W dniu 17 listopada 2015 r. uczniowie kl. I i II Technikum pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Janiny Lachowskiej i Izabeli Tuźnik odbywali zajęcia praktyczne w gospodarstwach rolnych specjalizujących się w produkcji żywca wieprzowego, mleka i jaj.

       Młodzież pogłębiła swoją wiedzę z zakresu następujących zagadnień:

  1. Żywienie tuczników.
  2. Mikroklimat chlewni.
  3. Przygotowanie i zasady sprzedaży tuczników.
  4. Użytkowanie krów mlecznych.
  5. Budowa i rodzaje dojarek.
  6. Postępowanie z mlekiem po udoju i zasady sprzedaży mleka.
  7. Zasady użytkowania nieśnego kur.
  8. Budowa i zasady działania inkubatora do sztucznego wylęgu kurcząt.

      W gospodarstwie Pana Krzysztofa Dudy uczniowie obejrzeli linię technologiczną i proces produkcji peletu. Jest to rodzaj brykietu energetycznego produkowany ze słomy i siana, sprzedawany do elektrowni w Ostrołęce.

     Właściciele gospodarstw przyjęli nas z wielką życzliwością i gościnnością. Chętnie podzielili się swoją fachową wiedzą i zawodowym doświadczeniem , za co wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

Pr zw 1      Pr zw 2

Pr zw 3      Pr zw 4 

Pr zw 5      Pr zw 7

Pr zw 8     Pr zw 6      

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344372
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com