Aktualności

A1

    21 marca 2019 roku odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych XV Targi Pracy i Edukacji, na których prezentowały się szkoły, firmy oraz instytucje. Wspólnie z innymi placówkami przedstawiliśmy ofertę edukacyjną skierowaną dla młodzieży na przyszły rok szkolny. Nasze stoisko przyciągało uwagę zwiedzających strojami ludowymi oraz przepiękną dekoracją florystyczną.

DSC00485  DSC00510

DSC00530  DSC00541

A2

DSC00553


DSC00438

Od 1 lutego do 15 marca 2019 roku trwała w szkole akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek” , organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy przede wszystkim bandaże, gazy, plastry, rękawiczki gumowe oraz igły i strzykawki. Zgromadzone środki opatrunkowe trafią do misyjnych szpitali i przychodni w Afryce, gdyż w tych miejscach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster jest na wagę złota.

DSC00186  DSC00434

DSC00448  DSC00454

DSC00464

Serdecznie dziękujemy za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.
 

DSC09389

 

DSC09693     

    We wtorek   5 lutego 2019 r. gościem naszej szkoły był Pan Piotr Tomala - alpinista, himalaista, człowiek wielkiej pasji i charakteru.  Szef programu „Polski Himalaizm Zimowy 2016 – 2020 im. Artura Hajzera”. Uczestnik narodowej  zimowej wyprawy na K2. Mierzący 8611 m n.p.m. szczyt pozostaje ostatnim z czternastu ośmiotysięczników niezdobytych zimą.

    Pan Tomala niezwykle  ciekawie  opowiadał o ostatniej wyprawie na K2. Zaprezentował film  i zdjęcia z ekspedycji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt wysokowspinaczkowy, podstawowy ekwipunek himalaisty i zaprezentować się w kombinezonie z wyprawy  na K2.  Pan Piotr Tomala chętnie rozmawiał  z uczniami i odpowiadał na pytania.  Można było też zrobić  pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autograf z dedykacją.  Spotkanie  cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Organizatorem  była  pani Edyta Kuśmirska.

      Galeria ...

ZSA od kilku lat w czołówce powiatu

IMG 1731  IMG 1987

Nasze siatkarki i siatkarze ze szkoły ponadpodstawowej zakończyli zmagania w mistrzostwach powiatu puławskiego szkół średnich. Zarówno chłopcom jak i dziewczętom należą się wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły.  Chłopcy zajęli trzecie miejsce czyli medalowe, natomiast dziewczęta najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce.

Biorąc pod uwagę fakt, że w powiecie puławskim jest kilkanaście szkół średnich, to wynik uzyskany przez naszych uczniów jest godny podziwu. Warto zaznaczyć, że od lat jesteśmy jedyną szkołą wiejską z powodzeniem rywalizującą ze szkołami z Puław, Nałęczowa czy Kazimierza Dolnego.  Nasze dziewczęta od kilku lat kwalifikują się do wielkiego finału tak jak  w 2017 roku zajmując II miejsce w powiecie, w 2018 roku również II miejsce w powiecie i w tym roku 4 miejsce. Chłopcy natomiast mogą pochwalić sie jeszcze lepszym wynikiem bowiem w 2015 roku zajęli II miejsce w powiecie, w 2016 roku również II miejsce w powiecie,  w 2018 roku historyczne I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie i 5 miejsce w województwie, natomiast w tym roku III miejsce w powiecie. Inne szkoły puławskie takie jak np. ZS nr 1 ("gary"), ZS nr 3("szpulki") czy LO  I Puławy ("czartorych") w kategorii dziewcząt od kilku lat mogą tylko pomarzyć o miejscach medalowych w rozgrywkach powiatowych, natomiast w kategorii chłopców za nami plasują sie od lat takie szkoły jak: LO I Puławy ("czartorych"), LO II Puławy ("dziewiątka"), LO III Puławy ("piątka"), ZS 1 ("gary"), ZS 3 Puławy ("szpulki") i wiele szkół z poza Puław. Dlatego też wynik z tego roku dziewcząt tuż za podium i chłopców na najniższym stopniu podium może być dla niektórych małym rozczarowaniem, jednak trzeba pamiętać , że w sporcie nie zawsze faworyci wygrywają, a przy równych zespołach decyduje dyspozycja dnia i wiele innych czynników zewnętrznych. Ponadto turniej finałowy w kategorii chłopców miał być rozegrany w Klementowicach, a nie w ZST w Puławach i to miało istotny wpływ na ostateczne wyniki rywalizacji w której przegraliśmy z ZST 0-2 (22-25 i 13-25) oraz z ZS nr 2 Puławy 0-2 (22-25, 23-25). Przy tak wyrównanym poziomie, decydującym czynnikiem jest atut własnego boiska. Podobnie było z rywalizacja grupową dziewcząt, która miała być rozegrana w Klementowicach. Jak wiadomo Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Puławach przeniósł rywalizację do Puław argumentując, że:  "...nieuczciwe byłoby wysyłać 3 szkoły poza teren miasta. PSZS nie ma zabezpieczonych pieniędzy na takie wyjazdy..."

Gratulujemy naszym sportowcom bardzo dobrych wyników, które zostały wypracowane na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Klementovia", działającego przy naszej szkole.

    Galeria ...

Skład reprezentacji dziewcząt w siatkówkę podczas Licealiady 2019: Dominika Bartuzi (kapitan), Monika Rodzik, Natalia Śmich, Karolina Łowczak, Aleksandra Migdal, Dominika Lis, Mariia Feofilaktova, Wiktoria Mańka, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: II LO Puławy

2 miejsce: ZST Puławy

3 miejsce: III LO Puławy

4 miejsce: ZSA Klementowice

Skład reprezentacji chłopców w siatkówkę podczas Licealiady 2019: Krystian Kałdonek (kapitan), Bartosz Kozak, Roman Romanov, Bartłomiej Kozak, Marcin Saran, Grzegorz Cwajda, Jakub Tarkowski, Adrian Bieniek, Karol Ścibior, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: ZST Puławy

2 miejsce: ZS nr 2 Puławy

3 miejsce: ZSA Klementowice

 

 

      DSC00324

  14 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie odbył się XVII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy o Tematyce Wiejskiej. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Kurów. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą ludową miejscowych poetów, budowanie poczucia tożsamości do ziemi rodzinnej oraz budzenie wrażliwości na piękno języka i sugestywność malowanych nim obrazów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice.1 miejsce w kategorii szkoła podstawowa zdobyła Julia Kruk, w gimnazjum 1 miejsce otrzymała Klaudia Eciak. Pierwsza z dziewcząt recytowała wiersz „Piękno wsi” oraz prozę „Jak diabeł łorać ludzi nałucuł” Bronisława Pietraka. Klaudia natomiast  utwory Zbigniewa Kozaka: „Los” i „Ło kościele co sio zapot w lesie pot ziomio”.Serdecznie gratulujemy sukcesu.

  DSC00213  DSC00230

 DSC00262   DSC00209    

DSC00241   DSC00241

DSC00288   DSC00306

DSC00071„Mowa ojczysta; to nie wybrane i dobrane dla dziecka przepisy i morały, a powietrze, którym dusza jego oddycha na równi ze zbiorową duszą całego narodu”.

                                                                                                 Janusz  Korczak

    DSC00058  DSC00009

 

DSC00020  DSC00026

       Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został on ustanowiony w 1999 roku, żeby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata. Chciano również zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych oraz ginących. Na świecie istnieje około 6,5 tysiąca języków, z których połowa jest tak rzadko używana, iż mogą zniknąć w ciągu kilku następnych pokoleń. Niektórzy naukowcy przewidują, że do końca XXI wieku przetrwa zaledwie jedna dziesiąta obecnie używanych języków. Najbardziej popularne języki to: chiński, angielski, hiszpański, hindi, arabski. Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego . W tym roku ten dzień przypadł w ferie zimowe, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy go 27 lutego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W ramach tego przedsięwzięcia dziewczęta z 3bg ((Iza, Klaudia, Monika, Paulina) przygotowały ciekawe pytania i niełatwe do wypowiedzenia łamańce językowe. Największą wiedzą polonistyczną wykazały się: 1 miejsce-Tina Blicharz 7SP,2 miejsce- Julia Kruk-8SP, 3 miejsce-Julia Sumorek 3bg.Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

DSC00034  DSC00040

DSC00003

DSC09998    DSC00066

 

ZSA    

26 lutego 2019 r. odbyły się eliminacje do finału w siatkówce dziewcząt w ramach Licealiady 2019. Po dwóch zwycięstwach z IV LO Puławy i ZS nr 3 Puławy w identycznym stosunku 2-0, zanotowaliśmy również jedną porażkę z zamienionym w ostatniej chwili gospodarzem ZST w Puławach 0-2. W wielkim finale zmierzymy się z dwiema najlepszymi drużynami z grupy B czyli z II LO Puławy i III LO Puławy. Gratulacje dziewczęta dobrego wyniku!

IMG 1417  IMG 1422

IMG 1430  IMG 1448

      W pierwszym meczu z ZS nr 3 w Puławach (szpulkami) straciliśmy zaledwie 10 punktów w dwóch setach. Wynik 2-0 (25-7, 25-3) świadczy o totalnej dominacji w tym meczu, a najwięcej pracy miały trzy dziewczęta na zagrywce Dominika, Natalia i Monika, która pierwszy kontakt z piłką odnotowała po 5 minutach gry. W siatkówce jest to praktycznie niespotykane. Tak łatwej przeprawy nikt się nie spodziewał i to uśpiło nasze siatkarki. W drugim meczu stoczyliśmy ciężki bój z ZST Puławy, któremu Powiatowy Szkolny Związek Sportowy ufundował prawo organizacji turnieju niestety naszym kosztem.  Przewodniczący tej organizacji Pan Sławomir Michna tak argumentował zmianę gospodarza rozgrywek na 5 dni przed wyznaczonym terminem: "W związku z tym, iż w zawodach bierze udział 7 szkół z Puław i jedna z poza miasta nieuczciwe byłoby wysyłać 3 szkoły poza teren miasta. PSZS nie ma zabezpieczonych pieniędzy na takie wyjazdy. Ponadto w ZSA Klementowice jest możliwość rozgrywania meczy tylko na jednym boisku, co znacznie wydłużyłoby czas rozgrywania zawodów, a co za tym idzie także komfort uczestników. W ZST, w którym ostatecznie postanowiono rozgrywać zawody, istnieje możliwość rozstawiani dwóch boisk, dzięki czemu 4 zespoły grają jednocześnie." Jak ważny jest atut własnego boiska wiemy chociażby na przykładzie naszych chłopców. Wracając do meczu to pierwszego seta nasze dziewczęta po prostu przespały przegrywając 14-25. W drugim secie było już znacznie lepiej i nawiązaliśmy równa walkę. Końcówkę lepiej rozegrały przeciwniczki wygrywając 25-23, a cały mecz 2-0.  W trzecim meczu z IV LO Puławy znowu pokazaliśmy moc i gładko wygraliśmy 2-0 (25-12, 25-18).

IMG 1459  IMG 1464

IMG 1473  IMG 1479

     Kontynuujemy zatem wspaniałą passę jeśli chodzi o wyniki w siatkówce dziewcząt i chłopców. Dziewczęta trzeci raz z rzędu zakwalifikowały się do wielkiego finału mistrzostw powiatu. Przypomnijmy, że w roku 2017 i 2018 zajęliśmy 2 miejsce. w 2019 roku jesteśmy już w najlepszej czwórce . Finały odbędą się 28 lutego 2019 r. Skład naszej reprezentacji: Dominika Bartuzi (kapitan), Natalia Śmich, Monika Rodzik, Karolina Łowczak, Mariia Feeofilaktova, Aleksandra Migdal, Dominika Lis, Wiktoria Mańka, trener Andrzej Jarzynka.

IMG 1506  IMG 1522

IMG 1523  IMG 1526

Ostateczna klasyfikacja etapu grupowego Licealiady 2019:

1 miejsce: ZST w Puławach

2 miejsce: Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

3 miejsce: IV Liceum Ogólnokształcące w Puławach

4 miejsce: Zespół Szkół nr 3 w Puławach

IMG 1596  IMG 1626

IMG 1628  IMG 1639

ZSA   

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi chłopcy podczas etapu grupowego w siatkówkę szkół ponadpodstawowych w ramach Licealiady 2019. Zawody rozegrane zostały na naszej szczęśliwej sali gimnastycznej, a nasza drużyna zajęła 1 miejsce w grupie uzyskując awans do wielkiego finału. Gratulacje chłopaki!!!

IMG 1184  IMG 1205

IMG 1197  IMG 1195

IMG 1194  IMG 1193

IMG 1187  IMG 1208

    Najwcześniej bo 25 lutego 2019 r. rywalizację zaczęła grupa A, której gospodarzem został ZSA w Klementowicach. Do Klementowic przyjechały dwie szkoły z Puław, a mianowicie II LO i IV LO. Pierwszy mecz nasi siatkarze gładko wygrali 2-0  (25-10, 25-11) z IV LO w Puławach. Kluczem do zwycięstwa była perfekcyjna zagrywka całego naszego zespołu. W drugim meczu było znacznie ciężej. Pierwszy set wygrany 25-20 nasi chłopcy zdominowali dopiero w końcówce. W drugim secie punkty zdobywały drużyny seriami. Prowadziliśmy 8-2, a po chwili było już 8-8. Ponownie odskoczyliśmy na 13-8 by po chwili na tablicy wyników pojawił się wynik 13-16 dla przeciwnika. Przy stanie 18-18 ponownie odskoczyliśmy na 23-18, przeciwnik doszedł na 23-22 ale na więcej nie pozwoliliśmy popularnej „dziewiątce”. Kolejne 2 punkty padły łupem naszej drużyny i ostatecznie wygraliśmy 25-22, a cały mecz 2-0 wygrywając grupę A. W meczu o drugie miejsce toczył się wyrównany pojedynek i dopiero w tie-breaku II LO Puławy pokonało IV LO Puławy.  Rywalizacja w grupach B i C rozpocznie się 27 lutego 2019 r. i dopiero wtedy poznamy przeciwników w wielkim finale.

IMG 1209  IMG 1240

IMG 1224  IMG 1255

IMG 1257  IMG 1270

IMG 1269  IMG 1268

Ostateczna klasyfikacja etapu grupowego Licealiady 2019:

1 miejsce: Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

2 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Puławach

3 miejsce: IV Liceum Ogólnokształcące w Puławach

Nasi siatkarze wystąpili w następującym składzie: Krystian Kałdonek, Bartosz Kozak, Bartłomiej Kozak, Jakub Tarkowski, Kacper Jasiocha, Adrian Bieniek, Marcin Saran, Karol Ścibior, Roman Romanov, Tomasz Rodzik, Patryk Pawełczak oraz trener Andrzej Jarzynka.

 

IMG 1296  IMG 1288

IMG 1277

1

       Podczas Tygodnia Młodzieży (10-11 grudnia) odbył się kiermasz , podczas którego uczniowie sprzedawali pierniczki i inne słodkości. Za zgromadzone pieniądze Samorząd Uczniowski zakupił cztery duże worki suchej karmy.

DSC09421

Przez cały styczeń trwała zbiórka jedzenia dla psów i kotów. Jej celem było propagowanie świadomej opieki nad zwierzętami. Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

DSC09430

Serdeczne podziękowanie składamy pani Sylwii Byzdrze za transport karmy oraz uczniom, którzy w swoim wolnym czasie odwiedzili samotne zwierzęta.

DSC09543

 2  3

DSC09533  DSC09549

DSC09554  DSC09562

DSC09603  DSC09607

DSC09628

Fotogaleria ....

DSC08788

W dniach od 26.11.2018-02.01.2019 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził szkolną zbiórkę monet w ramach ogólnopolskiej XIX edycji akcji "Góra Grosza", organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych.

DSC08736  DSC08760

 

DSC08763  DSC08770
Zebraliśmy dużą liczbę monet: 1 gr-3817 sztuk, 2 gr-1865 sztuk, 5 gr- 1705 sztuk, 10 gr-515 sztuk, 20 gr-227 sztuk, 50 gr- 29 sztuk, 1 zł-10 sztuk, 2 zł-1 sztuka, 5 zł-1 sztuka. Łącznie zebrano 8170 monet, które po przeliczeniu dały kwotę 289,12.
Wyniki rywalizacji w zbiórce monet:
1 miejsce- 3 bg
2 miejsce-3 liceum
3 miejsce-7 SP

DSC08795  DSC09311

DSC08807  DSC08812
Dziękujemy wszystkim wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji.

DSC09047 

DSC09310

 

DSC08618    

Za nami już Tydzień Młodzieży, coroczna impreza organizowana przez Samorząd Uczniowski. Podczas niego przebieraliśmy się za postać z bajki, dzieci, smerfy albo dziewczyna za chłopaka i chłopak za dziewczynę, nauczycieli, diabełki.  W piątek, na podsumowanie przedsięwzięcia, pan dyrektor Zbigniew Turkowski wręczał medale, dyplomy i nagrody.

     Oto wyniki :

Siatkówka
1 miejsce 3LO
2 miejsce nauczyciele
3 miejsce 3a gimnazjum

Piłka halowa 
1 miejsce nauczyciele
2 miejsce 1LO
3 miejsce 4at

Przeciąganie liny
1 miejsce 4at
2 miejsce 3a gimnazjum
3 miejsce 2LO

Pozostałe konkursy:
Jaka to melodia? 1 miejsce Łucja Kałdonek, Oliwia Płowaś, Julia Sumorek
Miss i Mister Tygodnia Młodzieży Julia Sumorek, Jakub Samiec
Konkurs polonistyczny Klaudia Eciak, Monika Członka
Konkurs filmowy Izabela Eciak, Julia Sumorek
Mam Talent 1 miejsce Sofiia Semenova, Yevheniia Poslovska
Gra w ciemno Top uczestnik Roman Romanov

W sali polonistycznej działała kawiarenka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

Fotogaleria ...

DSC07603

Od 15 do 30 listopada 2018 roku w naszej szkole trwała akcja charytatywna „Zaczarowany ołówek”, która była organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Jej nazwa została zaczerpnięta ze znanej polskiej bajki rysunkowej. Zbieraliśmy najpotrzebniejsze przybory szkolne dla dzieci z Afryki: kredki, ołówki, gumki, temperówki, linijki, zeszyty i bloki rysunkowe.

DSC07606   DSC07611

    DSC07617    DSC07619

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

IMG 8901

Vice mistrzynie województwa w siatkówce

      Zdobywanie medali na mistrzostwach województwa to dla naszych dziewcząt bułka z masłem. Tak humorystycznie można podsumować występ żeńskiej reprezentacji ZSA w Klementowicach 5 grudnia 2018 r. w Kocku. A już na poważnie to sukces nie wziął się z nikąd. Wywalczenie srebrnych medali i otrzymanie nagrody dla Natalii Śmich jako najlepszej zawodniczki mistrzostw to efekt treningów na sks-ach i uks-ach od 1 klasy gimnazjum. Dodatkowo dziewczęta od kilku lat rywalizują głównie z chłopakami w KLEM-LIDZE (regionalnej lidze siatkówki)  prowadzonej przez Wojciecha Witkowskiego i Andrzeja Jarzynkę. Fantastyczny występ dziewczęta zawdzięczają jednak swoim głowom. Na tych zawodach może nie byliśmy faworytami ale od kilku ładnych lat przyjeżdżamy z tak dużych imprez z medalami.  Niełatwo jest wytrzymać presje bo na zwodach przy bardzo wyrównanym poziomie decydują detale i właśnie opanowanie. Dlatego też, żeby zwiększyć nasze szanse jeździliśmy tylko w tym roku dwa razy na duże turnieje siatkarskie do Lublina i do Puław, gdzie po zakończeniu edukacji Marleny i Kasi musieliśmy szukać odpowiednich zawodniczek na ich pozycje. I w końcu się udało aby zgrać zespół na najważniejszą imprezę w roku. Po zdobyciu brązowych medali rok i dwa lata temu, przyszedł czas na srebro. Siatkarki z ZSA w Klementowicach zajęły II miejsce, przegrywając w finale z Urzędowem 0-2 pomimo, że w grupie wygrały z tą samą drużyną 2-0. 
     W turnieju finałowym nasze siatkarki po ciężkich pojedynkach wygrały grupę pokonując Jabłoń 2-0 i Urzędów 2-0. Poziom grupowy był bardzo wyrównany i mimo, że nie straciły seta to każda partia wymagała wiele poświęcenia i cierpliwości. W półfinale również nie było łatwo, a rewelacja turnieju czyli Siennica Różana postawiła naprawdę trudne warunki. Ostatecznie ZSA wygrał 2-0, a o końcowym zwycięstwie decydowały szczegóły w tym doping naszych rezerwowych. W finale przeciwnikiem był Urzędów, obrońca tytułu z którym Klementowice wygrały 2-0 w grupie. Pierwszy set meczu finałowego to walk punkt za punkt do wyniku 16-16. W końcówce więcej zimnej krwi zachował Urzędów wygrywając 18-16. W drugim secie zabrakło sił, a przeciwniczkom zaczęło wychodzić wszystko. W efekcie przegrana 7-18 i drugie miejsce w mistrzostwach. Srebro przyjęte zostało jednak z ogromną radością i z pewnością jest wielkim osiągnięciem naszej szkoły. Na zakończenie mistrzostw odbyła się uroczysta dekoracja medalistów. Wszystkie szkoły uczestniczące w finałach otrzymały puchary i dyplomy, a najlepsze trzy drużyny również medale. Organizator ogłosił również wyniki konkursu na najlepszą zawodniczkę turnieju. Spośród 9 głosów, 4 otrzymała Natalia Śmich z ZSA w Klementowicach, również 4 głosy otrzymała Natalia Jastrzębska z Urzędowa i 1 głos ponownie nasza zawodniczka  Monika Rodzik. W tej nietypowej sytuacji zarówno Natalia Śmich jak i Natalia Jastrzębska otrzymały puchary dla MVP Mistrzostw. Gratulacje dla całej drużyny bowiem dziewczęta rezerwowe swoim dopingiem dodawały otuchy tym na boisku w trudnych momentach zawodów, a takie przytrafiały się w każdym meczu. Skład srebrnych medalistek z ZSA: Dominika Bartuzi (kapitan), Natalia Śmich (MVP mistrzostw), Monika Rodzik,  Aleksandra Migdal, Kamila Blicharz, Natalia Paciejewska, Justyna Niezabitowska, Wiktoria Mańka, Dominika Lis, Mariia Feofilaktova, Oliwia Płowaś,  Karolina Łowczak, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcacych w Urzędowie

2 miejsce Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

3 miejsce Zespół Szkół w Dęblinie

4 miejsce Zespół Szkół w Siennicy Różanej

5 miejsce Zespół Szkół w Biłgoraju

6 miejsce Zespół Szkół w Jabłoniu

 

Fotogaleria >>>

Gra lepsza niż wynik na Turnieju Niepodległości w siatkówkę dziewcząt

Turniej Niepodleglosci 1

14 listopada 2018 r. reprezentacja dziewcząt ZSA w Klementowicach brała udział w Turnieju Niepodległości w siatkówkę organizowanym przez UKS „Dziewiątka” Puławy. Na turniej zaproszono 6 zespołów z powiatu puławskiego i ryckiego. Nasza szkoła broniła tytułu vice mistrza wywalczonego przed rokiem. W grupie przegraliśmy z UKS „Dziewiątka” Puławy  0-2 w której to drużynie grała najlepsza zawodniczka powiatu z lat 2009-2011 ale wygraliśmy w drugim meczu z ZST w Puławach 2-1 i to był naprawdę niezły mecz w naszym wykonaniu.

IMG 7276 Kopia    IMG 7282 Kopia

 

IMG 7284 Kopia    IMG 7291 Kopia

Po fazie grupowej wszystkie drużyny miały po 1 zwycięstwie i 1 porażce. Ostatnio nie mamy szczęścia do takich sytuacji i tym razem tradycji stało się zadość. Po przeliczeniu setów ZST w Puławach miał najlepszy bilans i wygrał grupę, a tym samym przepustkę do gry w wielkim finale turnieju. Drugie miejsce w grupie wywalczył UKS „Dziewiątka” Puławy i zagrał o 3 miejsce w turnieju, a nasza szkoła zajęła 3 miejsce w grupie i ostatecznie 5 miejsce w turnieju. Mimo tak odległego miejsca turniej należy zaliczyć do udanych bowiem rozpoznaliśmy przeciwników do walki o 1 miejsce w powiatowych mistrzostwach szkół ponadpodstawowych, a wygranie meczu z ZST Puławy stawia nas w gronie faworytów przed Licealiadą 2019. Oprócz wspomnianych dwóch szkół liczyć się będzie jeszcze II LO Puławy czyli obrońca tytułu sprzed roku, z którym wygraliśmy w dramatycznych okolicznościach 2-1.

IMG 7292 Kopia    IMG 7293 Kopia

 

IMG 7295 Kopia    IMG 7302 Kopia

Na Turnieju Niepodległościowym  przegraliśmy mecz z UKS „Dziewiątka” Puławy który był bardzo dziwny. Zaczęliśmy fenomenalnie od wyniku 11-0, dzięki perfekcyjnej zagrywce Moniki Rodzik. Jednak jak mawiał klasyk: „nie takie mecze można przegrać”. Niestety brak koncentracji w kolejnych akcjach spowodował, że przeciwnik systematycznie odrabiał straty i nagle zrobiło się 22-22. Ostatnie trzy akcje to niewymuszone błędy naszego zespołu i przegrana 22-25. Tak doświadczonej drużynie jak nasza nie powinno się to przytrafiać. W drugim secie trener dokonał zmian jednak obraz gry niewiele się zmieniał, a my popełnialiśmy swoje błędy z czego korzystał UKS „Dziewiątka” i bez wysiłku wygrał 25-15. W drugim meczu z teoretycznie silniejszym rywalem walka toczyła się punkt za punkt, a my zagraliśmy jak przed rokiem z Marleną i Katarzyną oraz chorą w tym dniu Karoliną. Brak połowy podstawowego składu sprzed roku był bardzo widoczny zwłaszcza w pierwszym meczu. Końcówka pierwszego seta z ZST to istny dreszczowiec i walka na przewagi, a decydujący cios zadała Oliwia, która przy wyniku 29-28 wykonała atomową zagrywkę z którą nawet drużyny z najwyższej ligi miały by problemy. W efekcie wygraliśmy 30-28. W drugim secie było bardzo podobnie do wyniku 18-18. Później przytrafił nam się przestój i trochę nieporozumienia na boisku, a przeciwnik to wykorzystał i wygrał 25-19. Mieliśmy zatem remis 1-1. W tie-breaku to my kontrolowaliśmy spotkanie i pewnie zwyciężyliśmy 15-9, a cały mecz 2-1. Brawa dla naszych dziewcząt za charakter i wolę walki do końca, ponieważ taka wygrana daje nam przewagę psychologiczną przed Licealiadą w lutym i marcu, a dodatkowo zarówno dziewczęta jak i chłopcy będą rozgrywać swoje mecze grupowe w Klementowicach za sprawą wywalczenie mistrzostwa i vice mistrzostwa w poprzednim roku.

IMG 7318    IMG 7341

 

IMG 7343    IMG 7350

W przypadku awansu z grupy dziewczęta będą rozgrywać turniej finałowy w II LO w Puławach, natomiast chłopcy… pierwszy raz w historii szkoły na naszym terenie czyli w ZSA w Klementowicach!!! Przywilej organizacji turnieju finałowego przypada bowiem mistrzowi poprzedniego sezonu. Jak bardzo istotne jest rozgrywanie turniejów na własnej sali gimnastycznej pokazali rok temu uczniowie z podstawówki wygrywając etap gminny z Kurowem, a później etap międzygminny z Markuszowem i Żyrzynem.

IMG 7374    IMG 7403

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Niepodległości w Puławach:

1 miejsce: II LO w Puławach

2 miejsce: ZST w Puławach

3 miejsce: UKS „Dziewiątka” w Puławach

4 miejsce: III LO w Puławach

5 miejsce: ZSA w Klementowicach

6 miejsce: ZS w Rykach

Facebook

Nasza prezentacja w informatorze - Zespół Szkół Agrobiznesu

Darmowe_lektury_3-1.png

 

    

 

Logowanie

Witaj!

Gościmy

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1295816
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com