Godło RP

W dniu 5 listopada nasze dziewczęta pojechały reprezentować Gimnazjum Niepubliczne w Klementowicach w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS i Szkół Gimnazjalnych  w siatkówkę, które w tym roku odbyły się w Piaskach koło Lublina. Do udziału w tych rozgrywkach zakwalifikowała się rekordowa liczba 12 zespołów. Tytułu mistrzowskiego z przed roku broniło Gimnazjum z Nałęczowa.

Po pięknej prezentacji  wszystkich zespołów nasza drużyna na początek zmierzyła się z Gimnazjum w Stoczku Łukowskim. Po kilku minutach gry, wszyscy zebrani na hali przecierali oczy ze zdumienia co wyprawia Agata Kołosińska na zagrywce. 11 celnych zagrywek pod rząd i zrobiło się 11-0 dla nas!!! Przeciwniczkom odeszła ochota do gry..... Tego seta wygraliśmy 15-3, a w drugim wygraliśmy 15-6. Od tego momentu staliśmy się faworytem do gry w półfinale. Następnym przeciwnikiem był jak się później okazało triumfator tej imprezy Urzędów. W pierwszym secie graliśmy jak równy z równym, mając nawet 2 piłki setowe! Ostatecznie małe doświadczenie na takich zawodach  naszej drużyny dało o sobie znać i przegraliśmy 14-16. W drugim secie wynik był juz bardziej przekonujący i Urzędów wygrał 2-0. Dzięki dobrej grze i wynikom w fazie grupowej ostatecznie awansowaliśmy do półfinału mistrzostw odnotowując historyczny sukces.

W półfinale nasza drużyna zagrała z Gimnazjum ze Strachosławia i był to nasz najsłabszy mecz turnieju. Przegraliśmy 0-2 poprzez brak dostatecznej koncentracji. Pozostał mecz o 3 miejsce w którym nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzem turnieju Gimnazjum w Piaskach. Przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców Piaski nieznacznie wygrały pierwszego seta 15-13. W drugim secie Klementowice pokazały charakter i zdecydowanie wygraliśmy 15-10. O tym kto zdobędzie brązowy medal decydował tie-break. W nim walka toczyła się punkt za punkt aż do zmiany stron. Po niej niestety wyszło słońce oślepiając nasze zawodniczki a tym samym uniemożliwiając równorzędną grę.... Niestety przegraliśmy tego seta a tym samym zajęliśmy czwarte miejsce. Pozostał niedosyt  ale doświadczenie jakie dziewczyny nabrały w tym turnieju będzie procentować w przyszłości. Warto podkreślić, że jest to historyczny sukces naszej drużyny bowiem nigdy wcześniej dziewczętom naszego gimnazjum nie udało się zając miejsca w pierwszej czwórce województwa.

Złoto pojechało do Urzędowa, srebro do Starchosławia, brąz do Piask, czwarte miejsce puchar i dyplom do Gimnazjum Niepublicznego w Klementowicach. Warto odnotować, że zeszłoroczny mistrz - Nałęczów uplasował się na piątym miejscu.

Nasza drużyna zagrała w następującym składzie: Katarzyna Kruk(kapitan 3g), Oliwia Semeniuk (3g), Natalia Kruk(3g), Agata Kołosińska(2g), Natalia Śmich(2g), Monika Rodzik(2g), Karolina Łowczak(2g), Dominika Bartuzi(2g), Kamila Blicharz(2g), Julia Figiel(2g), Kamila Kurant(2g), Wiktoria Kiljan(1g), trener Andrzej Jarzynka.