22 kwietnia cała społeczność szkolna wyruszyła w teren poza naszą szkołą, aby zebrać wyrzucone śmieci z poboczy. Każda klasa wraz z nauczycielem odpowiedzialna była za posprzątanie przydzielonego jej terenu. Wszystkie klasy wywiązały się z zadania. Teren wokół szkoły i poza nią jest naprawdę czysty!

Dnia 22 listopada 2012 roku nasz szkoła wybrała się do Puław na sztukę Adama Mickiewicza

pt."Dziady" ,która została wystawiana w "Domu Chemika".

Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie.

"Dziady"– cykl dramatów romantycznych publikowany w latach 1822-1860. Składają się na niego cztery luźno powiązane części:

-Dziady cz.II- dramat z 1822 roku

-Dziady cz.IV - dramat z 1822 roku

-Dziady cz.III- dramat z 1832 roku

-Dziady cz.I - dramat z 1860 roku (nieukończony)

Oprócz dramatów, w skład II części wchodzi wiersz Upiór publikowany początkowo jako osobny utwór, zaś w skład III część rozległy Ustęp - epicki komentarz ukazujący obraz carskiej Rosji, zakończony słynnym wierszem Do przyjaciół Moskali.

 Każdy była bardzo zadowolony z udziału w oglądaniu tej ciekawej Sztuki.

Zaraz po zakończeniu przedstawienia wszyscy udaliśmy się na pociąg powrotny do szkoły.

 Pod kierunkiem pani Katarzyny Migdal i Małgorzaty Purtak uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niezwykły koncert kolęd i piosenek świątecznych w języku polskim, niemieckim oraz angielskim.  Zaśpiewanie przed całą szkołą w obcym języku to niezwykle trudne zadanie, na szczęście artyści poradzili sobie z tym bez problemu. Uczniowie śpiewali piosenki i kolędy w następujących zespołach:

a)                  Klasa 1 gimnazjum: Oliwia Semeniuk, Ania Kruk, Kasia Kruk, Gabrysia Łowczak

b)                 Klasa 1 gimnazjum: Adam Członka, Szymon Lis, Piotrek Kozak

c)                  Klasa 2 liceum: Kasia Figiel, Emilia Jałocha, Dominika Nowak, Agata Wijaszka

d)                 Klasa 4 technikum: Jacek Stasiak, Rafał Kałdonek

Na zakończenie koncertu wszyscy artyści zaśpiewali wspólnie „Cichą noc” – po jednej zwrotce w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Pod kierunkiem księdza Tomasza Maleszy klasa 1 gimnazjum przygotowała Jasełka. Uczniowie wcielając się w biblijne postacie, zaprezentowali ciekawe stroje i interesujące dialogi. Dzięki nim historia Narodzenie Jezusa i realia tamtych czasów znów stały się dla nas bliskie. Uczniowie zostali nagrodzeni przez publiczność gorącymi brawami.

28 listopada klasa 3 liceum zorganizowała dyskotekę andrzejkową.Zaproszeni spoza szkoły DJ-e doskonali rozbawili naszą młodzież. Aż szkoda było kończyć.

20 listopad społeczność naszej szkoły miała szansę obejrzeć spektakl profilaktyczny pod tytułem „45 minut z życia alkoholika”. W spektaklu grała kobieta, która jest alkoholiczką i która po spektaklu opowiedziała nam historię swojego uzależnienia. Wiele wydarzeń, o których mówiła było szokujących dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że spektakl i przedstawiony wykład będzie dla nas wszystkich przestrogą.

Dnia 06.11.12 r. drużyna gimnazjalna dziewcząt reprezentowała naszą szkołę na zawodach LZS w siatkówkę. Po rozegraniu dwóch meczy z Milejowem (0:2) i Starą Jabłonią (1:2) dziewczęta uplasowały się na 5 miejscu. I miejsce zajęły zawodniczki z Ludwina. Skład drużyny: Aleksandra Stasiak (kapitan), Katarzyna Paluch, Diana Bekas, Justyna Ogrzyńska, Marzena Reniuszek, Dominika Sykut, Marlena Kozak, Izabela Łowczak, Marcelina Furtak, Roksana Bosakowska, Anna Plewińska, trener Andrzej Jarzynka.

26 września klasa 2 gimnazjum zorganizowała dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka a przed dyskoteką przygotowała otrzęsiny dla klasy 1 gimnazjum. Tradycyjnie koty z pierwszej klasy zostały wymalowane zmywalnymi flamastrami oraz musiały zjeść sycącą papkę przygotowaną przez starszych kolegów. Po tak pysznej kolacji odbył się konkurs plastyczny – portret wychowawczyni klasy 1 gimnazjum, picie mleka na czas, taniec ze szczotką oraz konkurs krasomówczy (z krówką w ustach). Po konkursach  młodzież całej szkoły mogła potańczyć na dyskotece szkolnej.

We wrześniu 2014 r. w naszej szkole odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

W głosowaniu brały udział samorządy z poszczególnych klas. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kamil Kruk  - Przewodniczący

Mateusz Suszek - I Zastępca Przewodniczącego

Piotr Mazur - II Zastępca Przewodniczącego

Piotr Kosiński

Daniel Kruk

Julia Figiel

Adrianna Serwin

Nowy rok szkolny rozpoczął się w naszej szkole od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym. Po mszy młodzież zebrała się w szkole, by wspólnie rozpocząć kolejny rok nauki. W tym uroczystym dniu wszystkich uczniów przywitał pan dyrektor Zbigniew Turkowski. Rozpoczęcie nowego roku  szkolnego było największym przeżyciem  dla klas pierwszych. Spotkali się oni w nowej szkole po raz pierwszy wśród nieznanych im ludzi. Wychowawcami klas pierwszych zostali:

Klasa 1 gimnazjum – p. Katarzyna Migdal

Klasa 1 liceum – p. Anna Mirosław

Klasa 1 technikum – p. Andrzej Jarzynka

Gościmy

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1635995
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com