Wspaniały występ naszych tenisistów


14 stycznia 2016 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców naszego Gimnazjum wzięła udział w drużynowych międzygminnych mistrzostwach w tenisie stołowym, które odbyły się w Markuszowie. Po niezłych występach naszych reprezentantów w październiku i listopadzie 2015 r. w mistrzostwach indywidualnych, nasza szkoła przystępowała do zawodów w charakterze faworytów.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Ewa Samorek, Dominika Lis i Julia Ścibior sięgnęły po historyczne złoto, bowiem wcześniej największym sukcesem było srebro w latach 2006, 2007 i 2009. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. W półfinale na naszej drodze stanęła drużyna z Markuszowa. W grach indywidualnych po ciężkich bojach swoje mecze wygrały Julia Ścibior i Ewa Samorek odpowiednio 2-0 i 2-1. Do gry deblowej trener Andrzej Jarzynka wystawił Dominikę Lis i Ewę Smorek. Jak się okazało było to dobre posunięcie, bowiem Dominika grała jak z nut i to w dużej mierze jej zasługa, że wygraliśmy 2-1, a cały mecz 3-0 w dużych punktach.
Najwięcej problemów sprawił Żyrzyn – obrońca tytułu sprzed roku. W grze indywidualnej Ewa i Julia wygrały swoje mecze odpowiednio 2-1, 2-0 i było już 2-0 w dużych punktach. W grze deblowej nasze dziewczyny Dominika i Ewa nieznacznie przegrały 1-2 i stan meczu wynosił już tylko 2-1 w dużych punktach. W odwróconej grze indywidualnej ponownie Julia i Ewa toczyły równy bój i po dwóch setach było dokładnie 1-1 u naszych zawodniczek. Mecze Ewy i Julii toczyły się równolegle na sąsiednich stołach. Wcześnie swój mecz zakończyła Julia Ścibior, która wygrała 2-1, chwilę później Ewa Samorek również wygrała 2-1 i w dużych puntach wygraliśmy 4-1!
      Reprezentacja chłopców w składzie: Jakub Tarkowski, Michał Tarkowski i Adrian Płowaś również awansowali na szczebel powiatowy tylko, że z drugiego miejsca. Nasi chłopcy okazali się lepsi od reprezentantów Markuszowa wygrywając 3-1 w dużych punktach, a wszystkie swoje mecze pewnie wygrał Jakub Tarkowski – lider naszej drużyny.
      W meczu o 1 miejsce najlepszy okazał się Żyrzyn, który pewnie pokonał naszą reprezentację 3-0. Pomimo takiego wyniku, chłopcy dzielnie walczyli do samego końca i kto wie czy na mistrzostwach powiatowych Klementowice nie zrewanżują się w Nałęczowie. Podobnie jak w meczu z Markuszowem najlepszym w naszej drużynie okazał się Jakub Tarkowski, który na razie jako jedyny nawiązywał równorzędną walkę z mistrzami przegrywając tylko 1-2. Na uwagę zasługuje fakt, że do reprezentacji szkoły trener Andrzej Jarzynka powołał wyłącznie uczennice i uczniów klasy 1 gimnazjum.
W środę 20.01.2016r. nasze reprezentacje będą brały udział w drużynowych mistrzostwach w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Nałęczowie.

tenis 1

 

tenis 2

 

tenis 3

 

tenis 4

 

tenis 5

 

tenis 6

 

tenis 7

 

tenis 8

 

tenis 9

 

tenis 10

 

tenis 11

 

tenis 12

 

tenis 13

 

tenis 14

 

 

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344558
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com