IMG 0218

23.11.2017 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi rywalizowała na mistrzostwach województwa LZS  w siatkówkę. Po bardzo zaciętych meczach zdołaliśmy wywalczyć 4 miejsce, powtarzając wynik dziewcząt sprzed kilku tygodni. Do miejsca na podium zabrakło niewiele. Co prawda mecz o 3 miejsce ze Strachosławiem przegraliśmy 0-2 ale w pierwszym secie wygrywaliśmy 15-8. Rywale zdołali jednak odrobić straty i wygrać 19-17. W drugim secie też widać było przebłyski bardzo dobrej gry jednak parę niewymuszonych błędów też nam się przytrafiło i przegraliśmy 14-19. W ubiegłym roku również było 4 miejsce z tym, że skład w 80% został zmieniony.  W mistrzostwach trener sprawdził wszystkich 12 reprezentantów pod kątem przyszłorocznych mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych w związku z faktem, że obecni srebrni medaliści z liceum i technikum to uczniowie klas maturalnych. W przyszłym roku zatem  połowę składu stanowić będą uczniowie obecnej 3 klasy gimnazjum. Po takich meczach jak z Żyrzynem (3-1) czy Wierzbicą z którą wygraliśmy 2-1 widać duży potencjał drużyny, który poparty pracą na treningach może przynieść owoce w niedalekiej przyszłości. Mistrzostwa wygrał Nałęczów przed Opolem Lubelskim i Strachosławiem.

Skład naszej drużyny: Jakub Tarkowski (kapitan), Michał Tarkowski, Jakub Wrzesiński, Daniel Kryvoszlyk, Adrian Bieniek, Karol Grykałowski, Jan Saran, Mateusz Syroka, Kamil Gawlik, Mateusz Sowiński, Adrian Płowaś, Damian Grabczak, trener Andrzej Jarzynka.