. Tam spotkały się najlepsze szkoły z powiatów: opolskiego, lubartowskiego, ryckiego i nasza reprezentująca powiat puławski. Warto wspomnieć, że rejon w którym się znajdujemy jest od lat najsilniejszy w tenisie stołowym i zazwyczaj kto wygrywa ten szczebel wygrywa również na najwyższym szczeblu czyli w rozgrywkach wojewódzkich. Gimnazjum w Klementowicach nie było w gronie faworytów tego turnieju bowiem poziom na tym szczeblu był mistrzowski, a zawodniczki z Łazisk czy Ryk od wielu lat są najlepsze w województwie, a nawet w kraju. Ostatecznie na osiem drużyn zajęliśmy niezłe 5 miejsce pozostawiając za plecami Nałęczów, Niedźwiadę i Chodel. Naprawdę bardzo blisko było sprawienia rejonowej sensacji i wywalczenia 3 miejsca, bowiem mecze z Lubartowem i Gozdem kończyły się wynikiem 3:2 dla rywalek. Na pochwałę zasługują więc wszystkie dziewczyny naszej szkoły za walkę we każdym meczu. Największy sukces tego turnieju to urwanie punktu w meczu z późniejszymi mistrzyniami Łaziskami przez Julię Ścibior, ostatecznie przegraliśmy 1:3 ale niewiele jest szkół, które potrafią nawiązać walkę z zawodniczkami ligowymi. Z kolei w meczu z Lubartowem punktowały Dominika Lis i Ewa Samorek (2:3), a w meczu z Gozdem ponownie Julia Ścibior i Ewa Samorek (2:3). Mistrzostwa wygrały Łaziska przed Rykami i Gozdem. Gratulacje dla naszych dziewczyn!!!

Fotorelacja ...

 

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344440
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com