Uczeń Krystian Bartuzi stypendystą Akademii Liderów Fundacji Swiętego Mikołaja

   Fundacja Świętego Mikołaja od 01.09.2015 r. realizuje program Akademia Liderów sponsorowany przez Bank Zachodni WBK pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W projekcie mogli wziąć udział uczniowie, którzy wykazywali się dużym zaangażowaniem społecznym i sukcesami w nauce oraz przedstawili pomysł na realizację wybranego przez siebie tematu w następujących kategoriach:

- Pamięć i tożsamość lokalna,

- Więzi międzypokoleniowe,

- Projekt samopomocowy,

- Projekt charytatywny.

   Projekt naszego ucznia „Klementowice- moja mała Ojczyzna” w ramach kategorii „Pamięć i tożsamość lokalna” zajął II miejsce spośród 32 zakwalifikowanych uczestników.

   Celem projektu będzie podtrzymywanie i upowszechnianie wiedzy dotyczącej historii Klementowice oraz pielęgnowanie tożsamości regionalnej.

        Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach przystąpił w 2011 r. do programu „Solidarni ” Fundacji Świętego Mikołaja, obecnie pod nazwą „Stypendia Świętego Mikołaja”. Misją programu jest rozumieć i pomagać. Program ten został stworzony , żeby dać szansę uzdolnionym i pragnącym wiedzy dzieciom, wesprzeć i pomóc im rozwinąć skrzydła. Skierowany jest do dzieci i młodzieży , których sytuacja materialna uniemożliwia rozwój młodych talentów. Program ten pomaga młodym i zdolnym dzieciom, ale przyczynia się również do budowania więzi między uczniami , szkołami , absolwentami i społecznością lokalną. W programie udział biorą 252 szkoły w Polsce. Ambasadorami programu są aktorzy , dziennikarze, politycy, sportowcy między innymi : Artur Andrus, Anna Dereszowska, Edyta Jungowska, Małgorzata Kożuchowska , Cezary Żak, Maciej Orłoś, Michał Olszański, Katarzyna Dowbor, , Piotr Kraśko, Robert Lewandowski, Paweł Kowal, Robert Korzeniowski, Wojciech Mann, Jerzy Stuhr.

Pieniądze ofiarowane przez darczyńców są wypłacane w formie stypendiów bezpośrednio na konto bankowe ucznia lub opiekuna prawnego. Z Fundacji Świętego Mikołaja zostało dotychczas ufundowane 12 stypendiów dla młodzieży z Gimnazjum, 15 stypendiów dla LO oraz 3 stypendia dla Technikum. Stypendia przyznawane są na okres 10 miesięcy. W bieżącym roku szkolnym ufundowanych zostało 5 stypendiów na kwotę   8 750,00 zł. Dla młodzieży w gimnazjum przyznano 3 stypendia oraz dla LO 2 stypendia. W roku szkolnym 2015/2016 oprócz kryterium dochodowego    i średniej ocen przy przyznawaniu stypendium brano pod uwagę działalność na rzecz społeczeństwa i aktywność naukową / udokumentowane osiągnięcia na szczeblach np. wojewódzkim, ogólnopolskim/. Nasi stypendyści to młodzież, która chce działać na rzecz szkoły, swoich miejscowości, sąsiadów, kolegów, widząc wartość w pomaganiu innym. Dzięki otrzymanym stypendiom młodzi ludzie mogą rozwijać swoje talenty. Wielu dorosłych może się od nich uczyć.

artykul 40

W marcu 2015 r. szkoła przystąpiła do akcji „ Wiosną stypendia rosną”. W ramach tej akcji za każde 500 zł zdobyte przez szkołę drugie 500 zł zostało dopisane przez Fundację na konto naszej szkoły. 5 naszych wolontariuszy po uzyskaniu zgody rodziców , dokonało zbiórki do puszek przesłanych przez Fundację . Kwesta odbywała się na zebraniu rodziców, pod kościołami oraz na spotkaniu z Arturem Andrusem. W ramach tej akcji odbyło się spotkanie zorganizowane przez Fundację Świętego Mikołaja z kabareciarzem , autorem tekstów, dziennikarzem, piosenkarzem Arturem Andrusem. Spotkanie prowadziła pani Kinga Najkowska z Fundacji Świętego Mikołaja. Nasz gość specjalny opowiadał o sobie, nowej płycie „Cyniczne córy Zurychu” oraz o wpływie stypendiów na los młodego człowieka. Najbardziej naszą młodzież interesowały wspomnienia gościa dotyczące lat szkolnych, wyboru kierunku studiów oraz jego zainteresowania. Na spotkanie przybyli mieszkańcy Klementowic oraz okolicznych miejscowości. Po spotkaniu Artur Andrus składał autografy, podpisywał książki, płyty, zdjęcia. Na spotkanie przyjechał dziennikarz z Radia Lublin, który przeprowadził wywiady z Arturem Andrusem oraz naszymi stypendystami. W internecie i w prasie ukazały się również na ten temat artykuły.

artykul 30

W bieżącym roku szkolnym stypendyści czynnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz stypendium. Pod bacznym okiem florystek zrobili stroiki świąteczne, które zostały sprzedane pod kościołami. Przeprowadzone zostały przez wolontariuszy zbiórki pieniędzy przeznaczone na stypendia.

Ponadto stypendyści otrzymali na gwiazdkę prezenty ufundowane w ubiegłym roku szkolnym przez pracowników BOŚ, a w bieżącym roku przez pracowników LOT o wartości 100-150 zł tj. słuchawki nauszne, piłki, kursy językowe na płytach, pendrive, nakolanniki do gry w siatkówkę, głośniki Bluetooh, repetytoria, słodycze.

artykul 80

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344606
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com