Godło RP

godlo_RP.png
logo_zsa.png
logo_fundacja.gif

Aktualności

IMG 2872

Ewa Samorek, Julia Ścibior i Dominika Lis po raz trzeci najlepsze w powiecie w tenisie drużynowym dziewcząt szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Potrójna korona naszych dziewcząt to niesamowity wyczyn, którym mało która szkoła może pochwalić się w swojej historii. Na tych samych zawodach, rozegranych 18 stycznia 2018 r. w Nałęczowie, nasi chłopcy w składzie: Jakub Tarkowski, Karol Grykałowski, Adrian Płowaś, Michał Tarkowski z trenerem Andrzejem Jarzynką zajęli bardzo dobre 3 miejsce.

Sukces dziewcząt na szczeblu powiatowym nie przyszedł jednak łatwo. Bardzo ciężki bój nasze tenisistki stoczyły w półfinale z Nałęczowem, gdzie nieznacznie wygrały 3-2, a o końcowym sukcesie zadecydowała gra deblowa. W finale czekała na nas drużyna z Kazimierza Dolnego, identycznie jak poprzednich dwóch latach. Tu również było wiele emocji, a po grach pojedynczych mieliśmy remis 1-1. Ponownie gra deblowa okazała się kluczem do późniejszego triumfu, a Julka i Ewa wygrały ten mecz 3-2. Zatem po 3 grach prowadziliśmy 2-1. Niestety kolejny mecz pojedynczy nie wyszedł Julce i mieliśmy remis 2-2. Ostatni mecz rozgrywała zatem Ewa Samorek i pierwszego seta przegrała 9-11. Bardzo podrażniło to naszą liderkę i w drugim secie wygrała ….11-0!!! Ewa w następnych dwóch setach poszła za ciosem i wygrała kolejno 11-9, 11-8, a cały pojedynek 3-1. W dużych punktach wygraliśmy zatem 3-2 i podobnie jak przed rokiem, gdzie Julka walczyła w ostatnim pojedynku obroniliśmy tytuł mistrzowski. Jest to trzecie złoto w kolekcji dziewcząt, jednak pierwsze w nowej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Klementowicach. Nasza szkoła będzie zatem reprezentować powiat puławski na zawodach rejonowych.

Chłopcy również zostawili sporo serca przy stołach tenisowych, a prawie każdy ich pojedynek to walka w 5 setowym wydaniu. Pierwszy mecz z PG 4 w Puławach wygraliśmy 3-2. W drugim meczu musieliśmy uznać wyższość podobnie jak w mistrzostwach międzygminnych Gimnazjum w Markuszowie i przegraliśmy minimalnie 2-3. Awans do półfinału mieliśmy jednak zapewniony  z 2 miejsca, a przeciwnikiem była szkoła w Kazimierzu Dolnym. Niestety poza dobrą grą Karola Grykałowskiego, który wygrał swój mecz w pozostałych lepsi byli przeciwnicy i wygrali 3-1. W meczu o 3 miejsce po raz trzeci w ciągu ostatniego tygodnia spotkały się szkoły z Klementowic i Markuszowa. „Do trzech razy sztuka” jak w słynnym powiedzeniu, nasi chłopcy w końcu pokonali odwiecznego rywala i to w najważniejszym meczu rozgrywek. Rozmiar zwycięstwa też robi wrażenie bowiem zarówno Jakub Tarkowski jak i Karol Grykałowski wygrali swoje mecze. Gra deblowa również należała do nas i w całym meczu wygraliśmy 3-0, zajmując trzecie miejsce w powiecie. Niestety tylko dwie najlepsze drużyny awansowały na szczebel rejonowy ale i tak naszym chłopakom należą się wielkie brawa. Warto podkreślić, że mecze dziewcząt trwały 2 godziny, natomiast chłopaków prawie 5 godzin.

Ostateczna klasyfikacja medalistów powiatu puławskiego:

Dziewczęta:

1 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Klementowicach

2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Dolnym

3 miejsce: Szkoła Podstawowa w Nałęczowie

Chłopcy:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Dolnym

2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Nałęczowie

3 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Klementowicach

 

Galeria ...

GR 2018 1

W dniach od 27.11.2017-02.02.2018 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził szkolną zbiórkę monet w ramach ogólnopolskiej XVIII edycji akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebraliśmy olbrzymią liczbę monet: 1 gr-6140 sztuk, 2 gr-3081 sztuk, 5 gr-2382 sztuk, 10 gr-785 sztuk, 20 gr- 526 sztuk, 50 gr- 79 sztuk, 1zł-28 sztuk, 2 zł- 9 sztuk,   5zł- 12 sztuk. Łącznie zebrano 13042 monety, które po przeliczeniu dały kwotę 571,32.

   GR 2018 2    GR 2018 3

Samorząd Uczniowski ogłosił klasową rywalizację w zbiórce monet. Oto wyniki:

1 miejsce klasa 2b gimnazjum(288,81)

2 miejsce klasa 3b gimnazjum (177,53)

   GR 2018 4    GR 2018 5

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę.

   GR 2018 6    GR 2018 7

Markuszow 2018 1

     Wspaniale rozpoczął się sportowy 2018 rok dla naszej szkoły. 11.01.2018 r .tenisistki reprezentujące Niepubliczną Szkołę Podstawową w Klementowicach zajęły 1 miejsce na mistrzostwach międzygminnych w tenisie stołowym dziewcząt w Markuszowie, powtarzając ten wyczyn 3 raz z rzędu. Chłopcy zajęli 2 miejsce i obie nasze drużyny zobaczymy na mistrzostwach powiatu w Nałęczowie.

      Trener Andrzej Jarzynka postawił na żelazny skład, który od trzech lat praktycznie się nie zmienia i przynosi to efekt w postaci kolejnych sukcesów. Nasze dziewczęta w składzie: Ewa Samorek, Julia Ścibior i Dominika Lis nie miały sobie równych podczas mistrzostw w Szkole Podstawowej w Markuszowie. Jako dwukrotne złote medalistki mistrzostw powiatu z roku 2016 i 2017, były faworytkami tego turnieju. Jak się okazało rola faworytek bardzo odpowiada naszym dziewczętom i jak burza odprawiły swoje przeciwniczki z kwitkiem nie tracą nawet jednego seta w rozgrywkach. Chłopcy w składzie: Jakub Tarkowski, Karol Grykałowski, Adrian Płowaś i Michał Tarkowski byli bliscy powtórzenia wyniku dziewcząt, jednak w walce o 1 miejsce 2 małe punkty w grze deblowej zadecydowały o zwycięstwie Markuszowa, w stosunku 3-2. Już za tydzień będzie okazja do rewanżu bowiem dwie najlepsze drużyny tego szczebla awansowały do mistrzostw powiatu.

Tenis stołowy - Markuszów 2018

 

DSC02413

    22 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się jasełka.Uczniowie gimnazjum oraz 7 klasy wcielili się w aktorów, wprowadzając nas w misterium Narodzenia Pańskiego. Za Scenariusz przedstawienia oraz przygotowanie aktorów odpowiedzialna była Pani Ewelina Paczuska. Scenografię oraz kostiumy przygotowała klasa 3 "a" pod opieką wychowawcy klasy Pani Katarzyny Grzegorczyk. Muzykę na tę uroczystość przygotował Pan Mieczysław Szczepaniak. Po części artystycznej rozstrzygnięto konkurs Samorządu Uczniowskiego na najładniej ubrane drzewko choinkowe.

IMG 6754
     Oto wyniki:
1 miejsce- 1 liceum
Wyróżnienia: 
7 szkoła podstawowa, 2 b gimnazjum, 3 b gimnazjum, 2 liceum, 2 technikum.

IMG 6759
Następnie wszyscy rozeszli się do sal na wigilie klasowe.

IMG 6786

IMG 1797

      
   14 grudnia 2017 r. młodzież ZSA w Klementowicach wyjechała na wycieczkę do Łodzi na Klubowe Mistrzostwa Świata  w siatkówce mężczyzn. Impreza ta rozgrywana była w Atlas Arenie, gdzie rywalizowały drużyny z grupy B. Nasi uczniowie obejrzeli 2 mecze: pierwszy pomiędzy mistrzem Argentyny Personal Bolivar i mistrzem Chin Shanghai Volleyball oraz drugi niesamowicie atrakcyjny pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i zwycięzcą Ligi Mistrzów mistrzem Rosji Zenitem Kazań. Koszty wycieczki dla naszych medalistów mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych pokryła szkoła w nagrodę za osiągnięcia sportowe na arenie wojewódzkiej.

   Przed mistrzostwami nasi uczniowie zwiedzali miasto Łódź razem z opiekunami wycieczki Panem Wociechem Witkowskim i Panem Andrzejem Jarzynką. O godzinie 17.30 rozpoczął się pierwszy mecz. Rywalizacja trwała ponad 2 godziny, a zwycięzcą okazała się ekipa z Chin Shanghai Volleyball, która to pokonała mistrza Argentyny Personal Bolivar 3-2. O godzinie 20.30 rozpoczął się drugi mecz na który wszyscy czekali z niecierpliwością od kilku tygodni. PGE Skra Bełchatów z najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata 2014 roku Mariuszem Wlazłym na czele mierzyła się z mistrzem Rosji naszpikowanym gwiazdami światowej siatkówki Zenitem Kazań. W ekipie rosyjskiej występują m.in. tacy zawodnicy jak: Matthew Andersson, Maksim Michailov czy Wilfredo Leon Venero. Oba zespoły zanotowały zwycięstwa nad Personalem Bolivar i Shanghai Volleyclub, dzięki czemu już w środę zapewniły sobie awans do półfinału. Czwartkowa potyczka była więc walką o pierwsze miejsce w grupie B. Polska drużyna niesiona dopingiem około 6 tysięcy kibiców powalczyła jedynie w pierwszym secie przegranym na przewagi 27-29. W drugim i trzecim secie przewaga Zenitu była zdecydowana stąd wynik 3-0 dla drużyny rosyjskiej. Bełchatowianie przegrali, ale mieli już zapewniony awans do półfinału. Tam zmierzą się z Cucine Lube Civitanova, najlepszą drużyną grupy A.

Galeria ...

   Po meczu nasi uczniowie przenieśli doping i chóralne śpiewy do autokaru, którym w wesołej atmosferze wrócili nad ranem do Klementowic.

Stypendia z Fundacji św. Mikołaja
w Zespole Szkół Agrobiznesu w  Klementowicach

stypendysci

   Fundacja Świętego Mikołaja działa od 18 lat. Program Stypendia św. Mikołaja stworzony jest po to , by budować więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Społeczność lokalna i absolwenci fundując stypendia w wybranej szkole, dają ich uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację i  spełnienie marzeń. Obecnie w programie stypendialnym bierze udział 287 szkół w Polsce.

    Stypendium może ufundować każdy , kto chce pomóc młodym, zdolnym osobom w trudnej sytuacji materialnej. Stypendium jest formą wyróżnienia i motywacją samą w sobie. W Polsce jeszcze tego nie doceniamy, ale edukacja jest najcenniejszą rzeczą jaką możemy dać dzieciom.

    Stypendia są przyznawane na podstawie Regulaminu przez komisje stypendialne utworzone w  szkołach. W każdej szkole jest powoływany koordynator, do którego zadań należy m.in. zbieranie wniosków i sprawozdań od uczniów, a także kontakt z fundacją.

    Kryteria przyznawania stypendium to dochód na osobę w rodzinie, średnia ocen z roku poprzedzającego przyznanie stypendium i inne osiągnięcia oraz aktywność społeczno-kulturalna.

    W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkól Agrobiznesu komisja stypendialna przyznała stypendia dla 6 uczniów na kwotę 12 600,00 zł. Stypendyści oprócz wysokich wyników w nauce mają duże osiągnięcia sportowe, artystyczne i społeczne. Pięciu stypendystów tańczy w Młodzieżowym Zespole Tańca Ludowego.

    Kasia Kruk i Krystian Bartuzi zajęli I miejsce w kategorii IV D w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica”, II miejsce w kategorii IV D w III Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Bursztynowy Żagiel”, II miejsce w kat. IV OPEN w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica, VI miejsce w kat. IV B w XIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „ O Pierścień Księżnej Izabeli”.

   Daniel Kruk zajął III miejsce w kat. IV D w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich  „ O Szablę Kmicica” w Drohiczynie oraz IV miejsce w kat. IV OPEN w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Szablę Kmicica”.

   Rodzeństwo Kasia i Daniel Krukowie są absolwentami  2 edycji Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja. W ubiegłym roku szkolnym zrealizowali projekt „ Panie! Panowie! Do Mazura…”. Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego zajął II miejsce w Siódmym Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „7 Talent”.

   Nasze stypendystki Kasia Kruk i Natalia Śmich mają również osiągnięcia sportowe: III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Puławskiego w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Licealiada 2017.

   Drużyna sportowa, w której występują Krystian Bartuzi i Daniel Kruk zajęła III miejsce w Turnieju Siatkówki Mężczyzn Klementovia CUP  2017 , III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.

    Gimnazjalista Jakub Tarkowski zajął I miejsce w Międzygminnym Turnieju Tenisa Stołowego, I miejsce w Czwartych Mistrzostwach Nałęczowa w Pływaniu, I miejsce w sztafecie w Czwartych Mistrzostwach Nałęczowa w Pływaniu; 3 miejsce w powiatowych zawodach drużynowych w tenisie stołowym, 2 miejsce w międzygimnazjalnych zawodach w tenisie stołowym, 1 miejsce w międzygimnazjalnych zawodach w  siatkówkę, 3 miejsce w powiatowych zawodach w siatkówkę,  4 miejsce w międzygimnazjalnych zawodach sportowych w piłkę nożną Gimnazjada 2017.

    Karol Grykałowski zajął II miejsce w międzygminnym turnieju tenisa stołowego, zdobył brązowy medal w zawodach powiatowych „Gimnazjada 2016” w tenisie stołowym. Był uczestnikiem Lokalnej Ligi Siatkówki KLEM-LIGA. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.
Wszyscy nasi stypendyści działają charytatywnie, przeprowadzają zbiórki pieniędzy na rzecz chorych, zbierają nakrętki, baterie, działają w samorządzie szkolnym i klasowym.

                                                                              Koordynator Teresa Chojnacka

    paczka dla Kacpra 1

    8 grudnia Samorząd Uczniowski spakował paczkę dla 11-letniego Kacpra z Domu Dziecka w Krakowie. Znalazły się w niej rzeczy, o które prosił w liście do świętego Mikołaja oraz upominki niespodzianki.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.

Galeria ...

      PDPZ 2017 4

Od 20 listopada do 4 grudnia 2017 roku nasza szkoła prowadziła zbiórkę artykułów spożywczych, głównie słodyczy i maskotek w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

PDPZ 2017 5

     26 listopada wolontariuszki , wspólnie z przedstawicielem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kurowie - panią Alicją Tarkowską, zbierały przed sumą odpustową przy kościele parafialnym w Klementowicach dary rzeczowe. Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane na paczki świąteczne dla najbiedniejszych dzieci z naszej okolicy.

PDPZ 2017 6

Dziękujemy serdecznie uczniom i nauczycielom, za aktywny udział w akcji.

PDPZ 2017 3

 

PDPZ 2017 1    PDPZ 2017 2

   Tydzien Mlodziezy 2017 29

      Za nami już Tydzień Młodzieży, który trwał od 27.11-01.12.2017 roku. Podczas niego przebieraliśmy się za nauczyciela, postać z bajki, najlepszego przyjaciela/przyjaciółkę, krasnala. Na podsumowanie przeprowadzono już drugą szkolną edycję konkursu "Mam talent”. I miejsce zdobyli w nim: Daniil Parshyn i Vladyslav Kulishov-2 bg. Następnie Krystian Kałdonek poprowadził teleturniej "Gra w ciemno”. Statuetkę Top Uczestnika otrzymał najmłodszy gracz -Maciej Blicharz z 7SP). W zabawie "Kocham cię szkoło" I miejsce wywalczyła grupa "Pędzące imadła" - K. Kałdonek, K. Ścibior, Sz. Lis, P. Stasiak.

Później pan dyrektor Zbigniew Turkowski wręczał medale, dyplomy i nagrody.

     Oto wyniki :

Przeciąganie liny: 1 miejsce- 4at, 2 miejsce- 3at, 3 miejsce- 3LO

Siatkówka: 1 miejsce- 3LO, 2 miejsce- 2LO, 3 miejsce- V LO

Piłka halowa: 1 miejsce- 3LO, 2 miejsce-4at, 3 miejsce-VLO

Konkurs filmowy: 1 miejsce-Julia Sumorek, Klaudia Eciak, Izabela Eciak

Konkurs "Genialny umysł"-klasa 3 bg

Konkurs Jaka to melodia: 1 miejsce- Krystian Bartuzi, Natalia Śmich, Monika Rodzik

Miss i Mr. Tygodnia Młodzieży- Aleksandra Stasiak, Przemysław Robak

W sali polonistycznej działała kawiarenka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

 

Galeria ...

    Moja przygoda w szkolnej bibliotece 4

    Karolina Jeziorska (2b gimnazjum) i Sofiia Melnyk (3b gimnazjum), zdobyły I i II miejsce ( w kategorii szkół gimnazjalnych) w wojewódzkim konkursie plastycznym "Moja przygoda w szkolnej bibliotece ze znanym lublinianinem", pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jego celem było zapoznanie uczniów z sylwetkami znanych lublinian oraz kształtowanie przynależności do małej i wielkiej ojczyzny, budowanie więzi lokalnych opartych na świadomości wspólnego dziedzictwa. Wręczenie upominków i dyplomów odbyło się 30 listopada na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie.

Galeria ...

Gratulujemy sukcesu.

 IMG 0218

       23.11.2017 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi rywalizowała na mistrzostwach województwa LZS  w siatkówkę. Po bardzo zaciętych meczach zdołaliśmy wywalczyć 4 miejsce, powtarzając wynik dziewcząt sprzed kilku tygodni. Do miejsca na podium zabrakło niewiele. Co prawda mecz o 3 miejsce ze Strachosławiem przegraliśmy 0-2 ale w pierwszym secie wygrywaliśmy 15-8. Rywale zdołali jednak odrobić straty i wygrać 19-17. W drugim secie też widać było przebłyski bardzo dobrej gry jednak parę niewymuszonych błędów też nam się przytrafiło i przegraliśmy 14-19. W ubiegłym roku również było 4 miejsce z tym, że skład w 80% został zmieniony.  W mistrzostwach trener sprawdził wszystkich 12 reprezentantów pod kątem przyszłorocznych mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych w związku z faktem, że obecni srebrni medaliści z liceum i technikum to uczniowie klas maturalnych. W przyszłym roku zatem  połowę składu stanowić będą uczniowie obecnej 3 klasy gimnazjum. Po takich meczach jak z Żyrzynem (3-1) czy Wierzbicą z którą wygraliśmy 2-1 widać duży potencjał drużyny, który poparty pracą na treningach może przynieść owoce w niedalekiej przyszłości. Mistrzostwa wygrał Nałęczów przed Opolem Lubelskim i Strachosławiem.

Galeria ..

      Skład naszej drużyny: Jakub Tarkowski (kapitan), Michał Tarkowski, Jakub Wrzesiński, Daniel Kryvoszlyk, Adrian Bieniek, Karol Grykałowski, Jan Saran, Mateusz Syroka, Kamil Gawlik, Mateusz Sowiński, Adrian Płowaś, Damian Grabczak, trener Andrzej Jarzynka.

p rodzakom 4    

    Od 23 października do 17 listopada nasza szkoła włączyła się w XVIII edycję akcji „Polacy-Rodakom”. Patronat nad nią objął Lubelski Kurator Oświaty. Jej celem była zbiórka rzeczy  na paczki świąteczno-noworoczne dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbieraliśmy produkty spożywcze o długim terminie ważności, przytulanki oraz książki w języku polskim. Wykonaliśmy własnoręcznie kartki świąteczne.

p rodzakom 1    p rodzakom 2

 

p rodzakom 3    p rodzakom 5

 

p rodzakom 6

     Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom, za czynny udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.

   Ratujemy konie 3

Od 20 października do 20 listopada Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Razem ratujemy konie”. Celem zbiórki było zwrócenie uwagi młodzieży na problem wywozu polskich koni do rzeźni pod koniec ich życia oraz możliwość ich wykorzystania w celach rehabilitacyjnych dla dzieci z autyzmem. Zebrane fundusze pomogą w wybudowaniu stajni dla zwierząt w ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku koło Szczebrzeszyna.

Ratujemy konie 1    Ratujemy konie 6

 

Ratujemy konie 2    Ratujemy konie 5

 

Ratujemy konie 4

Dziękujemy wszystkim za wpłaty.

 turniej niepodleglosciowy

Zaledwie dwa dni po mistrzostwach województwa nasze dziewczęta wzięły udział w silnie obsadzonym Otwartym Turnieju Niepodległości drużyn żeńskich, którego organizatorem był UKS "Dziewiątka" Puławy. Spośród 6 najsilniejszych ekip powiatu, nasza reprezentacja potwierdziła wysoką formę i zajęła II miejsce, przegrywając w finale imprezy 1-2 z II LO Puławy po jednym z najlepszych meczów w historii w naszym wykonaniu. Finalistki pokazały siatkówkę na najwyższym poziomie i już nie możemy się doczekać rewanżu podczas Licealiady.

Turniej rozgrywany był w 2 grupach 3 zespołowych. Nasza szkoła rywalizowała z UKS „Dziewiątka” Puławy i III LO Puławy („piątka”). Pierwszy mecz z gospodarzami turnieju UKS „Dziewiątka” to huśtawka nastrojów i dreszczowiec z happy endem. Pierwszego seta wygraliśmy 20-8. Dominacja naszej drużyny nie podlegała żadnej wątpliwości. Drugi set w turniejach to największa bolączka naszej drużyny. Mamy ogromne problemy z koncentracją i sami podajemy rękę bezradnym przeciwnikom jak w meczu z Dęblinem czy Świdnikiem. Niestety tym razem było podobnie i zanim weszliśmy w mecz było 2-12. Później kilka ładnych akcji naszej drużyny i gra mogła się podobać jednak na punkty to się nie przełożyło i sromotnie przegraliśmy 6-20, a setach remis 1-1. Tie-break to jak zawsze trochę loteria i ogromne emocje. Od początku delikatną przewagę miał UKS Dziewiątka, a my czekaliśmy na błędy przeciwnika. Przy wyniku 12-12 nastąpił moment przełomowy. Znajdująca się na pozycji rozgrywającej Natalia Śmich wykonała magiczną kiwkę z drugiej piłki tuż za siatkę wprawiając w osłupienie przeciwniczki, które stały jak posągi przez dłuższą chwilę. Ponadto zagranie to wywołało ciszę na sali gimnastycznej wśród kibiców, która była cenniejsza na boisku przeciwnika niż owacja na stojąco na własnej sali. Niewątpliwie był to wyraz uznania i trochę niedowierzania, że „jakaś” drużyna spoza Puław może wykonać takie mistrzowskie zagranie w decydującym momencie meczu. Po chwili ciszy słychać już było radosny okrzyk naszych dziewcząt ze słynnym: „HEEEJ LADIES!” Po takiej akcji przeciwniczki już się nie otrząsnęły i wygraliśmy 15-12, a cały mecz 2-1. W drugim meczu mierzyliśmy się z III LO Puławy czyli „piątką” i tutaj tradycyjnie już pierwszy set to gra bez zarzutów i wygrana 20-8, natomiast w drugim secie pomimo drobnych błędów (można już do tego przywyknąć), nie daliśmy się rozwinąć rywalkom i wygraliśmy 20-12, a cały mecz 2-0. Zatem ZSA w Klementowicach wygrał swoją grupę i w nagrodę zagrał o 1 miejsce w turnieju. Naprzeciw naszych siatkarek stanęły dziewczęta z II LO Puławy, faworytki turnieju. Pierwszy set w wykonaniu naszych to gra na bardzo wysokim poziomie i walka punkt za punkt. W końcówce seta pokazaliśmy pełnię naszych możliwości wygrywając 20-18. Drugi set można by było przemilczeć bowiem przegraliśmy 14-20, jednak tym razem po zaciętej walce. W tie-breaku prowadzenie zmieniało się się co chwilę, a kibice i zawodniczki innych drużyn czekających na zakończenie turnieju oglądali siatkówkę na ligowym poziomie. Na turnieju tym była również telewizja puławska. Przy wyniku 9-9 przeciwniczki sprawiły nam sporo problemu zagrywką i zdobyły 4 punkty z rzędu. Niestety nie udało nam się ich dogonić i przegraliśmy 10-15, a cały mecz 1-2. Forma w jakiej obecnie są nasze siatkarki przypomina czasy, kiedy również mieliśmy ekipę z prawdziwego zdarzenia z rocznika 1993 z Karoliną Pączkowską i Joanną Eciak jako kapitankami zespołu. Gratulacje dla całego zespołu za wspaniały występ natomiast rozgrywająca Monika Rodzik zagrała turniej swojego życia. Niewątpliwie gwiazdą naszego zespołu na tym turnieju była Natalia Śmich, która oprócz wspomnianej akcji turnieju, seriami zdobywała punkty zagrywką, a w ataku była nie do powstrzymania. Już w lutym ponowna szansa na występ w puławskich szkołach podczas Licealiady 2018.

Klasyfikacja turnieju:

1 miejsce: II LO Puławy

2 miejsce: ZSA Klementowice

3 miejsce: UKS „Dziewiątka” Puławy

4 miejsce: ZST Puławy

5 miejsce: III LO Puławy

6 miejsce: ZS 3 Puławy

Galeria ...

Skład naszej drużyny:

Katarzyna Kruk (kapitan), Natalia Śmich, Monika Rodzik, Dominika Bartuzi, Marlena Kozak, Karolina Łowczak, Agata Kołosińska, Kamila Blicharz, Kinga Stasiak, Anna Kruk, trener Andrzej Jarzynka.

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 65036 gości oraz 20 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
955789
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com