Mistrzyni powiatu w tenisie stołowym!

W rozegranych dnia 5 listopada 2015r. mistrzostwach powiatu puławskiego w tenisie stołowym, Ewa Samorek uczennica 1 klasy z naszego gimnazjum dokonała wielkiego wyczynu zdobywając złoty medal. Droga do sukcesu była bardzo długa, bowiem najpierw musiała zmierzyć się z koleżankami ze szkoły by dostać się do reprezentacji Niepublicznego Gimnazjum w Klementowicach. Po bardzo wyrównanym turnieju wewnątrzszkolnym szkolnym, trener Andrzej Jarzynka wybrał najlepszych zawodników do reprezentowania naszej szkoły na zawodach międzyszkolnych. Wśród reprezentantek znalazły się oprócz wspomnianej Ewy Samorek, koleżanki z klasy: Julia Ścibior i Dominika Lis, natomiast wśród reprezentantów: Jakub Tarkowski z 1g, Adrian Płowaś z 1g i Piotr Szyszko z 2g. Etap gminny nie został rozegrany, ponieważ Gimnazjum w Kurowie nie wystawiło reprezentacji w związku z tym bezpośrednio awansowaliśmy do etapu międzygminnego, który został rozegrany w Markuszowie w dniu 29.10.2015r. Tam zakwalifikowało się 5 szkół gimnazjalnych z gminy Markuszów, Baranów, Wąwolnica, Żyrzyn i nasza szkoła reprezentująca gminę Kurów. Na tym poziomie nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, a troje z nich wywalczyło miejsca w pierwszej trójce turnieju i awans na etap powiatowy. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Ewa Samorek – 2 miejsce, Julia Ścibior – 3 miejsce, natomiast w kategorii chłopców Jakub Tarkowski- – 3 miejsce. Nasi reprezentanci otrzymali w nagrodę dyplomy. Warto odnotować, że pozostali zawodnicy naszej szkoły byli bardzo blisko strefy medalowej.

tenis 1

tenis 2

tenis 3

Na mistrzostwach powiatu, rozegranych w Nałęczowie oprócz najlepszej piątki z naszego regionu udział wzięły najlepsze piątki zawodników i zawodniczek z regionu puławskiego (Puławy, Gołąb, Góra Puławska) oraz z regionu nałęczowskiego (Nałęczów, Kazimierz Dolny, Końskowola, Piotrowice, Sadurki). Nasza eksportowa trójka pod wodzą trenera Andrzeja Jarzynki, rozpoczęła swoje mecze od wygranych z reprezentantami Puław, Piotrowic i Nałęczowa. W następnej fazie Julia Ścibior i Jakub Tarkowski musieli uznać wyższość przeciwników z Żyrzyna i Puław, natomiast Ewa Samorek jak burza odprawiała z kwitkiem swoje przeciwniczki nie tracąc nawet seta. Wygrane Julki I Jakuba w ostatnich meczach uplasowały ich na pozycji VII i VIII, natomiast Ewa ponownie wygrała swój mecz tym razem już półfinałowy 3-0 z zawodniczką z Kazimierza Dolnego. W finale nasza bohaterka stoczyła ciężki bój ze starszą od siebie reprezentantką gospodarzy turnieju czyli Gimnazjum w Nałęczowie. Pierwszy set to walka punkt za punkt i wygrana Ewy 11-9. W drugim i trzecim secie Ewa musiała uznać wyższość przeciwniczki, przegrywając 9-11 i aż 3-11. Wynik meczu był w tym momencie niekorzystny 1-2 w setach. Czwarty set okazał sie decydujący dla losów spotkania, bowiem przez niemal całego seta prowadziła zawodniczka z Nałęczowa, jednak w końcówce od stanu 8-10 kolejne cztery punkty ugrała Ewa i wygrała seta 12-10. Na tablicy widniał wynik 2-2. W decydującym secie Ewa Samorek zagrała jak z nut, deklasując rywalkę 11-5. Pierwsze złoto w historii naszej szkoły w kategorii dziewcząt stało się faktem. Warto przypomnieć, ze w latach 2005 i 2006 takiego wyczynu dokonali w kategorii chłopców Karol Nowak i Michał Grykałowski. Sukces Ewy i całej reprezentacji tenisa stołowego może napawać optymizmem na przyszłość, bowiem większość z nich to uczniowie 1 klasy gimnazjum. Ewa będzie teraz reprezentować naszą szkołę i powiat puławski na mistrzostwach rejonowych w Rykach. Powodzenia!

tenis 4

tenis 5

tenis 6

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344670
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com