Srebro siatkarek 30

W ubiegłym tygodniu w LO KEN w Puławach odbyły się Mistrzostwa Powiatu puławskiego w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych - Licealiada 2017. Nasze dziewczęta w składzie: Katarzyna Kruk (kapitan), Natalia Śmich, Marlena Kozak, Dominika Bartuzi, Agnieszka Rusinek, Monika Rodzik, Agata Kołosińska, Kamila Blicharz, Magdalena Wójcik, Kinga Kowalska, Anna Kruk z trenerem Andrzejem Jarzynką wywalczyły wicemistrzostwo powiatu.

Droga do tego sukcesu zaczęła się 14 lutego 2017 r., kiedy to nasze dziewczęta rywalizowały w grupie B ze szkołami: ZST Puławy, LO 3 Puławy i Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Z pierwszego miejsca awansowaliśmy do najlepszej czwórki powiatu, a tam w półfinale zmierzyliśmy się z ZS 3 Puławy. Pierwszy set w naszym wykonaniu był perfekcyjny. Wszystkie elementy siatkarskie były na bardzo dobrym poziomie technicznym, nie popełnialiśmy błędów własnych w efekcie pewnie wygraliśmy 25-13. Drugi set był nieco odmienny, a to za sprawą lepszej gry ZS 3 ("szpulek"), które zaskakiwały nas mocnymi atakami. Przy stanie 3-8, trener ZSA poprosił o czas dla drużyny podczas którego troszeczkę przestawił drużynę na inne tory. Zmniejszyliśmy dystans do 2 punktów w głównej mierze dzięki wyśmienitej grze obronnej Marleny Kozak i kończącym atakom Katarzyny Kruk. Przy stanie 14-16 na zagrywkę stanęła Agnieszka Rusinek i swoimi potężnymi bombami zmuszała przeciwniczki do przebijania piłek "za darmo" na naszą stronę. W tej sytuacji Natalia Śmich kończyła akcje dogrywane przez Monikę Rodzik i oskoczyliśmy na 22-16. Do końca seta kontrolowaliśmy sytuację na boisku wygrywając 25-20, a cały mecz 2-0. W ten sposób finał wielkiej imprezy stał sie faktem, a przeciwnikiem w walce o 1 miejsce byli gospodarze czyli LO 2 Puławy. Ten mecz stał już na bardzo wysokim poziomie i pomimo ambitnych wymian trwających czasami kilkadziesiąt sekund, odrobinę więcej szczęścia mieli gospodarze, którzy zdobywali punkty w beznadziejnych wydawać by sie mogło sytuacjach. Pierwszego seta przegraliśmy zatem 17-25. W drugim secie początek był kluczowy dla całego meczu, bowiem nie mogliśmy poradzić sobie z mocną zagrywką przeciwniczek. Kiedy już zrobiliśmy przejście przewaga była zbyt duża by tak doświadczona drużyna grająca na co dzień w Lidze Juniorek PZPS, dała się dogonić. Przegraliśmy zatem 14-25, a cały mecz 0-2.

Możemy być jednak dumni z postawy naszych dziewcząt bowiem pokazały, że jako jedyna wiejska szkoła z powiatu w dodatku prowadzona przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Wspólna Szansa" rywalizuje z powodzeniem z miejskimi gigantami jak ZST czy LO nr 3. Dziewczęta z Klementowic na wicemistrzostwo powiatu ciężko pracowały już od pierwszej klasy gimnazjum, kiedy to pod okiem szkoleniowców UKS Klementovia czyli Wojciecha Witkowskiego i Andrzeja Jarzynki zaczęły przygodę z siatkówką nie posiadając nawet podstaw w jakiejkolwiek grze zespołowej po ukończeniu okolicznych podstawówek. Pomimo trudnych początków i serii porażek na różnych turniejach, młode siatkarki kontynuowały naukę i treningi w ZSA. Niewątpliwie wielki wpływ na sukces naszych siatkarek ma regularne uczestnictwo w Lokalnej Lidze Siatkówki o nazwie KLEM-LIGA w drużynie Ladies Team. Warto przypomnieć, że rok temu chłopcy osiągnęli dokładnie ten sam wynik czyli drugie miejsce w powiecie, tak więc system szkolenia, praca i zaangażowanie naszych uczniów jest na bardzo wysokim poziomie. W przyszłym roku możemy również oczekiwać dobrego wyniku bowiem skład naszych sreberek (dziewcząt i chłopców) prawie się nie zmieni, chociaż brak niezawodnej Agnieszki Rusinek trzeba będzie szybko uzupełnić. Wynik który osiągnęły nasze dziewczęta wywarł wielkie wrażenie na puławskich szkołach, które oprócz bardzo dobrej gry wyśmienicie sie prezentowały w biało czerwonych strojach. Gratulacje dziewczyny. Tak trzymać!