W dniu 5 listopada nasze dziewczęta pojechały reprezentować Gimnazjum Niepubliczne w Klementowicach w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS i Szkół Gimnazjalnych  w siatkówkę, które w tym roku odbyły się w Piaskach koło Lublina. Do udziału w tych rozgrywkach zakwalifikowała się rekordowa liczba 12 zespołów. Tytułu mistrzowskiego z przed roku broniło Gimnazjum z Nałęczowa.

Po pięknej prezentacji  wszystkich zespołów nasza drużyna na początek zmierzyła się z Gimnazjum w Stoczku Łukowskim. Po kilku minutach gry, wszyscy zebrani na hali przecierali oczy ze zdumienia co wyprawia Agata Kołosińska na zagrywce. 11 celnych zagrywek pod rząd i zrobiło się 11-0 dla nas!!! Przeciwniczkom odeszła ochota do gry..... Tego seta wygraliśmy 15-3, a w drugim wygraliśmy 15-6. Od tego momentu staliśmy się faworytem do gry w półfinale. Następnym przeciwnikiem był jak się później okazało triumfator tej imprezy Urzędów. W pierwszym secie graliśmy jak równy z równym, mając nawet 2 piłki setowe! Ostatecznie małe doświadczenie na takich zawodach  naszej drużyny dało o sobie znać i przegraliśmy 14-16. W drugim secie wynik był juz bardziej przekonujący i Urzędów wygrał 2-0. Dzięki dobrej grze i wynikom w fazie grupowej ostatecznie awansowaliśmy do półfinału mistrzostw odnotowując historyczny sukces.

W półfinale nasza drużyna zagrała z Gimnazjum ze Strachosławia i był to nasz najsłabszy mecz turnieju. Przegraliśmy 0-2 poprzez brak dostatecznej koncentracji. Pozostał mecz o 3 miejsce w którym nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzem turnieju Gimnazjum w Piaskach. Przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców Piaski nieznacznie wygrały pierwszego seta 15-13. W drugim secie Klementowice pokazały charakter i zdecydowanie wygraliśmy 15-10. O tym kto zdobędzie brązowy medal decydował tie-break. W nim walka toczyła się punkt za punkt aż do zmiany stron. Po niej niestety wyszło słońce oślepiając nasze zawodniczki a tym samym uniemożliwiając równorzędną grę.... Niestety przegraliśmy tego seta a tym samym zajęliśmy czwarte miejsce. Pozostał niedosyt  ale doświadczenie jakie dziewczyny nabrały w tym turnieju będzie procentować w przyszłości. Warto podkreślić, że jest to historyczny sukces naszej drużyny bowiem nigdy wcześniej dziewczętom naszego gimnazjum nie udało się zając miejsca w pierwszej czwórce województwa.

Złoto pojechało do Urzędowa, srebro do Starchosławia, brąz do Piask, czwarte miejsce puchar i dyplom do Gimnazjum Niepublicznego w Klementowicach. Warto odnotować, że zeszłoroczny mistrz - Nałęczów uplasował się na piątym miejscu.


Nasza drużyna zagrała w następującym składzie: Katarzyna Kruk(kapitan 3g), Oliwia Semeniuk (3g), Natalia Kruk(3g), Agata Kołosińska(2g), Natalia Śmich(2g), Monika Rodzik(2g), Karolina Łowczak(2g), Dominika Bartuzi(2g), Kamila Blicharz(2g), Julia Figiel(2g), Kamila Kurant(2g), Wiktoria Kiljan(1g), trener Andrzej Jarzynka.

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1344384
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com