Olimpiada związana z rozwojem obszarów wiejskich

W eliminacjach wzięło udział 9 szkół o profilu rolniczym z terenu województwa lubelskiego.
Olimpiada miała na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzację i pogłębienie wiedzy rolniczej.Osoba odpowiedzialna za projekt była Pani Kierownik Działu Ekonomiki Wiesława Orłowska.

I Etap „Szkolny” odbył się dnia 24 września 2014r o godzinie 9 00 we wszystkich szkołach, które zostały zakwalifikowane do Olimpiady.


 Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, składający się z 30 pytań. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 27 osób. Każdy uczestnik otrzymał upominek, natomiast zwycięzcy cenne nagrody.

II Etap „Wojewódzki” odbył się dnia 20 października 2014r o godzinie 10 00 w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Wzięło w nim udział 27 uczniów szkół rolniczych z terenu województwa lubelskiego, laureatów etapu szkolnego.

Spotkanie otworzył dyrektor LODR w Końskowoli Antoni Skrabucha. Następnie olimpijczycy przystąpili do rozwiązywania testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań, tak jak w przypadku etapu szkolnego. Po teście, młodzież i ich opiekunowie zwiedzili obiekty dydaktyczne LODR w Końskowoli.

 

Poziom Olimpiady był bardzo wysoki, o miejscu na podium decydowały pojedyncze punkty. Niestety naszym uczniom nie udało się zdobyć najwyższych wyników.

Wyniki etapu wojewódzkiego:

 I miejsce - Stanisław Moskowicz, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku,

 II miejsce - Kamil Sobótka, uczeń Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach

 II miejsce - Rafał Wieprzek, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

 

Zdobywcom trzech pierwszych miejsc otrzymali cenne nagrody - tablety i zestawy gadżetów. Pozostali uczestnicy etapu wojewódzkiego dostali czytniki e-booków.

 Wszystkim Olimpijczykom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach!

 

 

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344478
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com