Aktualności

    DSC02403

      W dniu 26 września gościliśmy w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali nam sztukę Moliera pt. „Skąpiec”. Jest to utwór uniwersalny i ponadczasowy. Główny bohater, Harpagon, jest bardzo oszczędny, myśli tylko o swoich pieniądzach. Wszyscy budzą w nim podejrzliwość, ponieważ uważa, że chcą go okraść. Drugim, obok skąpstwa Harpagona, tematem komedii jest sytuacja rodziny podporządkowanej ojcu. Nie kocha on swoich dzieci, nie dba o ich dobro, nie zapewnia im poczucia bezpieczeństwa. Pragnie tylko pieniędzy.

DSC02336

      Utwory Moliera głęboko wnikają w ludzką duszę, ośmieszają wady człowieka. Jednych bawią do łez, innych do łez mogą wzruszać. Zabawne wypowiedzi przeplatają się z cierpkimi i brutalnymi słowami, które przenikają do naszego wnętrza. Dlatego niezmiennie cieszą się wielką popularnością wśród odbiorców.

DSC02365

IMG 20190907 111131

7 września 2019 roku odbyła się ósma edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku wybrano wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury-nowele polskie.

DSC01958  DSC01981

DSC01983  DSC01991

 Narodowe Czytanie odbyło się w sobotę o godz.10.00 w szkolnym parku. Na początku p. Pietrzak przedstawiła cele akcji oraz przeczytała list prezydenta RP zachęcający do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Potem p. Witkowska przypomniała genezę nowel, znaczenie tytułu, głównych bohaterów. Następnie uczniowie czytali „Dym” Marii Konopnickiej. Aby przybliżyć klimat następnej noweli, dziewczęta pomalowały twarz jednego z naszych uczniów w barwy wojenne. Jako głównemu bohaterowi noweli „Sachem” Henryka Sienkiewicza- Indianinowi Czerwonemu Sępowi, założyły kolorowy pióropusz. Potem zostały odczytane fragmenty utworu przez panie wychowawczynie pracujące w internacie. Następnie wybrano osoby, które najładniej czytały. Otrzymały one pamiątkowe dyplomy. Byli to :Tina Blicharz, Serhii Shostak, Kharyton Ponomarenko, Kateryna Yanitska, Taisiia Konieva. Na koniec wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia.

DSC02001  DSC02012

DSC02034  DSC02057

DSC02066  DSC02085

DSC02099  DSC02131

DSC02143  DSC02150

IMG 20190907 111540

 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

DSC01594

       7 czerwca 2019 roku wzięliśmy udział w IV ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam.” W ramach tego wydarzenia uczniowie, w całej Polsce o tej samej godzinie, mieli czytać dla przyjemności. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. " Patronat  honorowy objęła nad nim Biblioteka Narodowa. Celem nadrzędnym inicjatywy było stworzenie u młodzieży pozytywnych skojarzeń związanych z książką.  

DSC01597  DSC01613

IMG 2347

IMG 2364  IMG 2367

      W naszej szkole czytanie odbyło się w szkolnym parku, na łonie natury. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

IMG 2371  IMG 2380

IMG 2385

 DSC01574

     Od 1 kwietnia do 15 maja 2019 roku nasza szkoła brała udział w akcji "Razem dla rodaków ze wschodu", której celem jest pomoc naszym rodakom mieszkającym za wschodnią granicą Polski. W jej ramach zbieraliśmy produkty spożywcze o długim terminie ważności (słodycze, kakao, konserwy, makarony, cukier, kasze, ryż), artykuły biurowe i szkolne oraz książki z polską literaturą piękną dla dzieci.

DSC00722  DSC00728

DSC01534

DSC01551  DSC01542

       4 czerwca przedstawiciele Stowarzyszenia „Przeszłość -Przyszłości” z Puław, odebrali od nas zgromadzone rzeczy. Placówka otrzymała dyplom uczestnictwa w przedsięwzięciu.

 DSC01556  DSC01559

 Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom, za udział w tej szczytnej inicjatywie.

Jesteśmy wicemistrzami powiatu w plażówkę!

IMG 3339

        Natalia Paciejewska, Julia Kruk i Monika Członka dokonały niemożliwego na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówkę plażową dziewcząt szkół podstawowych 23 maja 2019 r. Po fantastycznej grze odprawiliśmy z kwitkiem Szkołę Podstawową nr 9 w Puławach (popularna „dziewiątka przy ZSO nr 1″) wygrywając 2-1, następnie bez większych problemów pokonaliśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową „Klasyk” w Puławach (popularny „czartorych”) 2-0 meldując się w finale. Tu ponownie jak na międzygminnym etapie musieliśmy uznać wyższość Szkoły Podstawowej w Żyrzynie. Drugie miejsce w powiecie szczególnie dedykowane jest naszej kapitan Justynie Niezabitowskiej, która po ciężkich meczach w deszczu i wietrze w Żyrzynie 22.05.2019, rozchorowała się i nie mogła wziąć udziału w finałach. Tak wiec sukces naszych dziewcząt to ciężka praca całej wspomnianej czwórki. Gratulujemy.

     Turniej finałowy rozegrany został na boisku SP 9 Puławy z udziałem 6 drużyn, bowiem szkoły puławskie nie rozegrały etapu miejskiego i do rywalizacji powiatowej mogły się zgłosić praktycznie wszystkie szkoły. Ostatecznie zgłosiły się 3 szkoły puławskie i 3 z poza Puław. Nasza szkoła musiała przejść etap gminny, następnie międzygminny podobnie jak Żyrzyn. Jak się później okazało to właśnie te dwie szkoły zagrały w wielkim finale. Zanim do tego doszło musieliśmy najpierw pokonać  SP 9 czyli gospodarza i faworyta turnieju. Pierwszy set naszym dziewczętom nie wyszedł i przegraliśmy 4-15. W drugim secie nasza „nowa” kapitan Natalia Paciejewska odpaliła zagrywkę z którą rywalki nie mogły sobie poradzić i wygraliśmy 15-8. W tie-breaku, który chyba jest naszą specjalnością było bardzo nerwowo i nikt nie odpuszczał. W końcówce swoje piłki meczowe miała „dziewiątka” ale nasze siatkarki dzielnie to wytrzymały i za sprawa Julii Kruk zakończyliśmy ten trudny pojedynek 16-14, a cały mecz 2-1. W drugim meczu z „Klasykiem” („czartorychem”) spacerkiem wygraliśmy 2-0 w stosunku 15-3, 15-8. Wobec takiego stanu rzeczy awansowaliśmy do wielkiego finału, a tam czekał nasz stary znajomy z poprzedniego etapu czyli SP Żyrzyn. Pomimo ambitnej walki naszych dziewcząt  przeciwniczki ponownie okazały się lepsze i wygrały 2-0 (15-8, 15-9). Zajęliśmy zatem 2 miejsce, a co ciekawe podium uzupełniły dziewczęta z SP Janowiec zajmując 3 miejsce. Tak wiec szkoły puławskie uplasowały się na trzech ostatnich miejscach mistrzostw. Pokazuje to, ze system szkolenia w ZSA w Klementowicach po raz kolejny pozwala uczniom naszej szkoły odnosić znaczące sukcesy na arenach międzyszkolnych.

      Galeria ...

     Skład naszej reprezentacji:

Natalia Paciejewska, Justyna Niezabitowska, Julia Kruk, Monika Członka, trener Andrzej Jarzynka.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Żyrzynie

2 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Klementowicach (w Zespole Szkol Agrobiznesu w Klementowicach)

3 miejsce: Szkoła Podstawowa w Janowcu

4 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Klasyk” w Puławach (przy I LO Puławy)

5-6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Puławach ( w Zespole Szkol Ogólnokształcących nr 1 w Puławach)

5-6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Puławach ( w Zespole Szkol Ogólnokształcących nr 2 w Puławach)

 

IMG 3070     

20 maja 2019 r. w Kurowie, rozegrane zostały zawody w siatkówkę plażową w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Klementowicach nieoczekiwanie wygrały ten turniej, a murowanymi faworytkami były gospodynie z SP Kurów. W finale imprezy nasze siatkarki po horrorze z "happy endem" wygrały 2-1 (9-21, 21-12, 15-13), uzyskując tym samym awans do następnego szczebla rozgrywek. Chłopcy musieli zadowolić się drugim miejscem.

   Galeria ...

     Dziewczęta w składzie: Justyna Niezabitowska 3ag, Natalia Paciejewska 3ag i Julia Kruk 8 NSP pod wodzą trenera Andrzeja Jarzynki osiągnęły historyczny sukces bowiem jeszcze nigdy w historii istnienia gimnazjum nie pokonaliśmy Kurowa w siatkówce w kategorii dziewcząt. Chłopcy mają na swoim koncie kilka bardzo istotnych zwycięstw, natomiast dziewczętom zawsze czegoś brakowało. Wiele meczów kończyło się porażkami 1-2 na przewagi, a mieliśmy w swoich szeregach takie zawodniczki jak Karolina Pączkowska – późniejsza MVP mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych, później była era Aleksandry Stasiak, następnie Natalii Śmich również późniejszej MVP mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych. Były to bardzo utytułowane roczniki ale dopiero w liceum pokazywały swoją moc. Większość sukcesów sportowych w ostatnim 15-leciu ZSA jest autorstwa dziewcząt z LO. Teraz za sprawą trzech wojowniczek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w ZSA w Klementowicach w końcu przełamujemy niemoc. Wielkie brawa należą się naszym dziewczętom bowiem faworytkami tej imprezy były siatkarki z Kurowa, które w tym roku poszły śladem naszych gladiatorów z LO z 2018 roku i wygrały powiat oraz rejon w siatkówkę halową. Zapewne nie spodziewały się, że na etapie gminnym mogą pojawić się schody. Nic nie zapowiadało katastrofy po pierwszym secie wygranym przez Kurów 21-9. W drugim secie wychowanki sora Witkowskiego, przyjęły jasne przesłanie od trenera aby zupełnie zmienić taktykę gry (której nie będziemy zdradzać) i pewnie wygrały 21-12 doprowadzając do tie-breaka. A w tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt przy silnym majowym słońcu, którą to minimalnie wygrały nasze dziewczęta 15-13, a cały mecz 2-1 uzyskując awans na szczebel międzygminny, który zostanie rozegrany w Żyrzynie. Chłopcy w składzie: Jakub Wrzesiński, Kamil Gawlik i Daniel Parshyn przegrali mecz z Kurowem 0-2 ale prawdopodobnie otrzymają „dziką kartę” i też wezmą udział w turnieju w Żyrzynie. Czekamy na kontynuację sukcesów na kolejnych szczeblach jak również w LO w Klementowicach.

      

      DSC01198

       20 maja 2019 roku w szkole odbył się konkurs dotyczący życia i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Pomysł tego przedsięwzięcia zrodził się w związku z ustanowieniem roku 2019 rokiem Grudzińskiego. W ten sposób chcieliśmy oddać hołd jednemu z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku z okazji 100 rocznicy jego urodzin. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania biografii i dzieł artysty. Aby uatrakcyjnić zmagania konkursowe, wykorzystano platformę Kahoot. Umożliwia ona tworzenie i rozwiązywanie interaktywnych quizów, w których uczniowie za pośrednictwem smartfonów zaznaczają odpowiedzi na podane pytania. Strona na bieżąco zestawia i wyświetla odpowiedzi uczestników, przyznając punkty.

DSC01129  DSC01167

DSC01169  DSC01183

DSC01175  DSC01203

W rywalizacji wzięło udział 14 uczniów ( po dwie osoby z każdej klasy), którzy zmagali się z 31 zagadnieniami. Największą wiedzą na temat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego wykazali się:

1 miejsce Monika Członka, Paulina Syroka (3bg),

2 miejsce Paweł Stasiak, Grzegorz Cwajda (3at),

3 miejsce Jakub Byzdra, Patryk Łata (7sp).

Warto wspomnieć, że wśród patronów 2019 roku uhonorowani zostali: Stanisław Moniuszko i Anna Walentynowicz.

     DSC01103

     15 maja 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się XVI konkurs recytatorski „Ojczyzna słowem malowana”. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Kurów. Konkurs był skierowany do młodzieży i dzieci interesujących się poezją, którzy chcieli słowem opisać naszą Ojczyznę. Jedni w utworach wychwalili przeszłość Polski, inni piękno polskiego krajobrazu oraz kulturę i tradycję. Naszą placówkę reprezentowały trzy uczennice. Wyróżnienie zdobyła Klaudia Eciak. Recytowała „Ja to mam szczęście” Grzegorza Tomczaka i „W tej ojczyźnie” Anny Kamieńskiej .

DSC 6746  DSC 6761

DSC 6751  DSC 6752  DSC 6751

DSC 6758

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

DSC00194        

        Od 18 marca do 7 kwietnia 2019 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną "Twój dar serca", na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Jej głównym celem było uwrażliwianie uczniów na potrzeby drugiego człowieka. Za zebrane fundusze będą zakupione leki, środki higieniczne i materiały opatrunkowe dla jego podopiecznych. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, a szczególnie klasie 1 i 2 liceum za hojne datki na ten cel.

DSC00473  DSC00849

DSC00483  DSC00476

DSC01079  DSC01083

DSC00752    

26 kwietnia 2019 roku w naszej szkole miała miejsce podwójna uroczystość- akademia z okazji 3 Maja została połączona z pożegnaniem maturzystów. W tańcach indywidualnych par, mogliśmy podziwiać oberka i kujawiaka oraz krakowiaka w wykonaniu naszych tancerzy.

DSC00778   DSC00784

DSC00801   DSC00805

Następnie w montażu słowno - muzycznym uczczono 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój państwa. Później pan Dyrektor Zbigniew Turkowski oraz wychowawcy p. Monika Witkowska i p. Przemysław Banaszek, wręczyli świadectwa i nagrody swoim wychowankom.

   DSC00827   DSC00833

DSC00860  

Potem głos zabrali przedstawiciele abiturientów, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Dopiero wtedy rozpoczęło się pożegnanie maturzystów przez młodszych kolegów. Następnie przedstawiciele klasy 2 liceum wręczyli im drobne upominki.

   DSC00869   DSC00883
Na zakończenie apelu , członkowie Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego, zatańczyli wiązankę tańców śląskich.

DSC00902

        25 kwietnia uczennice naszej szkoły: Paulina Syroka klasa 3bg, Klaudia Eciak klasa 3bg i Julia Kruk klasa 8, pod opieką p. K. Grzegorczyk brały udział w konkursie matematycznym Kalejdoskop w Reju.

laureaci

W gronie laureatów znalazła się Klaudia Eciak, a pozostałym niewiele zabrakło.  Była to już  ósma edycja tego konkursu organizowana przez Zespół Szkół nr 2 im. M. Reja w Kraśniku. Jak sami organizatorzy podkreślali z powodu kumulacji roczników ilość uczniów biorących udział była rekordowa  - 135 osób.

uczestnicy

Wszystkim dziewczynom należą się gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

DSC00438

Od 1 lutego do 15 marca 2019 roku trwała w szkole akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek” , organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy przede wszystkim bandaże, gazy, plastry, rękawiczki gumowe oraz igły i strzykawki. Zgromadzone środki opatrunkowe trafią do misyjnych szpitali i przychodni w Afryce, gdyż w tych miejscach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster jest na wagę złota.

DSC00186  DSC00434

DSC00448  DSC00454

DSC00464

Serdecznie dziękujemy za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.
 

DSC09389

 

A1

    21 marca 2019 roku odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych XV Targi Pracy i Edukacji, na których prezentowały się szkoły, firmy oraz instytucje. Wspólnie z innymi placówkami przedstawiliśmy ofertę edukacyjną skierowaną dla młodzieży na przyszły rok szkolny. Nasze stoisko przyciągało uwagę zwiedzających strojami ludowymi oraz przepiękną dekoracją florystyczną.

DSC00485  DSC00510

DSC00530  DSC00541

A2

DSC00553


DSC09693     

    We wtorek   5 lutego 2019 r. gościem naszej szkoły był Pan Piotr Tomala - alpinista, himalaista, człowiek wielkiej pasji i charakteru.  Szef programu „Polski Himalaizm Zimowy 2016 – 2020 im. Artura Hajzera”. Uczestnik narodowej  zimowej wyprawy na K2. Mierzący 8611 m n.p.m. szczyt pozostaje ostatnim z czternastu ośmiotysięczników niezdobytych zimą.

    Pan Tomala niezwykle  ciekawie  opowiadał o ostatniej wyprawie na K2. Zaprezentował film  i zdjęcia z ekspedycji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt wysokowspinaczkowy, podstawowy ekwipunek himalaisty i zaprezentować się w kombinezonie z wyprawy  na K2.  Pan Piotr Tomala chętnie rozmawiał  z uczniami i odpowiadał na pytania.  Można było też zrobić  pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autograf z dedykacją.  Spotkanie  cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Organizatorem  była  pani Edyta Kuśmirska.

      Galeria ...

Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1454511
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com